Dźwięk z PS3 do komputera

WiktorMGt

New member
Witam,
probuje na wszelkie mozliwe sposoby przekazac dzwiek z PS3 do mojego komputera i puscic na glosniki do niego podlaczone.

PS3 jest podlaczone do TV (Loewe Concept 32) przez HDMI. Do TV przez digital out telewizora podlaczylem moj komputer (do digital in). Niestety jedyne co udalo mi sie osiagnac to dzwiek stereo.

Nie mam wejscia optical in w moim komputerze wiec musialem tak kombinowac.

Wydaje mi sie ze powodem jest przechodzenie sygnaly przez telewizor, ktory ma tylko dwa glosniki i stad sygnal jest przerabiane z 5.1 na stereo.

Testy wykonywalem na grach i filmach blue-ray przy roznych ustawieniach formatu dzwieku w PS3.

Dziekuje za wszelkie propozycje rozwiazania - poza kupnem karty dzwiekowej z optical in ;)
 

secmal

New member
WiktorMGt napisał:
Witam,
probuje na wszelkie mozliwe sposoby przekazac dzwiek z PS3 do mojego komputera i puscic na glosniki do niego podlaczone.

PS3 jest podlaczone do TV (Loewe Concept 32) przez HDMI. Do TV przez digital out telewizora podlaczylem moj komputer (do digital in). Niestety jedyne co udalo mi sie osiagnac to dzwiek stereo.

Nie mam wejscia optical in w moim komputerze wiec musialem tak kombinowac.

Wydaje mi sie ze powodem jest przechodzenie sygnaly przez telewizor, ktory ma tylko dwa glosniki i stad sygnal jest przerabiane z 5.1 na stereo.
Jaka karta w komputerze? Połączenie cyforowe nie gwarantuje 5.1, szczególnie w przypadku tańszych kart muzycznych (i płyt zintegrowanych). Popatrz dobrze co może sterownik od karty muzycznej. Poza tym może to byc kwestia zabezpieczeń w tv...

P.S. Temat z "dziwkami" zwiększa oglądalność wątku. :D
 

WiktorMGt

New member
Karta faktycznie to male badziwie - realtek alc850 (na plycie) ale sama karta daje dziwiek nawet 7.1, zgodny z EAX, itd. Czy to mozliwe ze przetwornik cyfrowy na niej daje tylko stereo?
 

p00h

Member
WiktorMGt napisał:
Karta faktycznie to male badziwie - realtek alc850 (na plycie) ale sama karta daje dziwiek nawet 7.1, zgodny z EAX, itd. Czy to mozliwe ze przetwornik cyfrowy na niej daje tylko stereo?

Ten digital in to rozumiem jest SPDIF ?
Możesz popróbować z różnymi ustawieniami kodowania dźwięku na PS3 (w parametrach dźwięku przez HDMI) - SPDIF nie potrafi przekazywać sygnału PCM wielokanałowego, tylko stereo (za to do 96Khz) lub z kompresją AC3/DTS. Można to też puścić na HDMI (trzeba wybrać Dolby Digital 5.1 i ew. DTS 5.1 w formatach audio), wtedy _może_ twój TV nie skrzywdzi takiego sygnału i dostarczy go do PC, który _być może_ zdekoduje AC3 i odegra je wielokanałowo. Jest w tym dużo 'może' ale za to w domyślnych ustawieniach, tzn LPCM via HDMI to _na pewno_ nie będzie działać.
 
Do góry