Dziwne zjawisko w słoneczny dzień.

Centosz

New member
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem dziwną sytuacje.Pokój mam tak usytuowany ze od rana do godziny 17 słonce "wali" mi prosto w okna.Wiadomo ze menu główne w PS3 jest czarne,ale jak słonce nawala mi w okna kolor menu robi sie zielony :shock: Dzieje sie to tylko w słoneczne dni.Wieczorem jest normalnie czyli menu znów jest czarne.Ktoś z was zaobserwował u siebie taką sytuacje?
 

GiBsOn

New member
gdzies trafilem na info ze wyglad menu ps3 zmienia sie wraz z pora dnia, ale nie mam ps3 wiec nie potwierdze tej informacji, ale to tez mogla byc tylko plotka.
 

Mistic

New member
heheh, menu w konsoli zmienia się wraz z porą dnia, ja mam PS3 i znam to, rano zielone, wieczorem czarne, z Twoim TV i PS3 jest wszystko ok zapewniam :)
pozdrawiam.
 

dnc

Moderator
VIP
Światło padające na matrycę odbija się od niego powodując zmianę barwy kolorów wyświetlanych przez TV. Jesśi nie masz żaluzji ani kotary na oknie polecam podczepić do żabek koc. Przynajmniej światło nie będzie Ci świecić na TV.
 

Mistic

New member
Światło dzienne co najwyżej rozmleczni kolory na TV, ale nie działa aż tak negatywnie żeby z czarnego zrobić zielony czyli zmieniać kolory :) hehehe jeszcze raz mówie z TV i PS3 wszystko jest ok, menu zmienia kolory wraz z porą dnia wiem bo mam PS3 :).
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Hmmm.... To bardzo ciekawe co piszesz. Czyli wynika z tego, jak rozumiem, że nie za kazdym razem tak jest? A czy czasem w TV nie ma automatycznej regulacji parametrów obrazu (czujnik na frocie obudowy TV)?
 

p00h

Member
Nie ma co kombinować, tak jak pisał Mistic menu PS3 zmienia kolor tła zależnie od pory dnia.
Ale też się za pierwszym razem zdziwiłem ;)
 
Do góry