Siec i Playstation 3

Balcerz

New member
Mam podlaczonego plejaka do bezprzewodowej sieci.Wszystko dziala ok.Chcialbym jednak moc wysylac pliki z mojego kompa do konsoli ale nie moge bo komp go nie widzi.Prosze o rade.
 

-AS-

New member
Musisz do tego celu użyć jakiegoś programu.

Jeżeli na PCie masz MS Vista, użyj Windows Media Player 11 (jeżeli masz XPka możesz upgradować swojego WMP dp wersji 11) i po prostu udostępnij w sieci pliki/katalogi, które chcesz zobaczyć na PS3. Pamiętaj, że PS3 ma jeszcze ograniczenia w plikach, które może odtwarzać. Listę tych plików powinieneś bez problemu znaleźć w internecie. Z tego co się orientuję przez WMP 11 nie odtworzysz plików video na PS3.

Druga opcja, to darmowy program TVersity, dzięki któremu możesz udostępniać pliki muzyczne, zdjęcia i pliki video. Ściągnij program, odpal, udostępnij w nim katalogi i powinieneś je widzieć na konsoli. Jeżeli masz jakieś problemu, na stronie, która podałem masz wszelkie instrukcje jak to zrobić, a także forum, na którym możesz uzyskać dodatkową pomoc.

Dzięki tym programom możesz kopiować pliki na dysk konsoli, albo odtwarzać je bezpośrednio z komputera na konsoli bez potrzeby kopiowania.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Balcerz

New member
Dzieki.zaraz to przetestuje.Mam jeszcze jedno pytanie-chcialem obejrzec film na dvd ale litery sa czarne,wie ktos gdzie sie zmienia kolor czcionki?

 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja do połączenia sieciowego PS3 z komputerem (z komputerami)wykorzystuje Nero Media Home znajdującego się zarówno w pakiecie Nero 7 jak i Nero 8. W zakładce Stan można obserwować jakie są aktualne połączenia i co się pobiera. Kopiowanie plików (foto, video i audio) z udostępnionych folderów na komputerze można dokonywać na dysk PS3 z poziomu konsoli wykorzystując do tego celu dostępną opcję Copy. Z odtwarzaniem muzyki czy z przeglądaniem zdjęć z komputera przez PS3 nie ma problemu. Natomiast po plikach video nie ma sobie co zbyt dużo obiecywać. W zasadzie dobrze chodzą pliki kodowane przez MPEG2 i to nie wszystkie - niektóre z nich u mnie idetyfikowane są jako uszkodzone. Te same pliki w systemie sieciowym jednak bez problemów odtwarzają się w Tvix.
 

Wudek

New member
Witam,
Pytanko z podobnej beczki - PS3 widzi bezproblemowo pliki udostepnione na komputerze (WMP 11) - natomiast nie widzi plikow, ktore znajduja sie na dysku sieciowym (WD MyBook). Dokladam np. zdjecia z dysku sieciowego do listy w WMP - na komputerze OK - natomiast PS3 nie widzi nic poza folderem "Dokumenty udostepnione".
Czy ktos z Was walczyl z podobnym problemem ?
Pozdr,
Wudek
 

gnom

New member
U mnie kopiowanie przez TVersity i WiFi jest bardzo wolne ;/ Plik 2,5 Gb leci beznadziejnie wolno. Moze ten program kopiujac plik najpierw go streamuje a potem zapisuje na dysk ? Czy istnieje ewentualnie inny sposob na skopiowanie pliku do PS3 w mozliwie najszybszy sposob ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gnom napisał:
U mnie kopiowanie przez TVersity i WiFi jest bardzo wolne ;/ Plik 2,5 Gb leci beznadziejnie wolno. Moze ten program kopiujac plik najpierw go streamuje a potem zapisuje na dysk ? Czy istnieje ewentualnie inny sposob na skopiowanie pliku do PS3 w mozliwie najszybszy sposob ?

Tutaj chodzi raczej o samo WiFi.

Inny sposób to kopiowanie po kablu.

Pozdrawiam,
 
Do góry