Playstation Home

-AS-

New member
"Czym jest Home?
Home to działająca w czasie rzeczywistym, trójwymiarowa społeczność sieciowa, która posłuży jako miejsce spotkań dla wszystkich użytkowników PlayStation 3, niezależnie od miejsca w którym mieszkają. Będą oni mogli za jej pomocą komunikować się ze sobą, grać on line, robić zakupy, dzielić się zawartością, a nawet budować i pokazywać innym własne „cztery kąty”. Home będzie dostępny do pobrania za darmo z PlayStation Store i uruchamiany bezpośrednio z PS3 XMB (XrossMediaBar)."



Co myślicie o Playstation Home?

Jest to dalej w fazie testów (zamknięta beta dla około 15.000 użytkowników), ale podobno ma się coś zacząć dziać od października.

Więcej informacji jest tutaj
 

Hawkmoon

New member
dziać się zacznie, będzie "open" beta dla... wybranych. No niestety premiera dopiero za kilka miesięcy. Pomysł fajny, ale jak będą dalej tak zwlekać z premierą, to ekscytacja tym pomysłem minie. Ja rozumiem, że projekt jest ambitny, ale przecież tego rodzaju projekty i tak ewoluują już po premierze, więc nie powinni się za mocno nastawiać że wypuszczą finalny produkt.

Ostatni wywiad na temat Home z jego twórcami:
http://www.ps3site.pl/nowe-wiesci-z-home

PS: ogólnie polecam portal www.ps3site.pl dla każdego kto interesuje się ps3. Autorzy sporo szperają w sieci, więc jest to dobry zlepek newsów na temat konsolki.
 

-AS-

New member
Z tego angielskiego wywiadu, przytoczonego przez Hawkmoon, wynika jasno, ze oni sami jeszcze nie wiedza - kiedy i jak. To mnie troche martwi, bo pomysl jest interesujacy i ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo w praktyce.

Podaje takze link do oficjalnej strony Home beta, na ktorej mozna sie rejestrowac do open beta. Strona oczywiscie jeszcze nie dziala, ale jest napisane, aby sprawdzac co jakis czas:

http://www.homebetatrial.com/

Pozdrawiam
 

darek_k

New member
Na anglojęzycznych forum pisza że Sony ma głównie problem z prywatnością danych :
1) aby np. dzieci nie miały dostepu do filmów dla dorosłych ( i jak oraz kto ma to weryfikowac oraz kwalifikowac)
2) druga sprawa to ochrona praw autorskich tu juz youtube ma problem z kopiowaniem klipów lub udostepnianiem całych filmów bez zgody autora a tu dochodzic ma wymiana audio i video więc mógłby powstac taki "second torrent" dla userow PS3
3) ostatnia sprawa to wydajnośc serwerów nma których miały byc wymieniane i pobierane dane , Sony nie ma zbyt wielkiej praktykji tu Microsoft z xbox Live jest po doświadczeniach a i tak zdażaja sie przestoje

Ogólnie mozna podsumowac że intencje Sony były dobre ale praktyka pokazuje że każdy teraz czeka na obiecane rzeczy i bedzie punktował aż cena PS3 dojdzie do ceny w Japoni czyli 700zł wowczas nikt bedzie zwracał na to uwagi , a na razie za cenę PS3 kazdy chciałby otrzymac produkt o najwyzszej jakości i to normalne.
 

mataman

New member
Bez reklam
No i pięknie publiczne beta testy przesunięte na jesień. Jeżeli bedzie HOME w tym roku to bedzie sukces. Sony leci tak kulki że poprostu żal
 

-AS-

New member
Witam,
już mnie tak irytuje temat Home i ciągłych opóźnień, że kompletnie przestałem się tym interesować. Dobrze, że Sony chce wypuścić produkt bez niedociągnięć i ciągle go ulepsza, ale tyle dat i terminów, które już widziałem i zostały niedotrzymane doprowadza mnie do 'szewskiej pasji'. Sony powinno zamknąć się w siedzibie i dopracowywać produkt bez jakichkolwiek informacji na jego temat. Temat Home powinien byc ogłoszony publicznie w momencie, gdy produkt będzie gotowy.

Widziałem ostatnio wywiad z przedstawicielem firmy Sony na temat 2008 roku i strategii Sony. Obiecał, że Home będzie na 100% dostępny w 2008. Jak tak dalej pójdzie, to będzie gotowy, ale dopiero na PlayStation 4 :shock:

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
Z tego co wiem, ostatnio posypało się sporo zaproszeń z okazji otwartej bety. Czy ktoś z forumowiczów dostał zaproszenie?
 

ps_user

New member
Bez reklam
Właśnie. Znalazłem na forum hxxp://boardsus.playstation.com/playstation/ mnóstwo użytkowników z USA, Australii, którzy dostali nivite'y. Czyżby Europa została pominięta, czy jak?
 

neospiderman

New member
Ja dostałem zaproszenie do bety Home i od razu do Namco Muzeum [które wspiera home, można odblokować sporo różnych gadgetów], ale to wszystko na Jap psn id.

Co do samego Home technicznie jest całkiem nieźle, poszczególne przestrzenie nie ważą zbyt wiele [średnio 30mb], tekstury są ostre a animacja płynna. Minus za brak jakiegoś AA ząbki dają po oczach.

Cieszy sporo funkcji ustawień własnego awatara, w żeńskich awatarach jest nawet możliwość ustawień make-up'u, do minusów tu tej zaliczę brak płynnego ustawiania kolorów jest tylko kilka wybranych - mam nadzieje że w pełnej wersji wzbogacą ten aspekt.

Z ciekawszych rzeczy które zaobserwowałem to to że poszczególne rejony świata [eu, usa, jap] mają różne przestrzenie.
Imo najfajniejszy plac główny jest w jap jeśli chodzi o design, plac w eu jest najmniejszy i najprostszy.
Za to kino mamy najlepsze bo z kilkoma salami [leca tam różne trailery]natomiast w usa maja tylko jedna sale.
Dodatkowo w jap są o 2 przestrzenie więcej - jest dodatkowo hala z TGS2008 i chyba redakcja jakiegoś pisma, Famitsu jak przypuszczam.


Ogólnie puki co jest strasznie pusto, jeśli sony będzie miało jakieś dobre pomysły to może i coś fajnego z tego będzie.
Jak na razie widze tylko niepotrzebnie wyżucone pieniądze które mozna było by przeznaczyć na jakiś konkretny projekt np. reaktywcje produkcji the gatawey.
 
Ostatnia edycja:
Do góry