*.mkv na PS3 pod Linuxem

s3ala

New member
Witam
mam ogromną prośbę do posiadaczy PS3 za około 3 dni kupuje LCD 42 calowego i do tego zastanawiałem się czy kupić PS3 czy laptopa do odtwarzania filmów w HD ( różnica cenowa jest oczywista ) moje pytanie brzmi.... czy po zainstalowaniu linuxsa odpalaliście filmy w formacie *.avi i przede wszystkim *.mkv ( matroska szczególnie mnie interesuje, bo mam bardzo dużo filmów w tym formacie w jakości HD) będe bardzo wdzięczny za odpowiedz. Nadmienie tylko że po zainstalowaniu linuxsa na moim PC bez problemu *.mkv oglądałem ( zainstalowałem ubuntu) jednak nie wiem czy konfiguracja sprzętowa PS3 pociągnie ten format
pozdrawiam i baaardzo proszę o poważne potraktowanie mojego pytania (tylko to mnie powstrzymuje od kupna PS3)
 

lbk

New member
wiem, że swego czasu były problemy z odtwarzaniem innych formatów na ps3, nawet pod linuxem (mogło się to zmienić). chyba najpewniejszą metodą jest konwersja na format *.mp4.
 

s3ala

New member
Dzięki za odpowiedz lbk czekam jeszcze na konkrety może ktoś to sprawdzi kto ma PS3 ? konwersje do *.mp4 przeboleje chociaż mam nadzieje że ktoś mnie uszczęśliwi wiadomością odtwarzania *.mkv ?:mrgreen:
 
Do góry