Pilot do PS3 jako odtwarzacza Blu-Ray.

Dariusz

New member
Witajcie,
w MM widziałem pilota SONY umożliwiającego sterowanie PS3 w trakcie oglądania filmów. Ponieważ cena dość wysoka (99PLN) mam pytanie, czy aby któryś z uniwersalnych pilotów AV nie mógłby sterować PS3?
Jeśli tak, to który i jaki kod zapewnia zgodność pilota z PS3?
Pozdrawiam
 

Centosz

New member
Orginalny pilot do ps3 używa bezprzewodowego połączenia Bluetooth do komunikacji z konsolą, tak wiec wątpie żeby uniwesalny pilot zadziałał.
A co do samego pilota to wedłóg mnie strata kasy.Miałem pilota do ps2.Kupiłem i po miesiącu sprzedałem. :) Przeciez wszystkie potrzebne opcje można wykonać na padzie.Oczywiście jak ktos nie ma co robić z $ to kupi.
 

Dariusz

New member
OK. Jeśli wszystkie operacje typu: play, stop, pause, menu itp. można wykonać z pada, to zgadzam się, że zakup pilota jest wyrzucaniem kasy.
 

bluray

Banned
No ale to straszny obciach jak zapraszasz poważnych ludzi na jakiś pokaz AVCHD z wakacji i sterujesz takim strasznym dziwolongiem.
Mam pilota za 99 zł (20 rat po 4 zł i 99 gr miesięcznie) i jest doskonały.
Dzięki bluetooth nie trzega wskazywać nim w kierunku PS3.
To najlepszy pilot jaki mam. Brak jednak podświetlenia.
Za pilota do LOEWE na wolumenie chcą 250 zł.
 

marcin0903

New member
Ja mam pilota i nie narzekam- dla mnie jest to męczące cały czas operowanie padem jak oglądam film. Jak wiemy Sixaxis ma bardzo czułe spusty, i lekko naciśniemy coś, albo przypadkowo dotkniemy to już nam leci przewijanie czy coś takiego - więc polecam pilota!:)

PS. Gdzie kupiłeś na raty pilota za 100 zł ? :D
 

east

New member
Witam!
Mam problem z instalacją pilota. Trzymacie Start i Enter przez kilka minut nic daję. Potem wchodzę w wyszukiwanie sprzętu bluetoopht i biore start scnanning i przez godzinkę mialem konsole wlaczona i nic, bez powodzenia, caly czas scaning bylo...

Ktos pomoze? Prosze...


POzdrawiam!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
heh, proponuje zrobic odwrotnie, czyli pierwsze to scart scaning z PS 3 , a potem (w miare szybko) operacje parowania pilota z konsola
 

east

New member
hmmm, a co to znaczy parowanie pilota z kosnola?

robie tak:
wchodze w accesory setings, potem: register bd remote, i likam start i enter i trzymam i nic... wiec nie wiem co zrobic, biore potem ten scaning blutoopph i tez nic....


a mozna go jakos zresetowac czy cos w tym stylu? bo juz sam nie wiem co moze byc nie tak.... ktos mial z was z tym prolbemy? i jak sobie poradzil?
 

east

New member
i zadzialalo po klku probach, wyjalem z pilota bateria i zostawilem go tak na pol godziny aby wszytsko tam pogubil czy cos... i potem za drugim razem zlapalo... pozdrawiam dzieki za pomoc!
 

mroziek

New member
Wydaje mi się że nie ma takiej możliwości, pilot działa na bluetooth który PS3 posiada a TV pewnie nie. Jeżeli chcesz mieć uniwersalny pilot do wszystkiego zainwestuj w Logitech Harmony -uniwersalny pilot do wszystkiego. Tylko wtedy do PS3 będziesz musiał kupić Irdę na USB. Ja bym jednak nie kombinował myślę że pilot do TV, PS3 , ewenutlanie zestawu audio lub dekodera nie stanowi problemu i tak nie korzystamy ze wszystkich urządzeń na raz.
 

Tiberium

New member
Dokladnie jeden pilot wiecej nie zaszkodzi ;p
A dodam, ze sam posiadam ten Sony i jest poprostu doskonaly.
np. po 30minutach ogladania filmu chce sie isc zalatwic potrzebe ,to nie trzeba pierw wlaczac sixaxisa a potem wcislac II ,tylko na pilociku z kulturka pauza i po sprawie :p
 

mietek099

New member
Wystarczy nie włączać opcji auto-wyłączania pada i też wciskasz pauzę "z kulturką" ;] Pilot jest bardziej poręczny i wygodniejszy, ale IMO bez przewodowy pad spełnia w pełni jego funkcje. Przynajmniej w moim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

Tiberium

New member
Racja ;)
w zasadzie to pada uzywam tyko do grania, a wszystko inne , i mean poruszanie sie po menu, czy sklepie sony to tylko pilot bo jest wygodnie:)
To oczywiscie moja opinia,jezeli ktos uwaza inczej prosze bardzo:p
 

mataman

New member
Bez reklam
mroziek napisał:
Ja bym jednak nie kombinował myślę że pilot do TV, PS3 , ewenutlanie zestawu audio lub dekodera nie stanowi problemu i tak nie korzystamy ze wszystkich urządzeń na raz.

I tu jesteś w błedzie, ja kiedy stanołem przed faktem uzywania 6 pilotów zainwestowałem w harmony one
 

mroziek

New member
Też mam 6 pilotów i nie przeszkadza mi to, znam lepszy sposób na wydanie 400-500zł chociaż pewnie jakbym miał okazję kupić w dobrej cenie przemyślałbym to i może bym się skusił.
 

gecco

New member
dla mnie jeden pilot wiecej jednak robi roznice i skoro mam juz jeden uniwersalny, co prawda nie tak bardzo jakby sony chcialo to mam pytanie:

mozna dokupic cos co by dodawalo ps3 opcje obslugi zwyklych pilotow?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A czego z tego nie rozumiesz?

mroziek napisał:
(...)Jeżeli chcesz mieć uniwersalny pilot do wszystkiego zainwestuj w Logitech Harmony -uniwersalny pilot do wszystkiego. Tylko wtedy do PS3 będziesz musiał kupić Irdę na USB. (...)

Pozdrawiam,
 
Do góry