Problem z obrazem Full HD

Bartkom

New member
Witam,
mam pewien problem,mianowicie podączyłem PS3(60gb HDD) do tv LCD SONY KDL-40X2000 BRAVIA kablem HDMI firmy Snakebyte,i nie wyświetla mi wogole obrazu,słysze tylko dzwięk,patrzyłem w różnych opcjach tv i w opcjach PS3 i nadal nie mam obrazu.
Wina kabla?


Za sugestie z gory THX,pozdro.
 

PiotrekDGT

New member
Jeśli używałeś wcześniej innego TV (np. kineskop wyświetlający tylko SD), to musisz przytrzymać przycisk włączający z przodu konsoli przez 5 sekund.
Gdy podczas (pod koniec) operacji usłyszysz piknięcie, to znaczy, że konsola wykonała zadanie pomyślnie pomyślnie.:krol:
 

Zamek

New member
mam ten sam problem

Witam mam ten sam problem ps3 kupilem w usa czy to ma jakis wplyw? przeciez nie ma rozroznienia w HD na ntsc albo pal ??? nie widze obrazu jak podlaczam kablem HD. slysze tylko dzwiek. TV to ten sam model bravia sony 40 cali HDMI. co zrobic ?
 

Zamek

New member
problem z obrazem HD (dzwiek tak, obrzu brak)

Wlasnie nie wie mco jest problemem instrukcji nie mam bo zostawilem w Stanach a dziwne ze przez kabel odczytuje tylko dzwiek i brak obrazu przeciez TV jest tez sony, mam tylko pytanie CZY PS3 Z USA ODBIERA NA HD Z EUROPY ? prosze o odpowiedz. dzieki
 

Tiger3d

New member
Help

WItam. Mam ten Sam problem mam PS3 Z Canady a TV kupiłem w Polsce. Róznica jest tylko taka ze ja mam samsunga Full HD bardzo wysoki model. A mysle ze wiecie ze samsung jest producentem matryc dla Sony -miedzy innymi samsung i sony maja te same wielkosci 40 i 46 cali np. wiec jest to w 100% ta sama sytuacja. Wiem czemu nie macie obrazu bo sam mecze sie z tym juz tydzień ale doszedłem. Jak ustrawiacie w systemie PS3 przez co jest podłaczone to nie bierzcie zeby On automatycznie ustawiał rozdzielczość tylko ustawcie CUstom. Tam wybierzcie Rozdzielczość wszystkie oprócz 1080p. Czemu ona nie działą sam nie wiem i dlatego pisze POMÓŻCIE!!!!! czy to ma wpływ ze konsola jest z USA. Mój tel ma tez system NTSC i działa ale nie przez cabel HDMI. Jednya najwyzsza rpozdzielosc jaka mi ciagnie to 1080i to tez bardzo wysoka rozdzielczość i obraz jest sliczny ale czemu nie dziełą ta rodzielczość 1080p||||???????????
 

ajfox

New member
mam podobny probem na swoim samsungu LE32A656A kiedy podlacze ps3 widze obraz tylko w najnizszej rozdzielczosci hd a gdy zmienie w opcjach aby obraz byl wyswietlany w rodzielczosci 720p, 1080i, 1080p, po chwili wyskakuje mi na obrazie tryb niedostepny a po 30 sekundach obraz wraca do poprzednich ustawien czy to mozliwe ze to wina kabla ?? prosze o jaka kolwiek pomoc ...
 

KotD

New member
Nie wiem czy to to samo, ale ja na swoim LG 42pc51 miałem ten sam problem po naprawie pewnej usterki. Wymina płyty głównej na inną z nowszym oprogramowaniem rozwiazało ten problem.
 

maxthebest

New member
ajfox napisał:
mam podobny probem na swoim samsungu LE32A656A kiedy podlacze ps3 widze obraz tylko w najnizszej rozdzielczosci hd a gdy zmienie w opcjach aby obraz byl wyswietlany w rodzielczosci 720p, 1080i, 1080p, po chwili wyskakuje mi na obrazie tryb niedostepny a po 30 sekundach obraz wraca do poprzednich ustawien czy to mozliwe ze to wina kabla ?? prosze o jaka kolwiek pomoc ...
ja się dołączam..mam identyczny problem zestawie ps3+Onkyo 606+plazma ps50a756...co ciekawe - bezpośrednio do tv było ok......czy ktoś mógłby pomóc???
 

gregdill

New member
Witam!

Również mam podobny problem z projektorem infocus IN83.

