Problem z podlaczeniem do internetu

Hasco

New member
Co mam wpisać w pleju w pozycji:
-Adres IP
-Maska podsieci
-Router domyślny
-Podstawowy serwer DNS
-Dodatkowy serwer DNS?
W tych dwóch pierwszych mam jakieś wartości ale dalej same zera.Gdzie w routerze są te dane.W zakładce ADSL port czy LAN port.

W ADSL port mam takie nazwy:

-MAC Address
-IP Address
-Network Type
-IP Subnet Mask
-Gateway IP Address
-Domain Name Server
a w zakładce LAN Port:
-MAC Address
-IP Address
-DHCP
-IP Subnet Mask
 

Patterson

New member
Witam serdecznie.

Mam taki spory problem. Od kilku lat miałem podłączone PS3 do tego samego routera i nagle zaczeły po długim czasie użytkowania wyskakiwać jakieś problemy. Podczas gry wyrzuca szereg różnych błędów, np. kilka ostatnich:

8002AD36
8002A203
80710102

Po czym przy próbie ponownego zalogowania wywala cały czas ten sam 8001000A i dopóki nie zrestartuje konsoli to nie mogę się połączyć.
Po ponownym uruchomieniu loguje się normalnie i w losowym momencie, podczas gry, nagle znowu wyskakuje jakiś błąd i potem znowu 8001000A.
Gdy robię w konsoli test połączenia to zawsze przy próbie logowania do PSN się wywala.

PS3 połączone jest przewodowo funkcją auto i dotychczas było dobrze.
internet to TP 6mb/s
router to prawdopodobnie Conexan PT-3830

Będę niezwykle wdzięczny za pomoc, gdyż nie mogę sobie z tym poradzić.
 

sticky&sweet

New member
Witam!! mam dokładnie ten sam problem co Patterson, była aktualizacja oprogramowania, reset routera, który dał jedynie to że teraz mogę konsole połaczy z netem przez wifi na kablu niby działa ale to tylko chwilowe i mnie wywala wyrzucając różne błędy 8002AD36, 8002A203, 80710102, próbowałam ustawień auto jak i ręcznych i nic. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby mi ktoś poradził co z tym fantem zrobić bo mi się już pomysły skończyły ;)
 

Przemo86

New member
Witam,
mój problem polega na tam, iż w ostatnim czasie zmieniłem połączenie z bezprzewodowego na przewodowe i co jakiś czas podczas grania, czy oglądania filmów, w prawym górnym rogu miga mi komunikat ,że kabel sieciowy jest odpięty i wylogowuje mnie z PSN, po czym za chwilę wpisuje i tak w kółko.
Modem mam z UPC, który podłączony jest do routera TP Link WR740n, a z niego sygnał idzie przewodowo na stacjonarny i PS3, oraz bezprzewodowo na lapa i telefon.Ustawienia w konsoli robiłem a automatycznie. Dodam, że gdy konsola była podłączona poprzez Wifi nie było żadnych problemów. Przewodowo na początku tez wszystko śmigało, aż do teraz.
Macie jakieś porady ? :) Z Googli niczego się nie dowiedziałem sensownego.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli próbowałeś na różnych portach w routerze i na różnych kablach to spróbuj jeszcze wymusić konkretny typ połączenia np. 100 mbits full duplex.

Mój router dogaduje się z PS3 tylko i wyłącznie na 10 mbits full duplex a to jak wiadomo można sobie wsadzić.
Na automacie i na czymkolwiek więcej niż 10 mbits nie łączy i objawy są takie jak u Ciebie.

U mnie finalnie pomogło wpięcie między routerem a PS3 switcha.

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
Masta J, powiem ci, że jak nie urok to sraczka... wszystko było ok i znowu coś trzeba szukać, czytać i kombinować o co chodzi ehhhh

Powiedz mi jaki kabel powinien być do PS3- skrętka, czy skrosowany ? Z drugiej strony ten co kupiłem działał, więc nagle by odmówił współpracy?

Przełożyłem kabel z PS3 do portu w routerze, w którym wcześniej był kabel do stacjonarnego, póki co jest ok. To ma jakiś wpływ?

Mam pytanie o ten switch między routerem, a PS3. Możesz coś więcej o tym urządzeniu, bo pierwsze słyszę? :) Może jakieś foto z googli?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Miłej niedzieli :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś identyczny ale piorun go trafił :)
Na początek najlepiej pożycz sobie od kogoś i sprawdź czy to pomoże, żebyś nie wydawał kasiory na darmo.
Jeśli masz router to kabel powinien być zwykły, nie kros.

Ja mam akurat sieć gigabitową więc switch nieco inny, ale na zwykła setkę ten tez jest jak najbardziej OK.

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
Masta, a możesz mi tak w skrócie wyjaśnić, jak ten switch zadziała, że PS3 nie będzie gubić sygnału?

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem dokładnie, po prostu u mnie PS3 gryzie się z routerem i wstawienie między te urządzenie switcha sprawiło, że już się nie gryzą i sieć działa na gigabicie.

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
Kolego, wiesz co, właśnie postanowiłem podpiąć jeszcze jeden kabel ( krótki z routera do PC- dodam, że jest dużo grubszy) do konsoli i pograłem w sieci w Maxa 3 i wszystko gra :) Zobaczymy, czy będzie to powtarzalne,czy to był przypadek. Zauważyłem też, że ten kabel nie jest taki rozgrzany w porcie konsoli. Poprzedni aż "parzył" w palce po kilkunastu minutach włączonej PS3. hmmmm
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak najbardziej może być wina kabla i to polecałem w pierwszej kolejności rozważyć.

Pozdrawiam,
 
Do góry