Sony szykuje ogromną obniżke na PS3, dowody na tańszą wersje PS3 w cenie X360

Mistic

New member
Sony szykuje ogromną obniżke na PS3, dowody na nową wersje PS3 w cenie X360

Nie będe się rozpisywać podam tylko ciekawe linki:
http://www.upcdatabase.com/item.asp?upc=711719800606

http://www.engadget.com/photos/sonys-399-ps3-confirmed-by-best-buy/422216/

Pierwszy link pokazuje że na nowy model 40gb przygotowany już jest kod na stany.

Drugi natomiast pokazuje że prawdopodobnie bestbuy wyprzedził troszke fakty.
Pozdrawiam.
PS. Tańszy model według plotek ma trafić do sprzedaży za 2-4 tygodnie.
Prawdopodobnie na zapowiedzianej za 2 tygodnie konferencji prasowej sony, sony ogłosi że do sprzedaży trafi nowy model 40GB.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czy 100$ to "ogromna obniżka" (20%)?
Ciekawe jak u nas ta obniżka będzie wyglądać ?
Poczekajmy.
 

Mistic

New member
100$ to raczej dość spora obniżka, a znając amerykańskie sieci sklepów to jeszcze bardziej obniżą cene z 399$ np. do 379$ a tyle kosztuje X360 więc jest to dość znaczna obniżka, drogi srzęt nagle w cenie zawsze tańszego. Myśle że u nas wersja 40Gb będzie w cenie między 1499-1799pln.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Zacznę od tego, że na 12 października zapowiadane jest coś super przez Sony. Nikt nie wie do końca co to będzie, ale większość spekulacji dotyczy właśnie tańszej wersji PS3 z 40gb dyskiem i prawdopodbnie bez czytnika kart (możliwe, że także z 2-ma USB slot'ami). Prawdopodobnie wynika to z nadchodzącego okresu przedświątecznego i chęci zwiększenia sprzedaży przez Sony w stosunku do XBoxa. Jak wiadomo, Sony już w tej chwili dopłaca do każdej konsoli, więc zapowiadana obniżka (choć, na razie, tylko nieoficjalnie), jeszcze pogłębi tą sytuację. No coż, mam tylko nadzieję, że nie wpędzi to Sony w problemy finanowe.

Nie chciałbym, aby Microsoft wykupił Sony (chociaż na razie to chyba nie grozi), wolałbym już, żeby Microsoft padł (nie lubię tej firmy), ale jak wiadomo, jest to niemożliwe. Zdziercy z USA (microsoft) zarabiają za dużo na ich kiłowych windowsach. Chociaż niedawno było dość głośno, o przegarnej sprawie w sądzie europejskim przez Microsoft, w związku z ich polityką monopolistyczną. Co prawda Microsoft zapowiedział, że dostosuję się do wszelkich zaleceń sądu, ale moim zdaniem ucierpią na tym europejscy użytkownicy hardware'u i software'u tej firmy (czyli - okrojone europejskie wersje widows'ów, gorszy i później wydawany sprzęt przez M. na Europę[w tym i XBox'y]).
Ci, którzy narzekają teraz na politykę Sony w stosunku do Europy, niech zaczekają na przyszłe zmiany w polityce Microsoftu.

Pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
z drugiej strony mieli zarabiać na grach, a tych malo... przy niewielkiej ilości konsol na rynku wcale to sytuacji ich nie poprawia, więc muszą zwiększyć sprzedaż... zresztą, jeśli obniżą cenę (czytaj wprowadzą nowy model) to na pewno będzie dużo tańszy w produkcji, więc ich sytuacji się raczej nie pogorszy... poza tym, tej wersji (40 GB) raczej w Europie nie wprowadzą... bo walka teraz się toczy o rynek amerykański... w Europie Sony wciąż czuje się zbyt silne, żeby coś zmieniać...
 

