PS3 i plazma LG ? czy działa poprawnie ?

smoku666

New member
Czy ktoś z szanownych użytkowników tego forum ma jakieś informacje czy PS3 działa poprawnie z plazmami LG ?
jestem użytkownikiem 42PC1RR, i mam w planach zakup PS3, ale wolałbym sie najpierw upewnić czy nie będzie takich problemów z obrazem co na niektórych panasonicach

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny za wypowiedzi w tym temacie

pzdr.
 

smoku666

New member
deniro24 napisał:
Może koledze chodzi czy występuje efekt zielonych krawędzi tak jak w Panasonicach. Sam jestem ciekaw czy na innych plazmach występuje to.

Brawo! temu panu należy sie skrzynka browarka:bober:

dokładnie o to mi chodzi, i ewentualnie o jakiekolwiek inne możliwe problemy...
wolałbym sie dowiedzieć o ew. problemach teraz niż po zakupie ps3:D
 

smoku666

New member
woyek011 napisał:
u mnie na pv60 nie ma żadnych zielonych krawędzi. Wszystko pięknie chodzi. Pozdrawiam.
to super, ja gdzieś w necie czytałem ze ten problem dość często występuje wlaśnie w plazmach panasonica.....

Czy ktoś podłączał PS3 do jakiejkolwiek innej plazmy ? :krol:

Dobrze byłoby stworzyć listę PDP TV poprawnie i niepoprawnie współpracujących z PS3....ewentualnie wypisać występujące problemy itp..
na pewno nie tylko dla mnie, ale również dla wielu przyszłych i obecnych użytkowników PDP TV i PS3 byłyby to cenne informacje...
 

mr.creed

New member
witaj smoku, tak się składa że akurat niedawno kupiłem sobie PS3 i podpiąłem ją do mojej plasmy LG 42PC1R kabelkiem HDMI (BigBen-a). Bez problemu wykryło połączenie i pojawił się obraz (super jakości) oraz dźwięk. Maksymalna rozdziałka plazmy tj. 1080i też się załączyła w menu konsoli i grze VF5 (niestety z niewiadomych przyczyn później już nie chciała w grze VF5 wejść - pozostało tylko 720p ale wg zasłyszanych opinii rozdzielczość 720p jest lepszym wyborem).
Niestety po pewnym czasie zauważyłem dziwną przypadłość - obraz na ekranie jest obcięty po około 2-3 cm od góry i od dołu oraz 5-6 cm po bokach. Zauważyłem to właśnie w grze VF5 gdzie w trakcie wgrywania sceny w prawym górnym rogu jest napis "Press Start to play" (czy jakoś tak) i w moim przypadku jest on obcięty o ~25% wysokości co mnie zdziwiło. Potem na screenach na necie zauważyłem, że tak być nie powinno.

Po za tym od początku zakupu tej plasmy nie działa mi przełączanie kanałów w PIP (tuner działa ale nie można zmieniać kanałów w nim) wiec może coś tam jest skopane w środku (będę niebawem reklamował).
Może po naprawie i ew. upgradzie softu będzie lepiej bo nie sądze, żeby był to problem z PS3 czy np. kablem HDMI (BigBen) a coś pewnie z wejściem HDMI plazmy (próbowałem na obydwu i efekt ten sam).
Dla pewności zrobiłem sobie plik graficzny w rozdziałce 1920x1080 i włożyłem go na pendrivie do PS3 - po wyświetleniu okazało się że również obcięło go w podobnych proporcjach ze wszystkich stron.

Kolejnym rzeczą, którą zauważyłem (ale zdarza się to bardzo, bardzo rzadko) jest fakt, że podczas pzełączania ekranów w grach (np. uruchamiając grę - z menu konsoli włączam grę i czekam .... i nic tylko czarny obraz; przy wychodzeniu z gry do ekranu menu konsoli) traci łączność poprzez HDMI (brak dźwięku i obrazu). Początkowo myślałem, że PS3 się zawiesza (w co nie mogłem uwierzyć - niemożliwe!) ale w menu TV przełączyłem sobie na drugie wej. HDMI a następnie z powrotem na to pierwsze i obraz się pojawił.

Takie oto moje boje z PS3+LG ... zobaczymy co zrobią na serwisie LG bo ten fakt też będę zgłaszał (ciekawe co powiedzą?)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mr.creed

New member
Na innym forum dowiedziałem się, że podobny problem posiada również LG 32LE2R oraz Samsunga LE32N71B. Powodem tego może być zbyt duży overscan wyświetlanego obrazu w konkretny telewizorze, zwyczajowo jest on ustawiony w mniejszym lub (niestety w moim przypadku) większym stopniu (czasami jest to 5%, 6% albo nawet 10% - co wg mnie jest już lekką przesadą).
 

bluray

Banned
Zdecydowanie do PS3 lepszy wybór to LCD bez overscanu czyli z opcją "pixel to pixel".
1080p oczywiście.
Żadna plazma ( może w środę na PIONEER SHOW - zmienię zdanie ) nie przekaże topowego obrazu z PS3.
 

smoku666

New member
dzięki za odpowiedzi...

mr.creed: wydaje mi sie że coś nie tak jest z twoja plazmą , zgłoś to do serwisu i daj znać jak będziesz wiedział coś wiecej;)

pozostaje mi chyba już zacząć sie szykować do zakupu ps3 :)

gdybyście mieli jakieś inne info o jakichkolwiek PDP podłączonych do PS3 to dajcie koniecznie o tym znać8)


bluray napisał:
Zdecydowanie do PS3 lepszy wybór to LCD bez overscanu czyli z opcją "pixel to pixel".
1080p oczywiście.
Żadna plazma ( może w środę na PIONEER SHOW - zmienię zdanie ) nie przekaże topowego obrazu z PS3.

Prawdopodobnie masz racje, ale u mnie na PDP w 80% lecą filmy i dopiero w niedalekiej przyszłości kupie PS3.
a dla mojego oka PDP jest o niebo lepsze do filmów:eek:k:

no ale kto wie... może kiedyś jak przekonam moją kobiete o konieczności kupienia drugiego TV (tym razem minimum 52') to może pomyśle o LCD :mrgreen:
 
Do góry