Pytanie do posiadaczy PS3

chromus

New member
Witam. Zadaję to pytanie na forum, bo z informacji znalezionych w internecie to jednoznacznie nie wynika. Czy PS3 obsługuje DVD-Audio i Super Audio CD ?
 

marcin0903

New member
Nie testowałem samemu, ale z tego co słyszałem tylko wersja 40 GB nie odtwarza SACD; odtwarza DVD-Audio, a reszta odtwarza i SACD i DVD-Audio
 

bluray

Banned
Sprawa DVD AUDIO jest przedmiotem pewnego sporu.
PS3 czyta doskonale każde DVD AUDIO. Zapewniam bo mam PS3 60Gb i tę opcję obok SACD używam przedewszystkim jako fan muzyczki HQ.

Jest takie bardzo wysokie próbkowanie w systemie DVD AUDIO, chyba 192kHz / 24 bity STEREO której to PS3 nie odtwarza.
Z prostego powodu.
To jest marginalny i nie przyjęty wymysł konkurencji dla SACD , który to system także poniósł bolesną finansową porażkę.

Teraz wchodzi w POlsce na półki HD AUDIO i pod strzechy trafia właśnie za sprawą formatów:
- DD ThruHD
- DTS Master Audio
- PCM ( LinearPCM)
dzwięk bezstratny w wersji "studio master".
Zwykle jest to próbkowanie 96kHz/24bit.

Najtaniej masz to przez TOSHIBA HD DVD E-1.
W Saturnach za 999 zł plus za darmo trzy dobre filmy na HD DVD.
Muzyczni wydawcy zdecydowanie preferują format HD DVD bo w specyfikacji każdego HD DVD playera jest wsparcie hardwarowe dla Dolby ThruHD.
Czyli rozkodowywanie takiego formatu przez każdy player HD DVD dżwięku do PCM 5.1 po HDMI lub SPIDF. I masz zawsze HD AUDIO w domu.

Płyty:
Są jak na razie cztery tytuły w MM i Saturnach.
Zresztą bardzo dobre.
 

chromus

New member
Myślę o PS3 bo lubię sobie czasem pograć, przy okazji mam odtwarzacz bluray (dobry argument dla żony). Planuję zakup amplitunera i odtwarzacza dvd i dzięki temu nie musiałbym wydawać więcej na odtwarzacz wieloformatowy. Bo nawet gdybym chciał skorzystać z DVD-Audio lub SACD to mógłbym to zrobić na PS3. Słyszałem że te formaty są i tak bardzo mało popularne, niektórzy twierdzą, że niewarto inwestować.
 
Do góry