Mistic

New member
Plan chyba jest taki, za niedługo pojawi się GranTurismo 5 Proluge i Sony będzie sprzedawac np. taki bundelpack, PS3 40GB+ GT5 + film na BR prawdopodobnie Spiderman za, 399$ albo mniej, natomiast model 80gb będzie sprzedawany z 2 padami, 2 grami, np HS i GT5, albo GT5 i folklore. Hawkmoon Prawdopodobnie obecność tego modelu będzie również w Europie oto strona jednego z włoskich sklepów http://www.bitpower.it/oscom/catalog/playstation340gb-p-2168.html
http://www.bitpower.it/oscom/catalog/playstation3console-c-137_147.html
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Hawkmoon - moim zdaniem wersja 40GB nie będzie wcale nowym modelem. Wydaję mi się, że będzie to dokładnie ta sama zawartość w środku z nieużywanymi (zaślepionymi) paroma dodatkami (takich jak czytnik kart, usb itd.). Nie wydaję mi się, że projektowanie nowego modelu, potem otwieranie nowych lini produkcyjnych (czy też przekształcanie już istniejących) będzie tańsze, niż, po prostu, wkładanie starej zawartości (z nowym dyskiem) w nowe "pudełko". Oczywiście są to tylko moje domysły, ale logika podpowiada, że takie rozwiązanie byłoby dla Sony najłatwiejsze. Nie widzę też dlaczego produkcja "tańszego" modelu miałaby być dużo tańsza - w końcu jest to ta sama konsola, z innym dyskiem, bez paru portów - cena produkcji, moim zdaniem, ta sama.
Słuchy chodzą, że wersja 40gb będzie dostępna też w Europie. W końcu chodzi o jak największą sprzedaż, więc Sony "rzuci" te konsole, gdzie tylko będzie mogło.

Mistic - mam dostęp do japońskiego PSN Store. Nie znam japońskiego, ale jest tam dość duża reklamówka Gran Turismo Prologue i data 20.10.07. Nie wiem do końca czy jest to data wydania, czy też tylko kolejny filmik, czy może demo dema (bo w końcu Prologue to jakby większe demo całości). Natomiast z tego co się orientuję Prologue nie będzie darmowy, a chodziły takie plotki.

Pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
swoją drogą... na onecie (wiem, że to żadne źródło informacji, ale wygrzebali coś ciekawego) czytałem ciekawego newsa... mianowicie, według najnowszej gazetki promującej odtwarzacze BD, do zakupionego nowego odtwarzacza dodawanych będzie 5 filmów na BD gratis... niby nic ciekawego, ale, ale... wśród wymienionych modeli odtwarzaczy stacjonarnych znalazły się także modele PS3: 60GB – CECHA01 oraz 80GB CECHE01, ale także CECHG01, które według portalu jest wspomnianym modelem 40GB

Oryginalny tekst:
http://gry.onet.pl/1616146,,Nowy_model_PS3_w_reklamie_Blu_ray,wiadomosc.html

PS: -AS- tylko, że właśnie za plotki odpowiedzialna jest firma, która ma ten model produkować (FoxConn), która do tej pory robiła PS2, więc tak czy inaczej muszą nową linię produkcyjną stworzyć, więc się nie zdziwię, jesli wnętrze też sie będzie różnić, od "wyższych" modeli, czymś więcej niż brakiem kilku złącz (bo niby jaka to miałaby być oszczędność brak kilku gniazd??)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Hawkmoon - w UK są pack'i, w których są (co prawda nie 5, ale...) 3 lub 2 filmy BD i np. 2 gry. Ja kupiłem swoją z 3 grami i dodatkowym padem, ale naprawdę wybów pack'ów jest tu dość duży. W końcu nie każdy kupuje PS3, aby grać w gry.
 

Mistic

New member
-AS- według tego co powiedziano na TGS07 to demo GT5 Proluge ma pojawić się na PSN 20 października czyli terminy zgadzają się z japońską reklamówką, a gra ma trafić do sprzedaży 13 grudnia zarówno na płytce BR jak i PSN.
Link do art: http://www.kikoo.pl/news/509-1/Demo-GT5-Prologue/
PS. W zachodnich sklepach widziałem już preordery na GT5 Proluge za 39 euro.
Pozdrawiam.
PS. Mała ciekawostka w wersji proluge i chyba całym GT5 będą motory :)
http://images.amazon.com/images/G/01/videogames/detail-page/gthd-1-lg.jpg
 

Mistic

New member
GranTurismo HD to zmodyfikowane gt4, chodzi o silnik gry, nie o samą rozgrywke, GT-HD to silnik GT4 z dodaną możliwością wyświetlania obrazu w rozdzielczości HD, to jest to GranTurismo które możemy pobrać teraz zadarmo z każdego PSN, to jest to GT w którym jest 1 tor, jeździmy na czas odblokowujemy coraz mocniejsze auta a potem dochodzi tryb drift. A GT5 proluge to nowy silnik graficzny, nowa gra od podstaw, natomiast w GT5 będziemy mieć dodatkowo tryb kariery którego w GT5 proluge chyba nie bedzie oraz nieco poprawioną grafike w stostunu do GT5 proluge, to jest tak jak bylo w przypadku PS2 na początku było GT Concept, a potem wyszło GT3 A-Spec, potem była GT4 proluge a potem normalne GT4.
Pozdrawiam.
PS. Zawiłe to troszke.
 

