PlayStation3 160GB w drodze

Mistic

New member
Zapowiedzian że z europy ma zniknąć model 60GB, więc najprawdopodobniej wyjdzie nowa wersja o poj 160GB 5400rpm , mało tego, konsola będzie produkowana w technologi 65nm co zmniejszy zużycie energii, 6 portów usb, 2 HDMI, 3 porty internet.
PS. Mam pytanie a z jaką prędkością obraca się dysk w ps3 w wersji 60GB, też 5400 rpm???
Pozdrawiam.
Link do art. http://www.kikoo.pl/news/529-1/Nowa-wersja-PS3-w-drodze/
 

-AS-

New member
Z tego ci się orientuję - 5400 rpm. Nie powinno się stosować szybszych dysków z powodu możliwości przegrzania się konsoli
 

Mistic

New member
Dziękuje za odpowiedź -AS- i mam jeszcze jedno pytanko, czy to że w nowym modelu jest 65nm, a w starszych 90nm, czy będzie to miało wpływ na szybkość działania gier?? np. freamrate.
Pozdrawiam.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
hehe czyli co? bo ps3 jest cichutkie. Niech oni obnizaja cene tej konsoli bo mnie jeszcze nie stac... a ta wersja 160gb mnie korci ale ze wzgleedu na te porty wszystkie...
 

-AS-

New member
Możesz kupić wersję 40 GB (lub 60) i zmienić bardzo łatwo dysk, na jaki chcesz. Może być nawet 250GB. Tu masz opisane jak to zrobić.
 

as przestrzenii

New member
No dobra, a ta wersja 160 GB ma być robiona w innej troszkę technologii i jak zauważyłem na forum że różnica w graniu nie powinna być. Ale jeżeli producenci zaczną produkowac gry pod tą wersję 65nm czy będzie wtedy różnica?

Jestem w to zielony, a nie chcę głupio pieniędzy wydawać.
 

Mistic

New member
Spoko, spokojnie ;) zmieni się tylko grubość płytki procesora, natomiast specyfikacja sprzętu zostaje taka sama, czyli prędkość procesora, pamięć itd itp, zostają takie same, nie trzeba się bać spokojnie, parametry konsoli nie zmienią się, tak jak mówił -AS- konsolka będzie tylko cichsza i będzie jadłą mniej prądu, to jest tylko zabieg który ma zmniejszyć koszty produkcji, poprostu mniej materiału, spokojnie można kupować obecną wersje, zapewniam że w graniu nie będzie różnicy na 100%.
Pozdrawiam.
PS. Żeby zobrazować różnice to powiem tak, jest starsza wersja ps2 ta duża i jest wersja mniejsza ps2 slim, i czy jak gramy w gry na obu konsolach jest różnica, nie, poza rozmiarem i głośnością pracy, tylko że ps3 w wersji 65 nm nie będzie pomniejszonej obudowy.
to ciągle jest ta sama konsola, z tą samą specyfikacją, taktowanie zegara takie samo, taktowanie pamięci takie samo. heheheh nie ma się czego bać.
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
jest jedno małe ale... to jest wersja dla rynku japońskiego, i zapewne tak jak wersja 80 GB dla rynku amerykańskiego - nie trafi do nas... Jeżeli już to prędzej po wyprzedaniu 60-ek dadzą nam amerykańskie 80 (tak jak to wyglądało u hamburgerojadów)....
 

Mistic

New member
Też tak myśle, do nas trafią 80GB, a jak w US i JP wyprzedadzą 160GB i wprowadzą tam 250GB :) to do Europy trafi wersja 160GB ;).
Pozdrawiam.
 
Do góry