Temperatura konsoli

BMSTeam

New member
Witam, podczas uzywania konsoli, nawet krótkotrwałego strasznie się ona nagrzewa (i to nie ma mnie, hehe)

Czy uważacie, że dobrym pomysłem będzie kupno coolera sprzedawanego np. na Allegro czy w sklepach?

Pozdro.
 

Mistic

New member
Ja bym nie ryzykował, sprzęt jest tak zaprojektowany żeby sam siebie chłodził, a poza tym też na to patrzyłem i szczeże mówiąc to raczej bym tego nie kupił, nie jest to sprzęt firmowany przez sony więc wole nie kupować "odpustowych" dodatków.
Pozdrawiam.
 
Właśnie przypomniało mi się jak w czasie Tokyo Game Show firma Sony miała spore problemy z działaniem prezentowanej konsoli PlayStation 3. Dziennikarze zanotowali powtarzające się błędy pracy i częstą potrzebę restartu konsoli. Wszystko wskazywało na przegrzewanie się urządzenia.

Hehe, a f-ma Sony zapewniała, iż wszystko jest pod kontrolą. Pojedyncza konsola miała działać poprawnie, a problemy na prezentacji miały wynikać z połączenia ponad 200 konsol i ustawienia ich obok siebie. Wytworzony w ten sposób potężny generator ciepła niby spowodował problemy ze stabilnością działania urządzeń.

Widać, że jednak nie jest wszystko w porządku do końca.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
F_R_A_N_E_K napisał:
Właśnie przypomniało mi się jak w czasie Tokyo Game Show firma Sony miała spore problemy z działaniem prezentowanej konsoli PlayStation 3. Dziennikarze zanotowali powtarzające się błędy pracy i częstą potrzebę restartu konsoli. Wszystko wskazywało na przegrzewanie się urządzenia.

Hehe, a f-ma Sony zapewniała, iż wszystko jest pod kontrolą. Pojedyncza konsola miała działać poprawnie, a problemy na prezentacji miały wynikać z połączenia ponad 200 konsol i ustawienia ich obok siebie. Wytworzony w ten sposób potężny generator ciepła niby spowodował problemy ze stabilnością działania urządzeń.

Widać, że jednak nie jest wszystko w porządku do końca.

kup sobie ps3 i jesli Ci sie zawiesi zaplace Ci 5zl ;)
 

NIUNIAS

New member
FRANEK,chyba jakies zarty sobie tutaj robisz.
Ja mam PS3 od ponad dwoch miesiecy i ani razu mi sie nie zawiesila.
To co mialo miejsce dawno dawno temu juz i tak nie jest aktualne nawet jesli tak jak mowisz konsola zawiesila sie czy cos.
W miedzy czasie bylo juz chyba 4 lub 5 updatow,wiec nawet jak problem byl,to juz go dawno nie ma.
Co do nagrzewania sie konsoli to rzeczywiscie prawda,nagrzewa sie ale widocznie tak musi byc,bo moj sprzet chodzi bez zarzutu i nie zaluje ani grosza ktory wydalem.

Pozdrawiam.

Robert

__________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 
Ale chojni forumowicze :p

Nie w tym sens, żeby się wykłócać o to czy się wiesza czy nie,bo pisząc tego posta nie miałem takiej intencji, tylko nasunęła mi się myśl że to co było na prezenstacji nie zostało do końca przemyślane i usunięte - czyli grzanie się (wiadomo że jest tam niezła grafa i ma co się grzać), a że nie pomyślano nad dobrym odprowadzeniem tego ciepła to już inna sprawa.
 

karoo

New member
Czy Ktoś z Was wie kiedy ukarze się XBOX 360 z 65nm CPU i GPU?
A czy te nowe części będą montowane we wszystkich wersjach?
Jak tak to po jakim czasie takie konsole będą na polskim rynku?

marcin0903: Hej kolego chyba pomyliłeś działy! To nie dział X360!
 

kojak_ct

Member
Kolego Franek.
Skoro jest tak jak piszesz, to czemu jeszcze nikt nie narzeka na zawieszanie się czy przegrzewanie? Gdyby nie wyciągneli wniosków to ludzie by o tym gadali na każdym forum. A skoro się nie wiesza to znaczy, że problem rozwiązano. I wiedz, że PS3 ma lepsze chłodzenie niż X360. A to, że bucha z niej gorące powietrze to też dobrze bo widać, jest spory przewiew. I nie zapominaj, że PS3 ma dodatkowo zasilacz w środku, który też jest chłodzony stąd takie gorące powietrze. Niestety użytkownicy iksa musieli wieszać zasilacz na sznurku w przeciągu. ;) Więc warto czasami pomyśleć co się pisze. ;)
 

incognitos

New member
BMSTeam napisał:
Witam, podczas uzywania konsoli, nawet krótkotrwałego strasznie się ona nagrzewa (i to nie ma mnie, hehe)

Czy uważacie, że dobrym pomysłem będzie kupno coolera sprzedawanego np. na Allegro czy w sklepach?