Po pierwsze - to nie wina kabla !!
Sprawdzałem juz trzy kable różnych firm (najdroższy Wreworld Starlight za ponad 2k.-) zawsze to samo.

Objawy:
1. Jeżeli ustawię po componencie wejście HDMI na PSP3 to obraz na wejściu HDMI projektora się nie wyświetla (co ważniejsze Infocus dostaje jakiś sygnał ale go nie pokazuje - wyświetla się na przemian info: Setup image - No signal).
Jak po 30 sekundach PSP3 domyślnie powraca do wyjścia component to na projektorze na stałe pojawia się NO SIGNAL i oczywiście po componencie sygnał na projektorze wtedy jest.
2. Po componencie można ustawić 1080p i działa na projektorze bez zarzutu.
3. Jakieś LCD SAMSUNGA 42" lub 50" wyświetla obraz po HDMI z tego PSP3 w 1080p bez zająknięcia (na tych samych kablach).
4. Blu-ray DENON działa na projetorze bez zarzutu 1080p
5.Laptop Toschiby 1080p jak wyżej.
6. Jak ustawiłem na LCD Samsunga wyjście HDMI z PSP3 to po przepięciu na projektor był obraz 1080 ale tylko do momentu próby włożenia płyty blu-ray lub próby zmiany jakichkolwiek ustawien PSP3 (obraz znika i jak wyżej Setup signal - no signal).
7. Zdarza się (sporadycznie) że projektor wyświetla sygnał po HDMI (po dłuuuuugim zastanawianiu) z PSP3 ale na obrazie 1080p - 576i (czyli mam mały obraz z PSP na dużym czarnym prostokącie - dopełnienie do 1080p) - przy jakichkolwiek próbach zmiany czegokolwiek w menu, włożenia płyty blu-ray - patrz pkt 6
8. Kilkukrotnie włączałem i wyłączałem PSP3 i Infocusa oraz aktualizowałem PSP3 i resetowałem infocusa (ustawienia fabryczne), resetowałem wejścia z PSP3.

Konkluzja:

Na razie nie wiem o co biega.
Jak sprawdzę to dam znać
Pozdrawiam
 

gregdill

New member
Blado to by było jakby to był mój sprzet.
Ja bym raczej sobie najpierw sprawdził przed zakupem.

Nie zmienia to faktu że nie lubie nie rozwiązanych spraw.
Ale do tygodnia będę wiedział.
 

gregdill

New member
Witam ponownie!

Wiem już nareszcie w czym był problem.
Po długich bojach sprawa jest jasna.
Po kolei:

Projektor Infocus IN83 powrócił z serwisu. Zamontowałem go u klienta. Co do współpracy z PS3 po serwisie się nic nie zmieniło. Dalej był problem, czyli nie działał po HDMI. Opinia firmy Infocus przedstawiona do serwisu brzmiała: "Spotkaliśmy się z takim problemem. Do tej pory w Europie mieliśmy zgłoszone pięć przypadków" (wg serwisu pierwszy w Polsce - ja to mam szczęście!!). "Mamy.." (Infocus) .."dwa projektory u siebie na testach i chodzą bez zarzutu.
Skontaktowaliśmy się z firmą Sony aby rozwiązać ten problem."

I tyle!
Czyli Infocus nie ma pojęcia czemu nie działa.
Moim zdaniem nie ma też co liczyć na rozwiązanie problemu przez Sony, ponieważ w Sony "mają głęboko" że ich sprzęt nie działa z jakimś tam niszowym produktem jak Infocus IN83. Ważne jest że działa z całym szmelcem z Mediamarkt, gdyż na taki rynek skierowane jest Playstation.
Przypadków, że klient zamożny kupuje PS3 do swojego projektora za kilkadziesiąt tysięcy - wzwyż, jest widocznie niewiele (może kilka procent).
A w razie jakby co to zawsze klient może kupić sobie projektror Sony.
Problem jest jednak w tym, że Sony nie ma w ofercie projektorów za 20tyś.
Mają za ok. 10tyś a następny kosztuje ponad 30tyś.

To jednak nie koniec problemów z Infocusem IN83.
Po dwóch tygodniach projektor przestał wogóle wyświetlać po HDMI. Przed wysłaniem do serwisu sprawdziłem u nas z Denonem Bluray, komputerem oraz odtwarzaczem DVD Pioneer. Z niczym poprawnie nie działał.
W serwisie w pierwszych próbach działał ale jak zaczeli podłączać inne odtwarzacze to się okazało że nie ze wszystkim pracuje.
Opinia jest taka, że z niektórymi tańszymi odtwarzaczami nie wyświetla obrazu po HDMI.
Mało tego! Sprawdzili nowy projektor który mieli i jest TO SAMO !!!!
Reasumując: nie działa i nie wiedzą czemu.
W związku z tym będziemy oddawać projektor i szukać innej alternatywy.

