PS3 z Europy

VAMET

New member
Witam uprzejmie

U nas wersja Starter Pack będzie uboga, w UK (Wielka Brytania) posiada taką ofertę (jedna z kilkunastu):

http://www.game.co.uk/ViewProduct.aspx?cat=11487&mid=331561

Ta akurat mnie interesuje, po obecnym kursie kosztuje 2400 zł + 15 zł za przesyłkę, ale są tam aż 3 gry darmo, a nie jak u nas mają być 2.

Teraz pytania, bo może ktoś już kupował z Wielkiej Brytanii:

1. Czy jest to wersja taka sama, jak u nas - europejska jest jedna? Chodzi o zasilanie, jak jest to rozwiązane?
2. Czy będę płacił jakieś cło i VAT na granicy, czy na PS3 nie ma takich wynalazków?

Proszę o odpowiedzi... Dziękuję! :)
 

damian2o

New member
1. Wersja konsoli jest w całej Europie taka sama. W UK jest takie samo napięcie jak u nas, róznią się tylko wtyczki. Angielska ma 3 kwadratowe bolce. Wystarczy, że kupisz w polsce kabel zasilający lub przejściówkę z UK na PL np. http://allegro.pl/item218675832_b11a_adapter_przejsciowka_europa_z_wtyczek_uk_.html

2. Od czasu gdy Polska jest w Unii Europejskiej nie ma cła na towary sprowadzane z innych krajów UE. Więc nie zapłacisz cła ani podatku VAT przesyłając lub przewożąc konsolę do kraju.
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Hmm, to dlaczemu ludzie nie korzystają z takich ofert, przecież to się opłaca! :)

Mam jeszcze dwa pytanka, odnośnie gwarancji, czy jest ona ważna tylko na terenie UK, czy to europejska gwarancja i bez problemu, jakby coś się stało z PS3 mogę iść do serwisu Sony na terenie kraju i przyjmą?

W jaki sposób oni zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu z UK do Polski. W Polsce będą wiedzieli, że to wartościowy i delikatny sprzęt i nie będą nim rzucali? Mam nadzieję, że nic nie zginie ze środka?

Czy ktoś zamawiał już z UK albo z innego europejskiego kraju i nie miał problemów?

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie...
 

marcin0903

New member
Gwarancja powinna być europejska.
Co do transportu , to weż koniecznie jakąś dobrą firmę , a nie poczte polską - no i ubezpiecz pakę. W 1-szym poście napisałeś, że oni sprzedają tam Starter Packa - jesteś w błędzie, ponieważ nigdzie nie jest napisane , że jest to starter pack, ale wchodzi do zestawu wszystko co w Starterze + FNR3
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Tak masz rację, to nie Starter Pack, ale jak jest to samo co u nas + 1 gra więcej do wyboru i za tą samą cenę, to co za różnica?

Poza tym u nas na magazynach zostaną konsole, które jeszcze nie są Starter Pack, pewnie w sklepach będą dawać tą konsolę dołożą dwie gry i pada i będę sprzedawać, mimo że nie będzie to się nazywało Starter Pack i nie będzie nowego pudełka.
 
Do góry