Pomocy - Problem z obrazem na grach full HD

GreG2000

New member
Witam, jestem nowy na forum i mam do was pytanie.
Mam problem z obrazem podczas odtwarzania gier hd 1080i * 1080p oraz filmów BR. Podczas takiej operacji obraz jest zniekształcony poprzez migotające elementy na ekranie (np. mało wyraźne linie, dziwne smugi).
Natomiast podczas odtwarzania gier w o mniejszych rozdzielczościach problem ten nie występuje.
To samo się dzieje przy odpaleniu konsoli gdy pojawia się menu główne (przez środek przechodzi taka fala i ona też dziwnie smuży).
Mam konsole podłączoną za pomoca kabla HDMI do HK645 natomiast od wzmacniacza kolejnym kablem HDMI do Sharpa 42XD1E.
Wymieniałem już rózne kable HDMI więc to chyba nie jest ich wina.
Może ktoś spotkał się już z tym problemem?
Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam
 

Vhaeraun

New member
Podejrzewam że może to być wina kabla HDMI.Większość tanich kabli nie jest testowana pod wzgledem rozdzielczości 1080 p i obraz jest źle wyświetlany. napisz jakiej marki masz kabel.Ja zainwestowałem w kabel Bandridge. Nie był tani ale full HD na PS3 i Sharp 37 GE1E jest wyświetlany bez problemów.
 

Romanesku

New member
Zobacz czy bezpośrednio z konsoli na tv idzie fullhd. Jesli tak to wina wzmacniacza, nie wszystkie są kompatybilne ze sprzętem hd. Ten sam problem był z Onkyo i ntv.Bezposrednio hula a przez amplituner nie.
 

GreG2000

New member
Wielkie dzięki za odpowiedzi, faktycznie po podłączeniu konsoli bezpośrednio do TV problem nie wystepuje. Będę się teraz musiał zastonowić nad nowymi pdłączeniami sprzętu. Wyglada na to, że przez wzmacniacz podłacze dekoder cyfry+ HD (boję się tylko żeby problem nie powrócił podczas ogladania telewizji). Szczerze mówiąc to myślałem że na amplitunerze za tyle kasy nie będę miał żadnych problemów, a tu proszę - niespodzianka :)

A co do drugiej odpowiedzi to kable hdmi których użwam kosztowały około 200 zł/szt więc to chyba nie one są problemem

pozdrawiam
 
Do góry