Nawiasem mówiąc ja do projektora na pewno nie położyłbym w suficie standardu HDMI. Z prostej przyczyny. Jest to nieudany standard. Przede wszystkim wykonanie wtyczki HDMI to jakiś żart. Przy Componencie mam również 1080p a przynajmniej wtyczki można zakonfekcjonować samemu. Jak się zepsuje wtyczka HDMI a prędzej czy póżniej to się stanie zawsze; zostaje nam bezwartościowy przewód w ścianie. Jeżeli już, to standard HDMI można zastosować tam gdzie mamy koryto i można go później wyciągnąć. Tylko po co się ładować w zabezpieczony standard z którym są wieczne problemy (HDCP), jak można mieć fullhd w standardzie analogowym. Component jest od wielu lat i będzie jeszcze długo. Prawdopodobniej szybciej zmienią standard HDMI. I jeszcze jedno. Component można zastosować z dużo lepszym ekranem niż HDMI. W związku z tym w wielu przypadkach można uzyskać dużo lepszy i plastyczniejszy obraz niż w HDMI.

To na tyle. Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Kurcze, gregdill...przykra sprawa z tym Infocusem 83. Taki wspanialy sprzęt i najwidoczniej coś w nim zaszwankowało, bo HDMI powinno dzialać bez względu na to czy łączysz kablem za 15 zł czy za 2000 zł z odtwarzaczem DVD/Bluray lub konsolą za 1000 zł czy za 15000 zł. Coś chyba trafił się wadliwy egzemplarz Infocus'a.

Jestem kinomaniakiem, projektoromaniakiem, ale nie stać mnie na takie cacka jak Infocus 83 i na dzień dzisiejszy marzę o takim choćby Mitsubishi HC5500 za 6000 zł :)

Infocus dobra firma, ale raczej wybrałbym jakieś topowe projektory JVC, Sanyo, Epson, Panasonic, Benq (DLP) albo Mitsubishi. No, ale to dział konsol i zatem nie chciałbym tu wszczynać polemiki o projektorach.

Co do kabli component vs. HDMI, to pozwole częściowo się nie zgodzić. Fakt, jakość 1080p component jest porownywalna do HDMI. Tyle, że HDMI jest tańszym, pełniejszym i pewniejszym zastosowaniem. Na kabelek HDMI wydasz 15 zł i obraz i dzwięk jest zawsze, na 100% idealny (przynajmniej ze strony kabla). Na component żeby dać sobie jak największej procent szans (nigdy jednak nie będziesz mieć 100% szans) na brak zakłóceń video musisz wydać sporo pieniędzy z uwagi na kosztowną izolację dobrej jakości kabla analogowego. Po drugie, kabel HDMI przesyła również audio (i to DTS Master Audio oraz Dolby TrueHD), a w nadchodzacej specyfikacji 1.4 również sieć ethernetową. Dobry system audiowizualny (kino domowe) to nie tylko telewizor/projektor, ale również audio i coraz częściej sieć ethernet i DLNA. Cyfrowe HDMI sobie z tym poradzi, a component nie i ponadto nie raz zawiedzie, zwiększa koszty systemu, a i tak nie raz zawiedzie (analogowe zakłocrenia).

Także, po coś to HDMI wynależli. Świat przetawia się na cyfryzację i nie ma co na to pomstować. Component oczywiście pozostanie, ale już tylko jako opcja na częściowe, uzupełniające podłączenie jakiegoś starszego, ulubionego odtwarzacza etc.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Urządzenia przekazujące sygnał po Componencie od któregoś tam roku mają być już nie_produkowane.

A co do HDMI 1.4 to już na starcie jest to porażka z ethernetem TYLKO 100 mbps - co na tym poleci? 1 gbps to aktualnie minimum i pojęcia nie mam kto był tak mądry by do specyfikacji zapisać 100 mpbs.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
No, tak troszkę skromny ten bandwith dla danych ethernet w specyfikacji HDMI 1.4. Trzeba pamietać że to tylko przepustowość teoretyczna, a rzeczywista może nawet uniemożliwi przesyłanie i odtwarzanie na żywo Full HD z audio, no i w ogóle spowolni to domową sieć multimedialną.

