720p czy 1080p do ps3

krecha2

New member
witam w tym temacie chcialem sie dowiedziec na jakim tv Lcd z hd czy z full hd i w jakiej rozdzielczosci gra wyglada lepiej , czy warto inwestowac w full hd , czy do ps3 wystarczy hd:) czekam na opinie !
 

chelcho

New member
Tylko FULL HD. Część gier działa w 1080p i wygladają po prostu niesamowicie np. GT HD, RR7 , a coraz więcej nowych gierek będzie obsługiwało 1080p.
Mam ps3 podłączoną po hdmi do sharpa 37 DX1 i jakość obrazu jest kosmiczna :) .
Dość ciekwą rzeczą jest to, że demo motorstorm (chodzi w 720p) wygląda u mnie lepiej niż w marketach na prezentacjnych tv bez FULL HD.
 

ortax360

New member
Witam

1080P ma sens tylko jam mamy min 46 cali .

Obraz na lcd 32, 37 , 42, wyglada tak samo i nie ma znaczenia czy jest w 1080p czy 720p .

W marketach PS3 jest podłaczone zwykłym compozytem .

pozdrawiam
 

p00h

Member
ortax360 napisał:
1080P ma sens tylko jam mamy min 46 cali .
Obraz na lcd 32, 37 , 42, wyglada tak samo i nie ma znaczenia czy jest w 1080p czy 720p .

Taaa. A świstak siedzi i zawija w sreberka.
Wszystko zależy od odległości w której siedzimy. Polecam bardzo fajny wykresik:
http://www.carltonbale.com/wp-content/uploads/resolution_chart.png
i drugi, z zalecanymi odległościami THX/SMTPE
http://www.carltonbale.com/wp-content/uploads/distance_chart.png

Ogólnie jak chcemy mieć kino 'THX-compatible' to tylko 1080p spełnia min. wymagania, _niezależnie_ od rozmiaru ekranu.

ortax360 napisał:
W marketach PS3 jest podłaczone zwykłym compozytem.

A to akurat prawda. Panowie zapytani dlaczego nie podłączą kabla wysokiej rozdzielczości rozbawili mnie ostatnio do łez:
- A dlaczego to nie jest podłączone w HD ?
- No ale przecież to jest konsola HD i monitor HD ... ?
- A kabel ?
- No - komponent jest przecież!
- Widzę kompozyt...?
- A to nie to samo ?

Inna sprawa, że jakby w pudełku był kabel HDMI to pewnie mniej by musieli myśleć.
 

secmal

New member
Byłem dzisiaj w tym wozie Playstation 3 co jeździ po polsce. Wniosek mam z goła inny: od full hd, "kino 'THX-compatible' to tylko 1080p", wolałbym większą płynność. Nie mogę stwierdzić z całkowitą pewnością czego to wina, ale wadę tę widać doskonale. Dlatego proponuję przewrotnie: panel o najszybszym czasie reakcji, lub/i z odpowiednimi funkcjami niwelującymi brak płynności. Kto gra w "wyścigówki" to wie o co mi chodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystko zależy od kasy jaką przeznaczysz na zakupy.
Na dziś 1080 P - ja oceniam różnice na minimalnej wielkosci 50 " ekran full hd. A to są duze koszty .
Ale czy warto ?
Wg mnie - jeszcze nie .
Chyba że tylko do gier z blu raya - to zdecydowanie tak. Bo siedzisz i tak nosem w ekranie.
Taoria wykresowa jest dobra dla - TEORII .
Bo w praktyce to wygląda zupełnie inaczej. Popieram opinię- Ortax360
pozdrawiam
 

p00h

Member
Pytanie było czy widać różnicę, na to odpowiedź jest prosta - widać i nie zależy to od wielkości monitora.
Ale jak już jesteśmy przy tym czy warto, to też myślę że nie bardzo, w szczególności do PS3, na którym większość gier jest i będzie jednak w 720p, a filmy BR są w 1080i tak czy owak.

A poza tym to nawet panele Full HD nie wyświetlają obrazu 1080p 1:1 (usuwają margines, ~3-5% overscan, i skalują resztę) ...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
p00h napisał:
Pytanie było czy widać różnicę, na to odpowiedź jest prosta - widać i nie zależy to od wielkości monitora.
Ale jak już jesteśmy przy tym czy warto, to też myślę że nie bardzo, w szczególności do PS3, na którym większość gier jest i będzie jednak w 720p, a filmy BR są w 1080i tak czy owak.

A poza tym to nawet panele Full HD nie wyświetlają obrazu 1080p 1:1 (usuwają margines, ~3-5% overscan, i skalują resztę) ...


Można się zdziwić, ostatnio przeprowadzałem ankietę wśród specjalistów, mieli wskazać obraz o rozdzielczości 1080p. Obrazy leciały równolegle na dokładnie takich samych 46" telewizorach FullHD. Okazało się, że tak oczywistą różnice zauważyło 40% ankietowanych.

Przy mniejszych ekranach jest to jeszcze mniej zauważalne, mogę się założyć, że przy takiej wielkości odsetek poprawnych odpowiedzi byłby mniejszy.

Istnieją modele TV, w których można wyłączyć overscan...
 

p00h

Member
Jasne, 60% społeczeństwa po prostu ma wady wzroku i nie widzi pikseli tak czy owak ;)

ar2 napisał:
Istnieją modele TV, w których można wyłączyć overscan...

O. A można jakiś przykład ? zastanawiałem się nad czymś Full-HD ale z braku opcji full-scan dałem sobie spokój chwilowo.
 
Do góry