czas reakcji 6 i 8

mada

New member
Który z tych trzech modeli jest lepszy:
a) Sharp LC-32SA1EA ....................czas reakcji: 6
b)
Samsung LE32R72B............czas reakcji: 8
c) LG
32LC25 R...............czas reakcji: 8

Sharp ma czas reakcji lepszy od pozostałych. Ale czas reakcji to nie wszystko. Jest jeszcze jakość czerni, kontrast... (Telewizor ma być podpięty do Playstation 3 (więc przez kabel hdmi: gry, DVD, internet, edytor tekstu) Kóry jest najlepszy do tych celów? :krol:
 

Centosz

New member
Nie wiem który jest lepszy ale posiadam R72B i jestem zadowolony.Obraz jest bardzo dobry.PS3 mam podłączony przez kabel component bo podobno jest lepszy niz przez HDMI.
 

BShKF

New member
Gdybym nie był ograniczony finansowo brąłbym Sharpa i to nie ze względu na czas reakcji ale ze względu na markę. Sharp robi podobno najlepsze telewizory LCD.
 

mrdiablin

New member
Lepszy to bardzo szerokie pojęcie. Najlepiej zabierz ze sobą konsolę i sprawdź organoleptycznie w sklepie, jest to może uciążliwe ale to jedyna droga na sprawdzenie, który jest lepszy. Możesz też popytać po znajomych, może któryś z nich ma interesujący Cię model LCD.
 

mada

New member
reply

Dzięki za komentarze.
W serwisie internetowym benchmark jest artykuł o telewizorach HD. Jest tam w podsumowaniu m. in. rada żeby zwrocić uwagęna telewizory z czasem reakcji lepszym niż 8 (czyli np. 6, jak w Sharpie). Autor artykułu pisze, że nie ma co ukrywać: telewizory LCD z czasem reakcjo 8 s m u ż ą!
Myślałem też o Samsungu R72B, R71B, jest tam opcja dla graczy: gamemode, moze jest to rodzaj dopalacza, który polepsza nominalny (8) czas reakcji??
Ciekawe czym się charakteryzuje ten gamemode.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Bezapelacyjnie im szybsza matryca i procesory ruchu - tym lepsze skalowanie obrazu i mniejsze smużenie. Sharp Ra 1 - nadaje się extra do gier , ale jeszcze lepszy jest sharp 32 RD2 / 100 Hz/
 

p00h

Member
Centosz napisał:
Na bajki to juz za stary jestem.Poczytaj inne fora to sie przekonasz.

No właśnie. 'fora' bardzo często zawierają bzdury. Oczywiście, subiektywnie lepiej to może wyglądać dowolny kabel, włącznie z compositem, np jak ktoś ma -5 dioptrii i ogląda tv z 5 metrów. Główną różnicę wprowadza TV który zapewne inaczej wyświetli sygnał component, inaczej HDMI, bo tak akurat go skonfigurowali. HDMI zapewne gorzej sobie poradzi na długich odległościach (patrz też pierwszy link poniżej).

Ale obiektywnie, porównując same kable/złącza, sygnał cyfrowy przesyłany przez HDMI na pewno jest dostarczany dokładnie tak samo jak został wysłany, przynajmniej dopóki nie przekroczymy jakiejś magicznej długości kabla (kilkadziesiąt metrów). Z kolei na componencie zakłócenia są zawsze (ew. mogą być niezauważalne). Czyli komponent może być co najwyżej równie dobry jak HDMI, w drugą stronę nie bardzo. Jak znajdziesz jakąś rzeczową opinię, chętnie się zapoznam, ale to raczej ty powinieneś trochę poczytać:

http://www.practical-home-theater-guide.com/hdmi-cable.html
http://www.bigpicturebigsound.com/component-video-hdmi-hdtv-1048.shtml

Pierwsz artykuł nawet i broni component, ale tylko ze względu na możliwe zaniki sygnału na HDMI, czyli przy bardzo długich kablach. W innych przypadkach nie ma możliwości, żeby HDMI gorzej dostarczało sygnał.

Poza tym, zapewne za jakiś (niedługi...) czas filmy w HD będzie można oglądać tylko przez HDMI, bo tylko tak masz zapewnione przenoszenie ICT, na component sygnał będzie downscalowany, wtedy tak czy i naczej component będzie wyglądać o wiele gorzej.
 

Centosz

New member
Oparłem sie na testach jednego z forumowiczów który testował kabel HDMI na swoim N71.Wedłóg niego kolory były wyblakłe i nie pomagały nawet ustawienia w TV.Moze to wina kabla.U siebie nie testowałem bo kabla HDMI nie posiadam ale chyba sobie takowy sprawie i przekonam sie na własne oczy.
 

Piotr_the

New member
z tymi czasami reakcji jak i kontrastami to zupełna sciema i tak wszystkie mają około 20ms a jedynie szary do szarego 8 i to nawet nie średnio, a przeglądamem testy z samochodzikiem i właśnie najbardziej Sharpy smużyły a naimniej LG :) nie dajcie się hasłom reklamowym!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co widziałeś i na czym niby polegał ten test ,
jakie urządzenia specjalistyczne były podłączone?
Jakie urządzenia badawcze?
i jakiej firmy podłączone były do sprawdzenia czasów reakcji?
- bo my bardzo chętnie / oczywiscie odpłatnie / weźmiemy udział w takim teście , ale 20 Ms - to Twoja Ściema jest największa.
pozdarwiam
 

kuba380

New member
Ktos pisal ze jest lepszy componet od HDMI!! jest to bzdura jak kupisz dobrej klasy kabel HDMI to napewno nie jest lepszy componet mozliwe ze jest od kabli HDMI za 40zl!! ale taki za 200zl jest duzo lepszy!! Tez druga sprawa zgadzam sie z kiki ze zdecydowanie ten telewizor co masz szybka matryce jest najlepszy zwalaszcza do grania!! aha Piotr_the pokaz mi TV z czasem matrycy 20ms!! i to nie sa reklamy musza pisac prawde w parametrach to co na rekladnie bedzie np telefon z aparatem 4 mpx a wrzeczywistowsci ma 1mpx!! pomysl co piszesz bo bajki to nie tu!LoL
 
Do góry