Problem z podlaczeniem do internetu

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tutaj nie te 1024 trzeba brać pod uwagę ale ile takie łącze ma uploadu - ile tam tego jest? Jest chociaż 256 kbps?

Pozdrawiam,
 

BaRiBaL

Member
Nie wiem czy upload akurat jest najwazniejszy - gralem wielokrotnie na neozdradzie 512/128 via livebox w Burnout Paradise oraz EOJ i nie bylo problemow, natomiast u znajomego, ktory tez ma neo ale 4 krotnie 'szybsza' opcje nie da sie podobno grac w nic online - ciagle lagi i zrywania polaczenia..
U siebie w Aster 3M/512k dziala mi wszystko ok, przynajmniej na razie ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Upload na pewno jest ważniejszy niż download :)

A najważniejsze to są pingi :krol: ale na to akurat wybierając prędkość łącza nie bardzo ma się wpływ.

Pozdrawiam,
 

chmurny

New member
Przeprowadzam się do nowego domu z zamiarem zamontowania tam neostrady. Przez jakiś czas będę tam korzystał tylko z PS3. I tu moje pytanie:
- Czy da się korzystać z neo na PS3 bez peceta w domu? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

BaRiBaL

Member
Da sie - choc przy instalacji polaczenia wifi pecet by sie przydal ;)
Jesli jest wlaczone uwierzytelnianie przez mac adres karty to trzeba w panelu admina LB dopisac adres sieciowki wifi PS3, skonfigurowac poprawnie polaczenie PS3 z LB i po sprawie - pozniej komp raczej do niczego niepotrzebny.
Jesli polaczenie kablem to chyba pecet w ogole bylby niepotrzebny..
 

chmurny

New member
Czyli można podłączyć kablem ps3 do liveboxa i będzie działać bez potrzeby łączenia się z netem za pomocą kompa? :hmm:

Zapytam się jeszcze na infolini tp :cool:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Komp do tego nie jest potrzebny.

Ale potrzebny będzie do konfiguracji całości, potem można go wyrzucić :)

Pozdrawiam,
 

chlodzio

New member
Podłączenie PS3 do internetu..

Identyczny temat był przyklejony... - marcin0903

Witam.Mam zamiar kupić ps3 wersję 40gb i następnie podłączyć konsolę do internetu.Mam neostrade 512 łączącą się z kompem przez USB.Prosze o napisanie mi krok po krok co mam zrobić oraz zakupić aby podłączyc konsolke do sieci :) Dodam,że nie za bardzo orientuję się w tych wszystkich switchach,routerach itp więc proszę o pomoc,pozdrawiam :)
 

chlodzio

New member
Masta tamten użytkownik ma zupełnie inny internet i sposób połączenia.Również czytałem ten wątek..ale w moim przypadku niewiele mi on pomoże.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To jest kolego ogólny wątek w tym temacie podczepiony, w którym powinieneś zadać swoje pytanie zamiast tworzyć nowy wątek.

Pozdrawiam,
 

adys

New member
Transfer...

Krótkie pytanko czy do swobodnego grania w sieci bez przycinek wystarczy mi transfer 1MB, z góry dzięki za info.. :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
chlodzio napisał:
Witam.Mam zamiar kupić ps3 wersję 40gb i następnie podłączyć konsolę do internetu.Mam neostrade 512 łączącą się z kompem przez USB.Prosze o napisanie mi krok po krok co mam zrobić oraz zakupić aby podłączyc konsolke do sieci :) Dodam,że nie za bardzo orientuję się w tych wszystkich switchach,routerach itp więc proszę o pomoc,pozdrawiam :)

Musiałbyś kupić router z wbudowanym modemem ADSL obsługującym neostradę. Wtedy komputer podłączałbyś kablem sieciowym a PS3 mógłbyś podłączyć bezprzewodowo (wtedy router z WiFi) albo kablowo.

PS. Witam we właściwym wątku ;)

Pozdrawiam,
 

marcin0903

New member
No to teraz ja się zapytam :p, w temacie internetu, spraw Wi-Fi kuleję, więc mam pytanie, czemu u mnie transfer jak coś ściągam na PS3 jest żenująco niski? Mam router Linksysa WAG300N, neo 2 mb i wszystko leci bezprzewodowo, różnych ludzi się pytałem ale wszyscy albo mają po kablu albo normalnie im wszystko leci :).
 

BaRiBaL

Member
A na kablu sprawdzales i leci ok? Jak nie to sprawdz - jak bedzie ok to cos masz nie tak z wifi (jaka odleglosc PS3 od APka, jakies sciany po drodze?), moze trzeba bedzie kanal zmienic. U mnie dookola wykrywam w porywach do 6 APkow z rozglaszanym ssidem, sporo sie nagimnastykowalem z wyborem kanalu na ktorym domowe laptopy i PS3 dzialaja bardzo dobrze.
Poczytaj forum na http://openlinksys.info/news.php, moze jest cos o Twoim ruterku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możesz się podłączyć jakimś laptopem z WiFi do tego routera i sprawdzić transfery?
Ustaw lapka jak najbliżej PS3 i sprawdź siłę sygnału na karcie sieciowej, a jaką siłę sygnału pokazuje PS3 w Network Settings?

Czy masz jakieś szyfrowanie w sieci? Sieć jest zabezpieczona? W jaki sposób?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry