neostrada na plejaku

ripbizkit

New member
witam ma bardzo drazniacy problem... kupilem ostatnio konsole ps3 jednak nie mam pojecia jak podlaczyc ja przez neostrade .. moze ktorys z lepiej zorientowanych uzytkownikow moze mi pomuc. neostrada podlaczona jest do pc przez modem sagem.... plejaka podlaczylem przez zwykla katre sieciawa.. probowalem wpisywac rozne adresy ip juz sam sie w tym zagmatwalem niech ktos mi pomoze i napisze jak mam to zrobic zeby to wszystko dzialalo dziekuje z gory
 

semaisa

New member
Witam
Jezeli na ps 3 dzala net to tylko w taki sposob:
We wlasciwosciach polaczenia Neostrady musisz udostepnic polaczenie internetowe.
Nastepnie nadaj adres swojej karcie sieciowej 192.168.0.1 , jezeli masz w konfiguracji pleya ustawienia adresu ip karty to wpisz 192.168.0.2 , jezeli nie to powinnien ci sam nadac za posrednictwem DNS to wtedy jako adres docelowy wpisujesz adres swojej karty pc.
To tyle jezeli chodzi o udostepnianie lacza neopstrady.
 

semaisa

New member
Robisz podobnie do poprzedniego opsiu. Z tym ze musisz miec karte sieciowa na Rj-45 i wtedy mostkujesz obydwie karty sieciowe. i reszta analogicznie co wyzej. I kabel do ps3 musi byc z gniazdem z ukladem kabli we wtyczce ''skrętka''.
 

semaisa

New member
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Ale moze trafie ...
Ale przeciez zwykly Ethernet tez jest dobry.
Z drugiej strony to i tak na jedno wychodzi jak masz komputer w domu.
Tak czy inaczej bedzie potrzebowal albo 2och sieciowek zwyklych lub Wifi , lub switchy. Wiec to obojetne.
 

airjack

New member
semaisa napisał:
Ale przeciez zwykly Ethernet tez jest dobry.
Pewnie, że dobry, ale jeśli ktoś ma router wifi do dsl-a, bo korzysta z laptopa bezprzewodowo to może skonfigurować konsole, żeby też się z nim łączyła i nie trzeba żadnych dodatkowych urządzeń. Nie każdy ma PC tam gdzie tv, a i możliwości położenia dodatkowego przewodu sieciowego może również być problemem, dlatego wifi jest dobrym rozwiązaniem. Chętnie się dowiem, czy konsole można łatwo skonfigurować pod takie połączenie, bo teoretycznie można, ale w praktyce bywa różnie :)
 

gregorp

New member
semaisa napisał:
posrednictwem DNS to wtedy

Taki mały szczegół:
DNS-Domain Name System- resolvuje (zamenia) łatwo przyswajalne adresy (nazwy) stron na adresy IP:
np. www.hdtv.com.pl to w rzecywiostosci adres internetowy 85.25.143.236

natomiast to o czym mówisz nazwya się DHCP-Dynamic Host Configuratio Protocol-to w skrócie protokół nadający dynamicznie dzierżawy adresów IP w sieci z serwerem DHCP ;-)..
Taki szczegół ale ważny i myślę że trzba uważać żeby później błędy nie były powtarzane.
 

semaisa

New member
gregorp napisał:
Taki mały szczegół:
DNS-Domain Name System- resolvuje (zamenia) łatwo przyswajalne adresy (nazwy) stron na adresy IP:
np. www.hdtv.com.pl to w rzecywiostosci adres internetowy 85.25.143.236

natomiast to o czym mówisz nazwya się DHCP-Dynamic Host Configuratio Protocol-to w skrócie protokół nadający dynamicznie dzierżawy adresów IP w sieci z serwerem DHCP ;-)..
Taki szczegół ale ważny i myślę że trzba uważać żeby później błędy nie były powtarzane.
Tak tak wiem , drobna pomylka ale jezeli napsialem ze sam automatycznie wykryje ustawienia to jezeli znasz sie na tym to powinienes wiedziec ze to pomylka a nie cytowac mnie i poprawiac regolkami :p

-------------------

Natomiast jezeli chodzi o wifi w ps3 to operator podalby ci twoje ip ktore masz wpisac w ustawienia , natomiast jemu musialbys podac adres MAC karty (nie wiem jak sie to sprawdza) ale napewno byloby na tej zasadzie. Chyba ze ktos udostepni lacze tylko na konkretny adres IP.
 

gregorp

New member
Ja tego nie napisalem zeby ci dogryzc tylko zeby osoby, ktore sie nie znaja a czytają to nie mialy mętliku w glowie. ;-)

Tak na marginesie.
Taki "mały" błąd spowodował że mamy rząd jaki mamy ;-))) (dobra już ciii bo mnie borowiki w moherach namierzą) ;-))
 

Ksjaoju

New member
Witam, mój pierwszy post tutaj.

