Ps3 i dysk zewnętrzny

Romanesku

New member
Czy ma ktoś doświadczenie w podłączaniu zewnętrznego dysku twardego przez usb do Ps3. Ja podłączyłem dysk 3,5 cala w obudowie z zaslaniem przez usb i Ps3 go nie widzi, czy są jakieś drivery które umożliwią takie podłączenie?Komp rozpoznaje ten dysk bez problemu.
 

reters

New member
Witam.Panowie posiadam ps3 40gb i w zakladce system information wskazuje mi że wolnego miejsca posiadam 29gb z 37gb.Chyy dla mnie to jest cos nie tak ponieważ powinno wskazywac 40gb.Także dziwne jest to że mam już zajęte 8 gb a praktycznie sa tylko pliki heavenly sword (2gb) i pare zdjeć.. to by zajmowało 8gb:hmm:
I jeszcze przy okazji ostanie pytanko do was.Czy można zostawiać płytke z grą gdy jest wyłączona konsola? Dzieki i pozdrawiam
 

o.b.star

New member
ad 1.
Producenci dysków mają specyficzne liczenie pojemności tzn 1GB liczą jako 1000MB gdy w rzeczywistoąci jest to 1024MB. Używają systemu dziesiętnego, a jak wiadomo sprzęt działa w systemie binarnym.. po za tym 40GB wygląda lepiej niż 37GB:).
ad 2.
Konsolka rezerwuje sobie pewną cześć miejsca na dysku na własne oprogramowanie i podręczną pamięć(oczywiście nie zastępuje ona RAMu tylko go wspomaga). Co do pozostałych 2gb to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.
ad 3.
Można zostawiać, ale pamiętaj żeby wczasie transportu konsoli tego nie robić.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Romanesku napisał:
Czy ma ktoś doświadczenie w podłączaniu zewnętrznego dysku twardego przez usb do Ps3. Ja podłączyłem dysk 3,5 cala w obudowie z zaslaniem przez usb i Ps3 go nie widzi, czy są jakieś drivery które umożliwią takie podłączenie?Komp rozpoznaje ten dysk bez problemu.

Nie trzeba żadnych driverów tylko dysk musi być Fat32
 

mariof

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Nie trzeba żadnych driverów tylko dysk musi być Fat32
to mamy ograniczenie wielkości pojedyńczego pliku do 2gb:(. Ponad to w ostatniej aktualizacji (2.0) pojawiła się możliwość tworzenia playlist dla foto i muzyki, nie dla filmów i tu jest problem. Mam zwyczaj montować krótkie filmiki (2-max5 minut) ale chciałbym je oglądać non-stop z dysku konsoli albo z DVD - może wiecie jak to zrobić?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety jak chcesz ogladać szereg filmów na PS3 bez przeładowań to jedyna rada zrobić sobie na płytce DVD zestaw formatu BD (AVCHD), w którym poszczególne filmy będą stanowiły tytuły w menu. Z menu możesz zacząć oglądanie dowolnego filmu a następne będą odtwarzane w kolejności bez przerw.
 

mariof

New member
Bez reklam
Problem w tym że korzystam z HC7 Sony i filmiki są w .mpg HD:(. Nie mam też programu do edycji obsługującego AVCHD -tylko Pinnacle 10.8-. Ponad to sądzę, że taka kompresja pogorszyłaby by znacząco jakość (?). Jedyne, co przyszło mi do głowy to nagrć jeden długi film na DVD DL (ca 40minut), przekopiować na dysk konsoli i zrobić marki aby dotrzeć szybko do poszukiwanego miejsca:rolleyes: . Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja doda playlistę także do Video.
Kolejny problem to FAT32. Zrobiłem na próbę partycję FAT32 na dysku i konsola nadal jej nie widzi:(. Czyżby cały dysk musiał być sformatowany w FAT32...:confused:
 
Ostatnia edycja:

Merkava_2004

New member
PS3 i partycje dysku w FAT32

Kolejny problem to FAT32. Zrobiłem na próbę partycję FAT32 na dysku i konsola nadal jej nie widzi:(. Czyżby cały dysk musiał być sformatowany w FAT32...:confused:[/quote]

Mój PS3 widzi dysk w FAT32. Problem w tym że FAT32 "obsługuje" maksymalnie 32 Gb. Mając dysk 100Gb musiłałem zrobić 3 partycje. Tyle tylko że PS3 "widzi" tylko jedną z nich. W efekcie mogę np. odsłuchać Mp3 z jednej partycji, ale zdjęc z drugiej już nie....

Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
 

drobers

New member
Może ktoś z forumowiczów sie orjentuje czy do gniazda RJ45 (Ethernet) z tyłu konsoli można podłączyć dysk twardy , czy będzie on widziany?
Zadaje takie pytanie ponieważ łącze usb 2.0 jest troszkę wolne, natomiast RJ45 dwa razy szybsze od niego. Importując do PS3 filmy z kamerKi HD powiedzmy SONY , gdzie filmy łącznie mają 30GB -mozna osiwieć, strasznie długo to trwa, na dodatek trzeba je potem importować do zewnętrznego dysku podłączonego przez usb, a gdyby tak podłączyć przez RJ45? Macie wiedzę w tym zakresie? Bardzo proszę o odpowiedź JEŚLI BY SIE DAŁO TO MOŻE BYM KUPIŁ ZEWNĘTRZNY DYSK Z TAKIM ŁĄCZEM.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
USB 2.0 w teorii jest szybsze prawie 5 razy od 100 mbps ethernetu.

W praktyce jest szybsze tylko ciut więcej niż 3 razy.

Pozdrawiam,
 

drobers

New member
Masta a czy mógłbyś łopatologicznie to wyłożyć? zewnętrzne dyski WD te z łączami RJ45 I USB 2.0 O TAKI DYSK MI CHODZI POWIEDZMY o pojemnosci 1TB no i do niego podłączam kabel z zeestawu z końcówkami RJ45 łącze z PS3 I JAK BĘDZIE DZIAŁAĆ? CZY TO DOPIERO POCZATEK PROBLEMÓW?:)
 

drobers

New member
Zerknij Na Ten Dysk Czy Da Radę ??? TYP NAPISAŁEM POST WYŻEJ KABEL SKROSOWANY JEST ZAWSZE TAK SAMO, CZY SĄ RÓŻNE SPOSOBY SKROSOWANIA? JAK POWIEM W SKLEPIE O CO MI CHODZI TO WCISNĄ MI DYSK I WMÓWIĄ , ŻE MA DZIAŁAĆ, I TEGO SIE BOJĘ...
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że to wszystko są rozważania teoretyczne bo nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Ale właśnie mnie naszło, że chyba nic z tego bo jak z PS3 uzyskać dostęp po sieci do tego dysku?

Raczej nie da rady.

Dostęp do takiego dysku miałbyś jedynie z komputera.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

drobers

New member
Masta a nie ma takiej opcji , że on poprostu ten dysk zobaczy przez RJ45 oczywiście Sformatowany na FAT32 ZOBACZY W TAKI SAM SPOSÓB JAK PO usb? Jak myślisz?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie zobaczy.

Rozwiązaniem dla Ciebie byłby być może zakup obudowy dysku sieciowego z możliwością streamowania danych poprzez MediaServer obsługujący DLNA.

Pozdrawiam,
 

drobers

New member
Masta_J napisał:
Nie zobaczy.

Rozwiązaniem dla Ciebie byłby być może zakup obudowy dysku sieciowego z możliwością streamowania danych poprzez MediaServer obsługujący DLNA.

Pozdrawiam,
No teraz to już zupełnie nie wiem co piszesz :):):):):) czyli w skrócie: CO KUPIĆ JAK PODŁĄCZYĆ ŻEBY DZIAŁAŁO? PS3 I DUŻY SZYBKI DYSK ZEWNĘTRZNY.???
 
Do góry