Na mnie Blu Ray nie robi wrażenia !!

Percio

New member
Witam
Mam Toshibe 42" po HDMI na PS3 gry chodzą ok, wrażenie jest, nie powiem, natomiast filmy na BR nie są oszołamiające, specjaline w celach porównawczych pozyczyłem Mission ImpassibleIII i XmenIII i powiem szczerze obraz u kolesia na 32" z BBC HD i Premiere HD z satelity jest faktycznie jak z HD czego nie moge powiedziec o BR u mnie. Na mojej 42jce nie ma duzej roznicy pomiedzy dvd i br. Hmm nie bardzo wiem co z tym teraz począć. Hmm
 
Ostatnia edycja:

kamon

New member
Percio napisał:
Witam
Mam Toshibe 42" po HDMI na PS3 gry chodzą ok, wrażenie jest, nie powiem, natomiast filmy na BR nie są oszołamiające, specjaline w celach porównawczych pozyczyłem Mission ImpassibleIII i XmenIII i powiem szczerze obraz u kolesia na 32" z BBC HD i Premiere HD z satelity jest faktycznie jak z HD czego nie moge powiedziec o BR u mnie. Na mojej 42jce nie ma duzej roznicy pomiedzy dvd i br. Hmm nie bardzo wiem co z tym teraz począć. Hmm

TV masz full HD czy ready ?
 

pmcomp

New member
Percio napisał:
Witam
Hmm nie bardzo wiem co z tym teraz począć. Hmm

Za to MY WIEMY i dlatego ty odwiedzasz to forum :D .

ZMIEŃ TV na taki jaki ma twój koleś.
Wtedy zobaczysz różnicę, czyli nie zobaczysz macrobloków z szybkich scenach (wodospad, płomienie, wybuchy itp - wtedy kiedy bitrate jest największy i rura satelitarna się nie wyrabia). Poza tym zobaczysz wspaniałą ścieżkę dźwiękową (czasami) podpisy, dodatki itp.

Miłego oglądania.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O tak - to dobra rada.
Na dobrym LCD - blu ray to poezja jakości. Jeśli jeszcze masz filmy w 1080p /007/ lub filmy przyrodnicze - to pełna rozkosz.
Dobry telewizor spełnia wszystkie marzenia.
 

incognitos

New member
Percio napisał:
Witam
Mam Toshibe 42" po HDMI na PS3 gry chodzą ok, wrażenie jest, nie powiem, natomiast filmy na BR nie są oszołamiające, specjaline w celach porównawczych pozyczyłem Mission ImpassibleIII i XmenIII i powiem szczerze obraz u kolesia na 32" z BBC HD i Premiere HD z satelity jest faktycznie jak z HD czego nie moge powiedziec o BR u mnie. Na mojej 42jce nie ma duzej roznicy pomiedzy dvd i br. Hmm nie bardzo wiem co z tym teraz począć. Hmm
Coś czuje, że masz TV HD Ready i oglądasz filmy po downscallingu w 576p.
Ustaw przed puszczeniem filmu 1080i w display settings w menu konsoli.
 

Percio

New member
Hm to znaczy że mam zły tv? Moj Toshiba ma rozdzielczość 1920x1080 i na PS3 chodzi w 1080i, w 1080p nie bedzie chodził poniewaz, picture processing mu na to nie pozwala, no i gier jeszcze nie ma takich.
Koles ma rozdzielczosc 1280×1024 32" i ma obraz żyleta z tv sat w HD, u mnie tez taki jest na grach natomiast BR nie, czasami wydaje sie ze ta głebia na BR jest naprawde cool, ale czasami wydaje sie jakby było to tylko dvd.
Wiem ze kabel ma duze znaczenie, czy moze miec takie, zeby byla różnica pomiedzy grami a filmem BR - może wystarczy lepszy kabel.- jaki bedzie ok ??
Żeby nie trzepiać sie tvka pożycze humaxa z karta z kablem od kolesia i zobacze jak u mnie wyglada obraz z satelity.

Pzdrw for all.
 

arsenal

Moderator
VIP
A za blisko ekranu nie siedzisz? Zreszta te Toshiby z rozdziałką 1920x1080 nie zachwyciły jakością obrazu recenzentów z prasy AV. Oceny były co najwyżej przeciętne. Rozdzielczość to nie wszystko. Pamiętaj o tym.
 

Percio

New member
Nie sądze żebym za blisko siedział, nie widzę wyraźnych piksli, ani zadnego rodzaju przejść tonalnych (może troche na czerni). Na np grach i BR duże białe napisy na czarnym tle są prościutke bez żadnych piksli na dvd natomiast pikseloza juz wystepuje. Chodzi mi głownie o to ze nie widać za bardzo tej głebi obrazu, tej ostrości na dalszym planie. Czy to tak ma zostać ponieważ tv nie jest top class czy jest coś co można zrobić.
 

kuba380

New member
jaki model masz tej Toshiby!!?? i kup sobie porzadny kable HDMI za okolo 200zl a mozesz i drozej!! jak masz dobry kabel nawet moze ci sie poprawic jakosc obrazu itp:) pozdrowienia
 

p00h

Member
kuba380 napisał:
jaki model masz tej Toshiby!!?? i kup sobie porzadny kable HDMI za okolo 200zl a mozesz i drozej!! jak masz dobry kabel nawet moze ci sie poprawic jakosc obrazu itp:) pozdrowienia

Drogim kablem HDMI to można sobie co najwyżej poprawić samopoczucie... proszę nie ściemniać.

Ostrość na dalszym planie to już zależy od filmu, konkretnie od kamery którą był kręcony i jeśli to jest jedyny problem, to tak, już tak zostanie i na pewno dokładnie tak samo będzie to wyglądać u kolegi na niższej rozdzielczości.

Jak nie ma schodków na literkach i są ostre to znaczy że rozdzielczość jest raczej OK, może ta gorsza jakość wynika z czegoś innego?

Jeśli np. występują gorsze kolory, rozmyte krawędzie, widoczne przejścia tonalne, a nawet rozmyte szczegóły na pierwszym planie to może to być wina processingu w TV. Spróbuj może przełączyć tryb przetwarzania obrazu na 'kinowy' lub 'normalny' i ustawić wszystkie parametry (jasność, kontrast, ostrość) na połowę skali.
 
Do góry