PlayStation 3 za 1599zł, stało się :)

reters

New member
Panowie a czy to prawda ze po wyprzedaniu starter packow i ps3 60 gb pozostanie na rynku europejskim tylko okrojona konsola z 40 gb dyskiem twardym? Jak tak to ja czegos tu nie rozumiem:hmm:
 

bobik007

New member
Bez reklam
jedyna poważna wada to brak komatybilności wstecz z poprzednimi wersjami, ale i tak bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem, szkoda tylko, że nie ma wiele gierek...
 

Mistic

New member
Witam, już wyjaśniam, reters po wyprzedaniu wszystkich 60GB, na rynek trafi nowa "dopasiona" wersja, albo 80GB jaka jest w U.S i JP, albo całkiem nowa 160GB o której chodzą plotki.
Natomiast bobik007 co do wstecznej kompatybilności to już wyjaśniam, prawdziwą wsteczną kompatybilnośc mają tylko PS3'ki z USA i JP, bo mają one wbudowany chip z PS2 tzw. EmotionEngine, natomiast Europejskie wersje konsoli ps3 nie mają chipa z ps2, więc gry z PS2 są emulowane softwerowo przez ps3, czyli też można było do tej pory mówić że europejskie ps3 60gb nie odtwarza gier z PS2, prawda jest taka że na europejskich ps3 gry z ps2 wyglądają gorzej niż na orginale czyli ps2, ale można w nie grać.
Pozdrawiam.
PS. Jedyny plus emulacji softwerowej jest taki że podbija ona rozdziałke gier z ps2 do HD ale i tak to wygląda gorzej niż na PS2, a jeszcze jedno gry z PS2 na nowym PS3 40gb będzie można odpalać po updeacie systemowym.
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Rozumiem.No to troszke mnie uspokoiles:) Niesprawiedliwe by bylo zeby w europie zostala praktycznie najslabsza wersja playstation 3.Choc moim zdaniem bardzo fajnie ze ja wprowadzaja:)
 

kber81

New member
Jak dla mnie jest to świetna oferta. Gdyby nie to, że PS3 już posiadam zdecydowałbym się właśnie na ten model bez zastanowienia. Wsteczna kombatybilność nie interesuje mnie zupełnie - miły dodatek ale kto tak naprawdę kupuje next gen'ową konsole by grać w gry z poprzedniej generacji. 2 porty USB to i tak więcej niż używam (w razie czego można kupić za grosze rozgałęzienie), czytnika kart prawie nie używam. 40 gb to ogromna ilość miejsca - mam zassane chyba wszystkie dema (ponad 30), zainstalowanych 5 gier i na moim 60 gb dysku ciągle jest z 15 gb wolnego miejsca. Gdybym się ograniczył tylko do rzeczy podstawowych to zająłbym może 15 gb. Kluczowa cecha, której brakowało w modelu 20 gb a jest obecna w 40 gb to WiFi, które to dla mnie jest niezbędne. Cena jest poprostu świetna - za bardzo rozsądne 1599 zł otrzymujemy sprzęt o znacznie większej funkcjonalności niż X360 - Blu Ray, HDMI 1.3, WiFi etc...
 

Mistic

New member
Tak kber81 ma racje, ja też tak uważam, że za 1599zł dostajemy o wiele wiecej niż w droższym X360elit, bo poza mniejszym dyskiem, PS3 ma WiFi, a przedewszystkim napęd nowej generacji BlueRay, a do X360 trzeba dokupić dostawke HD-DVD która kosztuje 800zł bo X360 w każdej wersji ma zwykły napęd DVD.
Pozdrawiam.
PS. Napęd BlueRay w PS3 już pokazuje że MS źle zrobił że wsadził DVD do X360, gry się powoli nie mieszczą link do art. http://www.kotaku.com.au/games/2007/10/la_noire_too_big_for_xbox_360.html
PS. Można się domyślać że GTA5 będzie exclusivem dla PS3 bo na X360 poprostu się niezmieści.
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Witam wszystkich.[SIZE=-1]Przymierzam[/SIZE] sie do zakupu ps3 i tutaj moje pytanko do was.Czy w konsolach 60 gb wykorzystywany jest juz najnowszy cell65nm? Bo z tego co wyczytalem najnowsze konsole 40gb posiadaja juz ten procesor.I tak naprawde jaka jest roznica miedzy tym a tym? Fajnie jak byscie mi doradzili ktora lepiej kupic:) pozdrawiam
 

Mistic

New member
Między Cell w technologii 90nm a 65nm, nie ma różnic, poza głóśnością pracy samej konsoli i apetytu na prąd, w 60gb jest 90nm, co do 40gb nie wiem jaki procek tam będzie, prawda jest taka że gdybym teraz miał kupić PS3 napewno byłą by to wersja 40GB, bo 60gb jak dlamnie nie potrzebnie ma 4usb, 2 to wystarczająca ilosć, czytnik kart pamieci też, pozatym mam w tv, więc kupiłbym 40gb a reszte przeznaczył na gry, lub kupił jakiegoś bundla za 1999zł z 2 grami, 2 padami i, więc jeżeli jesteś na etapie kupna to prawde mówiąc lepiej dołożyć pare groszy i kupić to bardziej się opłaca niż 40gb http://www.ultima.pl/PlayStation_3_Starter_Pack_2xSixaxis_Motorstorm_Resistance/i4903/
Ale decyzja należy do Ciebie, obojętniie jaką z wersji kupisz i tak będziesz zadowolony :) .
Pozdrawiam.
 

reters

New member
Acha rozumiem:) zdecyduje sie raczej na wersje z 40gb dyskiem.Jak by ktos z was wiedzial czy cell w niej jest 65nm to bylbym wdzieczny za wiadomosc:)
 

bluray

Banned
Myślałem, że dodają dwa filmy.
Ale jeżeli dodaja dwie gry chyba po ok. 200 i pad za 160
to suma 560 zł.
Wtedy PS3 z 60Gb wychodzi za 1440 zł a więc dużo taniej niż okaleczona wersja 40Gd ( bez obsługi SACD).
 

Hawkmoon

New member
można, ale z odsprzedaży, a więc używane... ale tak to i te filmy możnaby taniej kupić, nie mówiąz już o konsoli.... oryginalnie w sklepie te gry wciąż kosztują prawie 200 zeta każda, więc albo liczymy według cen sklepowych, albo cen allegro...
 

MarcinPO

New member
PS3 40GB bez SACD???

bluray napisał:
Myślałem, że dodają dwa filmy.
Ale jeżeli dodaja dwie gry chyba po ok. 200 i pad za 160
to suma 560 zł.
Wtedy PS3 z 60Gb wychodzi za 1440 zł a więc dużo taniej niż okaleczona wersja 40Gd ( bez obsługi SACD).
Jesteście pewni, że nowa wersja nie obsługuje SACD?

Ultima na swojej stronie twierdzi, że jest: "Super Audio CD 2x"
http://www.ultima.pl/PlayStation_3_wersja_z_40_HDD_/i5106/

Czyżby błąd/przeoczenie przy kopiowaniu opisu z wersji 60GB?

Pzdr,
Marcin
 

MarcinPO

New member
A po to, żeby mieć "All-in-ONE". Równie dobrze możesz zapytać, po co opcja CD czy DVD w takiej konsoli, przecież są zewn. odtwarzacze, które to obsłużą. Ja np. nie chce kupować dodatkowego CD/DVD z opcją SACD, dlatego wole wszystko skupić w jednym miejscu.

Kolego konsola, już dawno przestała być tylko "konsolą".

Pzdr,
Marcin
 
Do góry