Amerykański i japoński PSN Store

-AS-

New member
Witam,
stworzyłem sobie nowe konto na mojej konsoli z adresem amerykańskim, dzięki czemu mam dostęp do dużo więcej dem, filmików i zapowiedzi.

Tworzymy konto tak samo, jak na początku, gdy odpaliliśmy konsole po raz pierwszy. Potrzebny nam tylko jest nowy ades email, który można stworzyć w minutę (inny niż używany w europejskim koncie) i aktualny kod pocztowy w USA (kod pocztowy musi być zgodny ze stanem, który wpiszemy) - ja użyłem adresu Ritz Hotel. To tyle, po zarejestrowaniu odpalamy z menu PSN Store i mamy dostęp do dużo więcej zawartości niż w sklepie europejskim. Jedyne ograniczenie jest, gdy chcemy coś kupić z tego sklepu - wydaję mi się, że jedynie mastercard będzie działał jako karta kredytowa, ale pewności nie mam.
Zrobiłem sobie dość długą listę rzczy, które teraz właśnie mi się ściągają.

To samo można zrobić z japońskim kontem. Jest to trochę trudniejsze z powodu ichniego języka, ale podaję link jak to zrobić krok po kroku.
Link

Istnieje także Hong Kong PSN Store - robimy dokładnie to samo, co w przypadku amerykańskiego konta - wszystko jest po angielsku. Oczywiście potrzebujemy adres w Hong Kongu, ale po to mamy Google.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Zalogowałem się go Hong Kong PSN Store i muszę powiedzieć, że nie znalazłem tam dużo ciekawostek.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany małymi, chińskimi gierkami to jest nawet sporo.
Znalazłem za to więcej filmików z zapowiedziami gier. Ustawiłem teraz do sciągania takie rzeczy, jak: Soulcalibur IV, kolejny fikmik Gan Turismo 5 Prologue i pare filmików z japońskich gierek, których nie znam (z ciekawości). Oprócz tego jest trochę filmików zapowiadających nowe i stare filmy.


EDIT:
Zalogowałem się też do japońskiego PSN Store, muszę powiedzieć, że trochę trudno się przedrzeć przez ichnie "szlaczki" (pomógł mi ten link, któy podałem wyżej). Natomiast, gdy już się dostałem do Store, to wcale nie było łatwiej. Jest trochę więcej rzeczy i inne niż w innych Store'ach. Ściągam demo czegoś co się nazywa - Folk Soul, cokolwiek to jest. Ściągam też najnowszy filmik Gran Turismo 5 Prologue, zamieszczony w zeszłą środe. Dość dużo jest dodatków do już istniejących gier, np: Ninja, Motorstorm, Resistance, Ridge Racer itd. Niestety część z nich jest odpłatna (nie sprawdzałem wszystkich, więc nie wiem jaka część).
Ogólnie dużo więcej rzeczy niż w UK PSN Store.

Na razie nie ściągam większości rzeczy, czekam na nowości, które oczywiście najpierw pojawią się w japońskim Store, potem w amerykańskim i na końcu w UK. W każdym bądź razie, mam już do nich wszytskich stały dostęp.
 
Ostatnia edycja:

Mistic

New member
Ja również musze przyznać że posiadam konto zarówno na EU i USA, to bardzo fajna rzecz, bo Amerykańska część sklepu jest o wiele bardziej bogata, przykładem może być choćby to że na EU demo Folklore to nowość a na USA była już chwile temu, poza tym na USA mamy demo C.B: Jericho bardzo klimatyczny shooter, a na EU go brak.
Pozdrawiam.
PS. Polecam jeszcze raz demo C.B: Jericho, jeżeli ktoś pamięta taką strzelanke jak C.B:Undying i ją lubiał to z Jericho będzie równie zadowolony.
 

-AS-

New member
Musze przyznac, ze nie lubie grac w strzelanki (fps) na konsolach, wg mnie nic nie zastapi w tych grach myszki i klawiatury. Moze jak zainwestuje ktoregos dnia w bezprzewowoda klawiature i myszke i podlacze je przez bluetooth'a do PS3, to zmienie zdanie. Na razie celowanie na padzie dla mnie to tragedia.