Pewnie usunięcie wyjścia video-component z najtańszych urządzeń nastąpi już nie długo. Producencu wytną te złącze, dadzą tylko HDMI out i zmniejszą koszty producji dzięki temu. Mimo to wejście component pozostanie jako relikt przynajmniej w amplitunerach do kina domowego. Moja Yamaszka 663 rodem z 2008 r. ma HDMI 1.3, ale też...wejście gramofonowe, video compozyt, s-video, multichannel i inne archaizmy (zarówno wejścia i wyjścia), w liczbie po pare sztuk każdego he he. Componenty wejścia i wyjścia ma chyba po 2 albo nawet po 3 z każdego.
 

gregdill

New member
Co do IN83 to nie była to wina tylko tego egzemplarza bo drugi nowy też to miał. Dla mnie sprawa jest jasna. Do tej pory uważałem Infocusa za firmę wybitną w dziedzinie projektorów. Teraz nie jestem do niej przekonany. Jest to kolejna firma po firmie SIM która ma tak HI-ENDOWE rozwiązania, że trzeba się liczyc z tym, że coś nie będzie w nich działać. W jednym modelu SIM2 miałem przypadek że nie działało wejście component. Do uruchomienia potrzebny był upgrade. W innym SIMie2 projektor wyświetlał 10cm plamkę która sprawiała wrażenie brudnego ekranu i serwis nie uznał tego jako wadę (kontaktowaliśmy się nawet z główną siedzibą SIM2). To moim zdaniem ewidentne niedociągnięcia tych firm. Za pieniądze jakie chcą za swoje produkty takie sytuacje można by porównać do kupna jaguara z salonu który skręca tylko w lewo, zaś uruchomienie funkcji skręcania w prawo wymaga odwiedzenia serwisu.
Zatem IN83 jest "wspaniały.." pod warunkiem, że działa. Co nie jest takie oczywiste.
PS. Z Infocusem IN81 miałem z kolei przypadek z tunerem Fergusona że HDMI wyświetlało na zielono i musiałem uruchomić SAT z CYFRĄ+ po Componencie.

Co do COMPONENT vs. HDMI to po krótce:

Zaznaczyłem na wstępie "że do projektora nie zastosowałbym HDMI". Nie ma tu wtedy żadnego znaczenia przesyłanie dźwięku bo i po co. Jeśli chodzi o sieć to jest to tylko zabawka (może do wykorzystania w inteligentnych salach multimedialnych - konferencyjnych) zupełnie nie przydatna w sensownym kinie domowym. Jeżeli chodzi o to, że HDMI jest tańszy to się zgadza. Najtańszy HDMI może i kosztuje 15PLN tylko, że on się nie nadaje nawet do tego żeby sprawdzić czy sprzęt działa (znam wiele przypadków z opowieści że tanie kable wyświetlały obraz nie poprawnie albo wcale). Wiec nic na takim się nie sprawdzi. Nie zgadzam się z powszechną opinią, że jakość HDMI nie ma znaczenia (bo to sygnał cyfrowy) gdyż wiem z doświadczenia , że ma bardzo istotny wpływ na końcowy obraz.
Skoro tak to biorąc pod uwagę przyzwoite kable HDMI to przykładowo długość 7m (do projektora nie miałem nigdy krótszego) to około 1100PLN - czyli 160PLN/m. W przypadku Componentu cena za metr w przewodzie takiej samej klasy to 65PLN/m + 120PLN wtyki = 575PLN + konfekcja = ok 740PLN więc widać co jest tańsze (w tej samej klasie). Jak się umie zakonfekcjonować (wystarczy umieć lutować) to Component jest dwukrotnie tańszy od HDMI.
W przypadku gdy wybierzemy rozwiązanie component - izolacja i ekran osobno dla każdego koloru to koszt wynosi ok. 120PLN/m więc przy własnej konfekcji nadal jest to tańsze od HDMI a daje w tej klasie lepszy obraz.

Nie martwiłbym się o wycofywanie componentu bo prędzej nasz sprzęt wypracuje ostatnią swoją godzinę.

I to by było na tyle tego OFFTOPU
 

Bambolo82

Banned
Wikipedia podaje że wszytskie klucze zabezpieczeń w BD AACS zostały już złamane i są dostępne w internecie. Tak samo złamano już BD+ (programy do zgrywania AnyDVD etc.).

Format gier PS3 najpewniej korzysta z kombinacji innych zaawansowanych zabezpieczeń, bo póki co nie ma na nie bata :) .

Także chyba nie ktore tajemnice Sony potrafi strzec (zabezpieczenia PS3), a nie których nie (PSP Go), he he.
 
Do góry