-AS-

New member
Tak, tak. Wydaję mi się, że masz rację. Zresztą mam na dysku konsoli Gran Turismo HD Concept 2.0, ale w niego nie gram. Nie widzę przyjemności w jeżdżeniu w kółko po jednym torze. W GT4 też już nie gram. Czekam na 5-tkę. Nie jestem pewnien co do tego Prologue szczerze mówiąc. Nie widzę sensu wydawania pieniędzy na demo. Co prawda jeszcze pewnie długo poczekamy na pełną wersję, ale po co wydawać kasę dwa razy na tą samą gre (w końcu w pełnym GT 5 będzie to samo co w Prologue tylko lepsze i więcej). Jakby Prologue był za darmo, tak jak zresztą miał być, to bym widział jego sens. Jestem fanem serii GT, ale nigdy nie kupowałem tych wczesnych wersji, o których piszesz. Zawsze czekałem do pełnej, żeby sobie nie psuć przyjemności. Jedyne co może mnie skusić do kupna GT5 Prologue, to tryb multiplayer, który może być dobrą zabawą, ale do tego czasu będę już miał w co grać - Skate (12.10) i potem, oczekwiny przeze mnie z niecierpliwością, PES2008 (26.10 ). Zobaczymy
 

Hawkmoon

New member
Mistic napisał:
GranTurismo HD to zmodyfikowane gt4, chodzi o silnik gry, nie o samą rozgrywke, GT-HD to silnik GT4 z dodaną możliwością wyświetlania obrazu w rozdzielczości HD, to jest to GranTurismo które możemy pobrać teraz zadarmo z każdego PSN, to jest to GT w którym jest 1 tor, jeździmy na czas odblokowujemy coraz mocniejsze auta a potem dochodzi tryb drift. A GT5 proluge to nowy silnik graficzny, nowa gra od podstaw, natomiast w GT5 będziemy mieć dodatkowo tryb kariery którego w GT5 proluge chyba nie bedzie oraz nieco poprawioną grafike w stostunu do GT5 proluge, to jest tak jak bylo w przypadku PS2 na początku było GT Concept, a potem wyszło GT3 A-Spec, potem była GT4 proluge a potem normalne GT4.
Pozdrawiam.
PS. Zawiłe to troszke.

no niekoniecznie... GT-HD kasują już powoli z PS-Store (w Japonii zdaje się już skasowali, albo mają zrobić to na dniach)... pozostaną jeszcze tylko jakiś czas rankingi...
 

Mistic

New member
Tak, to prawda, zapomniałem o tym napisać GT HD będzie powoli wymazywane z serwerów, ale to chyba przez to że na dniach ma pojawić się demo GT5 Proluge, dokładnie 20 października czyli od momentu kiedy pisze tego posta to za 17 dni.
PS. -AS- ja też nie popieram monopolowej polityki MS, najlepszym przykłądem ciągnięcia przez MS kasy ze wszystkiego jest choćby nawet to że za usługe internetową MS dla XBoX'a trzeba płacić.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Hmm... Microsoft to temat-rzeka. Nie lubię tej firmy, ich monopolistycznych zagrywek i polityki w stosunku do użytkowników ich systemów. Każdy zresztą wie, że Windows to, za przeproszeniem, kiła. Niestety przez nieodpowiednie manipulacje (w tym i polskiego rządu), większość ludzi jest skazana na używanie tego badziewia. Od dawna przymierzam się do Linux'a i w końcu nadejdzie ten czas.

Miałem kiedyś (parę lat temu) wątpliwą przyjemność handlowania ich software'm. W sumie nie powinienem narzekać, bo dzięki temu udało mi się zarobić parę groszy swego czasu. Jednak fakt pozostaje faktem, że ich nie lubię i koniec. Ich polityka jest prosta - sprzedać jak najwięcej badziewia, a potem ewentualnie wypuścić parę patch'y, jak ludzie się zaczną skarżyć. Najlepiej trzymać się od nich z daleka.
 
Do góry