Co do Folk Soul, to musze powiedziec, ze przygodowka po japonsku moze byc dosc ciezka. Wlaczylem na 5 min i skasowalem od razu. Grafika nawet niezla.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mistic

New member
Ja również myśle że myszka w shooterach jest nie zastąpiona, ale można przywyknąc, mi już granie w tego typu gry nie sprawia takich problemów jak dawniej, mnie folklore nawet zainterosował do dziś mam demo na dysku, ale może tylko dlatego bo lubie japońskie klimaty i gry z tych kręgów poprostu mi się podobają, co do grafiki jest naprawdę na poziomie.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Nie wyrazilem sie jasno, nie chodzi o to, ze to japonska przygodowka, tylko jest po japonsku (przynajmniej wersja, ktora sciagnalem). Mysle, ze nie zrozumialbys duzo ;)
 

lbk

New member
-AS- napisał:
Musze przyznac, ze nie lubie grac w strzelanki (fps) na konsolach, wg mnie nic nie zastapi w tych grach myszki i klawiatury. Moze jak zainwestuje ktoregos dnia w bezprzewowoda klawiature i myszke i podlacze je przez bluetooth'a do PS3, to zmienie zdanie. Na razie celowanie na padzie dla mnie to tragedia.

Problem w tym, że jeszcze coś musi obsłużyć tę mysz i klawiature (poza przeglądarką). UT3 ma podobno mieć tę opcję, ale to chyba też nie jest do końca potwierdzone.
 

-AS-

New member
lbk - widzisz. Szczerze mówiąc, to myślałem, że gry obsługują takie rzeczy, jak myszka i klawiatura. Nie jest to dla mnie problem na razie, bo i tak planuje coś takiego zakupić najwcześniej w przyszłym roku. Wcześniej może pomyślę o większym dysku - np 250gb.

Wracając do tematu wątku - w tym tygodniu nie ma nic ciekawego dla mnie na żadnym PSN Store, ściągnąłem demo Simpson'ów z amerykańskiego, ale jakoś nie zachwyciła mnie ta gra; śćiągnąłem też filmik o MGS on-line (też chyba z amerykańskiego) i wygląda to ładnie, ale dziwnie.
Jak wam się wydaję, że UK PSN Store jest kiepskie (mało zawartości), to wejdźcie na konto Hong Kong i zobaczcie co tam jest nowego - nic ciekawego.
Na japońskim w tym tygodniu też nie ma nic rewelacyjnego, same jakieś japońskie gierki (pewnie przygodówki).

Później postaram się wkleic listę, co na którym się pokazało w tym tygodniu dla zainteresowanych.


EDIT
Oto lista, o której pisałem:

US PSN Store:
dodane 4.10.07:
- Go! Sports Ski - pełna gra;
- The Simpsons Game - demo;
- Bladestorm - demo;
- Uncharted BTS - video;
- Haze Gameplay Interview - video;
- Metal Gear Online Trailer - video;
- EOJ Tutorial - video;
- NBA 08 Key Control Tutorial - video;
- Tekkonkinkreet Trailer - video;
- Surf's Up Trailer - video;
- PS3 Wallpaper - 30 różnych tapet.

Hong Kong PSN Store:
dodane 5.10.07:
- Come on LocoRoco! Buu Buu Cocoreccho! Wallpapers - 6 tapet;
- Heavenly Sword HD Wallpaper 1 - 4 tapety;
- Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix Wallpapers - 4 tapety.

Japan PSN Store (mam trochę problemów z rozszyfrowaniem "szlaczków"):
dodane 5.10.07:
- Warhawk - pełna gra;
dodane 4.10.07:
- Rise from Liar - video;
- Record of Agarest War - demo;
- dodatki do gry; wydaję mi się, że do Record of Agarest War, ale nie jestem pewien.

UK PSN Store:
dodane 4.10.07:
- Skate - demo;
- Bladestorm Download - demo;
- Stuntman: Ignition - demo;
- Clive Barker's Jerichp - demo;
- Snakeball Trailer - video;
- Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - 4 filmiki:
* GRAW 2 Launch Trailer; ^
* GRAW 2 Moves Trailer; ^
* GRAW 2 Control Trailer; ^
* GRAW 2 Aiming Trailer; ^
- Haze Gameplay Trailer - video;
- Blast Factor Wallpapers - 2 tapety;
- flOw Wallpaper - 1 tapeta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry