DiVX

Standard

New member
Z tego co czytałem to PS 3 nie otwiera DIVX i XVID (lub ma wielkie problemy) o polskich literach nie wspominając (np z plików txt)
pewnym rozwiązaniem jest podobno linux, ale postawienie tego OS i użytkowanie to wyższa szkoła jazdy, więc normalny uzytkownik raczej z tego nie skorzysta
 

TomaszWlkp

New member
Mam PS3 i jakos tak z kroku nie odtwarza div'x nagranych na DVD-R gdzie mozna poczytać na temat odtwarzania tego formatu na PS3
 

Przemcio73

New member
Standard napisał:
Z tego co czytałem to PS 3 nie otwiera DIVX i XVID (lub ma wielkie problemy) o polskich literach nie wspominając (np z plików txt)
pewnym rozwiązaniem jest podobno linux, ale postawienie tego OS i użytkowanie to wyższa szkoła jazdy, więc normalny uzytkownik raczej z tego nie skorzysta
Kuba_ps2 napisał:
oczywiscie ze tak
Bądź mądry i pisz wiersze...:confused: :rolleyes: To w końcu jak to jest? Chodzi mi po głowie własnie ta konsola. Obsługa divx przydałaby sie także.
pozdr
 

marcin0903

New member
Standard napisał:
Z tego co czytałem to PS 3 nie otwiera DIVX i XVID (lub ma wielkie problemy) o polskich literach nie wspominając (np z plików txt)
pewnym rozwiązaniem jest podobno linux, ale postawienie tego OS i użytkowanie to wyższa szkoła jazdy, więc normalny uzytkownik raczej z tego nie skorzysta
eh... Co Ty nie powiesz. Instalacja Linuxa to nic nadzwyczajnego jak masz FAQ pod ręką.

Co do divx' ów na PS3, to jednie je się da z Linuxa uruchomić.
 

ural

New member
Instalacja Linuxa problemem nie jest - zresztą walnąłem o tym opis do majowego PE.

Natomiast odpalenie z samego poziomu Linuxa jakiegoś DivX'a wcale takie proste nie jest - komuś się udała ta sztuka? Jak tak to poproszę o solucję krok po kroku jak z poiozmu YDL zapuścić jakiś filmik z napisami ;].
 

marcin0903

New member
Po update do 1.80 jest opcja Media Server ;). Wtedy możesz streamować DIVXy z PC na PS3, ale z napisami jest problem.

PS. Pozdro URAL ;)
 

kuba380

New member
po co macie odtwarzac na ps3 filmy divix!! mozna podpiac komputer do TV i tak odtwarzac filmy !! a na ps3 odtwarza sie dvd video i bluray!!!:grin::grin::cool:;)
 

marcin0903

New member
kuba380 napisał:
po co macie odtwarzac na ps3 filmy divix!! mozna podpiac komputer do TV i tak odtwarzac filmy !! a na ps3 odtwarza sie dvd video i bluray!!!:grin::grin::cool:;)
A jak ktoś nie ma komputera? ;> I za jego komputer sluży linux na PS3:)?
 

Standard

New member
kuba380 napisał:
po co macie odtwarzac na ps3 filmy divix!! mozna podpiac komputer do TV i tak odtwarzac filmy !! a na ps3 odtwarza sie dvd video i bluray!!!:grin::grin::cool:;)

jest faktem, że można podpiąć pod telewizor, PS 3, komputer, XboX 360, Magnetofid, 2 tunery satelitarne (canal + N) + parę innych rzeczy
tyle że po pierwsze kosztuje to sporo i zajmuje sporo miejsca

jest tez faktem, że mając PS 3 i telewizor HD ready lub HD bez sensu oglądać divx lub xvid gdy można oglądać BR lub DVD,

tyle tylko, że jak słyszę że PS 3 jest multimedialnym sprzętem szeroko pojętej rozrywki (z linuxem lepszy od kompa :roll:) a faktycznie gry od PS 2 nie działają (większość) - a miały, Divx nie działają a miały itd itp, to mimo że to świetny sprzęt to czuję się oszukany jako klient, bo za 2,4 tysiąca złotych mogę mieć kompa na którym all gry chodzą, divx chodzą, dvd chodzi, a za rok będzie chodził i BR i HDVD

w sumie jak ktoś nie ma kasy, to polecam PS 2 + budżetowego kompa

a jak go stać to PS 3 + ewentualnie kompa jak kolega powyżej sugerował
 

mataman

New member
Bez reklam
Do divx to najlepszy jest pierwszy xbox z XBMC panowie. Podpinamy sobie go kabelkiem component ustawiamy 720p i jazda
 

rembick

Member
Standard napisał:
tyle tylko, że jak słyszę że PS 3 jest multimedialnym sprzętem szeroko pojętej rozrywki (z linuxem lepszy od kompa :roll:) a faktycznie gry od PS 2 nie działają (większość) - a miały,

Działają... większość działa... zależnie niestety od modelu. W wersji z 2 portami usb i hdd20GB faktycznie nie działa za to w wersji 60GB chodzą w większości. polecam stronke www.playstation.pl Tam znajdziesz liste kompatybilnych gier z psx i ps2.