Pozdro.
A co Ci przeszkadza, że jest ciepła ??!! Wiesza się? nie! Wyłącza się? nie! Mam wrażenie, że niektórzy nie mają co robić więc na siłę szukają problemów. Powiem szczerze, że na sprzęt na który wydałem 2500 nigdy w życiu nie podłączyłbym jakiegoś badziewia z allegro za 50 zeta.
PS: Coolery są głównie do x360 bo one się pzregrzewają i przestają działać...zwłaszcza teraz jak jest 30 stopni :)
 

Mistic

New member
No dokładnie, też bym się bał, jak już mówiłem konsola jest tak zaprojektowana że ma się chłodzić sama, poza tym ten cooler nie jest sygnowany przez SONY więc to tym bardziej jest podejrzane, a i jeszcze jedno skoro wymusza obieg powietrza i ciągnie je szybciej przez całą konsole to zwwiększa obroty pozostałych ogyginalnych wiatraczków, co zwiększa ich obroty i może doprowadzić do awarii oryginalnych wiatraczków, ale to jest tylko moje domniemanie.
Pozdrawiam.
 

mr.creed

New member
Witam wszystkich, podepnę się do wątku gdyż moje pytanie jest również związane z temperaturą konsoli i jej zachowaniem. Chodzi mi o to, że po wyłączeniu konsoli (np. po klikudziesięciu minutach grania) przez 2-3 minuty słychać takie delikatne "tyknięcia" kiedy całe jej wnętrze (być może radiatory i pozostałe elememty) się ochładza. Podobny efekt jak po skończonej jeździe autem stygnie katalizator i słychać takie "tykanie". Czy w waszych konsolach jest podobnie? Oczywiście nie jest to głośnie, czasem trzeba przysłuchać się będąc blisko konsoli. Czasami 2 lub 3 tyknięcia słychać jak się uruchamia/nagrzewa.
 

balthier

New member
mr.creed napisał:
Witam wszystkich, podepnę się do wątku gdyż moje pytanie jest również związane z temperaturą konsoli i jej zachowaniem. Chodzi mi o to, że po wyłączeniu konsoli (np. po klikudziesięciu minutach grania) przez 2-3 minuty słychać takie delikatne "tyknięcia" kiedy całe jej wnętrze (być może radiatory i pozostałe elememty) się ochładza. Podobny efekt jak po skończonej jeździe autem stygnie katalizator i słychać takie "tykanie". Czy w waszych konsolach jest podobnie? Oczywiście nie jest to głośnie, czasem trzeba przysłuchać się będąc blisko konsoli. Czasami 2 lub 3 tyknięcia słychać jak się uruchamia/nagrzewa.

U mnie też czasem to słychać, ale to nic groźnego.
 

BMSTeam

New member
"A co Ci przeszkadza, że jest ciepła ??!! Wiesza się? nie! Wyłącza się? nie! Mam wrażenie, że niektórzy nie mają co robić więc na siłę szukają problemów. Powiem szczerze, że na sprzęt na który wydałem 2500 nigdy w życiu nie podłączyłbym jakiegoś badziewia z allegro za 50 zeta."

Człowieku, nie zapiniaj mnie tylko dokładnie przeczytaj treść mojego posta.

Wydaje mi się, że sam szukasz problemów wypisując takie bzdury.
 

BMSTeam

New member
incognitos napisał:
A co Ci przeszkadza, że jest ciepła ??!! Wiesza się? nie! Wyłącza się? nie! Mam wrażenie, że niektórzy nie mają co robić więc na siłę szukają problemów. Powiem szczerze, że na sprzęt na który wydałem 2500 nigdy w życiu nie podłączyłbym jakiegoś badziewia z allegro za 50 zeta.
PS: Coolery są głównie do x360 bo one się pzregrzewają i przestają działać...zwłaszcza teraz jak jest 30 stopni :)

Jak wyżej :)
 
Do góry