Pytanie od osoby, która jest totalnym noobem w kwestii sprzętu komputerowego ;P
Czy mogę podłączyć PS3 do internetu przez neo nie posiadając karty sieciowej? Jeśli tak, to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co i jak...
Dzięki z góry za odpowiedź.
 

gregorp

New member
Ksjaoju napisał:
Witam, mój pierwszy post tutaj.

Pytanie od osoby, która jest totalnym noobem w kwestii sprzętu komputerowego ;P
Czy mogę podłączyć PS3 do internetu przez neo nie posiadając karty sieciowej? Jeśli tak, to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co i jak...
Dzięki z góry za odpowiedź.

To zależy.
Czego używasz do łączenia się z neo?
Jezeli jakiegoś routerka to nie ma prboblemu, jeżeli modemu USB to mogiła bo ni cholery nie uda Ci sie podłączyć go do PS3.

Opisz jaką masz konfigurację (ja w międzyczasie podpatrzę gdzieś w necie jak wygląda menu w PS3 bo sam takowej nie posiadam i postaram sie wywnioskować jakie tam są opcje i jak sie konfiguruje ale raczej tam są standardy więc nie powinno byc kłopotu.
 

compucar

New member
W długi weekend w końcu uruchomiłem sieć wifi - neostrada, reuter Dlink z modemem ADSL, antena zewnętrzna ok 1m. Odległość anteny od konsoli ok. 40 metrów, po drodze cztery grube ściany. Konsola oceniła sygnał na 55 procent, najpierw zaktualizowała soft do 1.70. Nie ma problemu z konfiguracją połaczenia, ustawieniem szyfrowania i hasła dostępu. Bardzo przyzwoicie to działa.
Na marginesie, mam działkę o długości 200 metrów i w kazdym punkcie bardzo dobry sygnał. Nie sądziłem, że tak to ruszy.
 

Centosz

New member
A ja mam takie pytanie.Chciał bym podłączyc do PS3 neta.Chce wziąsc neostrade.Czy do tego potrzebny jest komputer?
 

aeiouy

New member
Centosz napisał:
A ja mam takie pytanie.Chciał bym podłączyc do PS3 neta.Chce wziąsc neostrade.Czy do tego potrzebny jest komputer?
Nie jest potrzebny!

Ale... (zawsze jest jakies:( )


Do neostrady dodawany jest modem na USB i sterowniki tylko na MAC, PC Windows i Linux i z tego co wiem, nie ma jeszcze mozliwosci podpiecia ps3 do dodawanego za darmo modemu z TPSA (podobno mozna linuxa postawic na ps3 i moze na tym linuxie by poszedl ten modem, ale skoro nie masz kompa to pewnie nie bedziesz instalowac linuxa na PS3).

Rozwiązanie:

Musisz dodatkowo do neostrady dokupić

- Router (z wbudowanym modemem adsl) ok. 200-500zł (dobry tyle kosztuje, ale mozna i taniej dostać)
lub
- Modem adsl ze złączem ethernet ok 65zł (kiedys widzialem na allegro creative za tyle)

Ceny orientacyjne nowego sprzętu!


Lub
- Kupic komputer z portem USB i 1 kartą sieciową i udostępnić internet. ok 1000zł (dobry na allegro z monitorem; używany)


Jeżeli się w czymś pomyliłem to proszę mnie poprawić (nie mam PS3)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

compucar

New member
-nic dodać, nic ująć.

-może tylko tyle, że do sprawnego poruszania sie w Sieci bardzo przydatna jest klawiatura z myszą.
-strony ładują się nieco dziwnie, bo wyświetlone zostają dopiero, gdy pobrane zostaną wszystkie dane z witryny - na mój gust w miarę płynna praca zaczyna sie od łacza 2Mb/s; przy 1Mb lubi się zmulić.
tylko skąd wziąć w Polsce 2Mb?
-brak wyświetlania polskich znaków, choc to może kwestia ustawień.
 

reters

New member
Witam.Mogli byscie mi doradzic jaki powinienem kupic router aby cieszyc sie netem na ps3 bez komputera,ktory zajmuje u mnie z polowe pokoju:???: Mam nadzieje ze jest taka mozliwosc.Internet mam 1 mb neostrady.
 

reters

New member
Rozumiem ze takie rozwiazanie bylo by dla mnie najlepsze?:)

O kurcze patrzylem na cenki jego i kosztuje okolo 700 zl.Czy polecil bys mi rownie dobry Router tak do 400zl?
 
Ostatnia edycja:
Do góry