Standard napisał:
Divx nie działają a miały itd itp,

Jak wyżej napisano... działa... jak streaming po media serwer.

Standard napisał:
to mimo że to świetny sprzęt to czuję się oszukany jako klient, bo za 2,4 tysiąca złotych mogę mieć kompa na którym all gry chodzą, divx chodzą, dvd chodzi, a za rok będzie chodził i BR i HDVD

I tu się również nie zgodzę bo kompa za 2,4 tys zł to za rok bedziesz musiał dokarmić kolejnym tysiącem bo znów będzie za wolny na "all gry"
Co do reszty możliwości to racja... ale co jak co to PC do gier się nie nadaje.

pozdrawiam
 

Standard

New member
rembick napisał:
Działają... większość działa... zależnie niestety od modelu. W wersji z 2 portami usb i hdd20GB faktycznie nie działa za to w wersji 60GB chodzą w większości. polecam stronke www.playstation.pl Tam znajdziesz liste kompatybilnych gier z psx i ps2.


Jak wyżej napisano... działa... jak streaming po media serwer.



I tu się również nie zgodzę bo kompa za 2,4 tys zł to za rok bedziesz musiał dokarmić kolejnym tysiącem bo znów będzie za wolny na "all gry"
Co do reszty możliwości to racja... ale co jak co to PC do gier się nie nadaje.

pozdrawiam
Nie zgodzę się z tobą, bo
1) nie wszystkie gry z PS2 uruchomisz na PS3, najnowsze tytuły oczywiście, roczne większość, starsze lub bardziej oryginalne tytuły prawie wcale, w sumie jak czytałem na forach chodzi około bezproblemów 60-70% tytułów (optymistycznie mówiąc), a to nie jest pełna wsteczna kompatybilność, abstrahując od tego, że 40 GB PS3 wogóle jej nie posiada a Japończycy i Amerykanie nie mają tych problemów. Poprostu a) Sony po macoszemu traktuje Europę, b) nie ma jak oszukiwać konsumentów- nieuczciwa reklama :hmm:

2) DIVX i XVID nie działają na PS3 to jest fakt bez dyskusji,
a streaming czy przekonwertowanie plików mnie nie bawi, (a wymaga PC) co prawda nie oglądam divx, wolę dvd, ale chciałbym mieć ta możliwość, zreszta jak się coś reklamuje jako multimedialna a platformę to ma działać bez problemów, a nie ciągle, to nie działa, tamto nie działa, tego nie ma ...
jak chcesz oglądać divx to kup kompa alba wiwę :mrgreen:, ale po co mówić wtedy że PS3 jest platformą multimedialną - nieuczciwa reklama :hmm:

3) PS3 bije każde PC pod względem gier i efektów specjalnych, ale za 2400 zł. złozę kompa z BR który otwarza wszystko bez problemów w HD, od BR, przez DVD po Divx, bez problemu chodzą na nim starsze gierki (to ma być platforma multimediana a nie konsola, z definicji rezygnujemy z najnowszysch gier i nie musimy upgraidować) i emuluje PS2 (abstrahując od legalności emulacji ps2). więc PC jako platforma multimedialna bije na głowę PS3

4) nie wiadomo czy wygra hd-dvd czy BR, więc PS3 jak przegra BR nawet pod względem filmów HD straci swą atrakcyjność, a za konsolę nawet tak wypasioną, z 10 grami za 250 żł sztuka, 2000 zł nie dam. Jak cena spadnie, pojawią się gry, i w końcu wrzuca możliwość uruchamiania divx to kupię ją od razu, a na razie wolę ps2, wiwę i starego kompa ;)
 

rembick

Member
Standard napisał:
3) PS3 bije każde PC pod względem gier i efektów specjalnych, ale za 2400 zł. złozę kompa z BR który otwarza wszystko bez problemów w HD, od BR, przez DVD po Divx, bez problemu chodzą na nim starsze gierki (to ma być platforma multimediana a nie konsola, z definicji rezygnujemy z najnowszysch gier i nie musimy upgraidować) i emuluje PS2 (abstrahując od legalności emulacji ps2). więc PC jako platforma multimedialna bije na głowę PS3

Dociera do mnie twoja argumentacja i masz wiele racji ale juz tylko ze względu na chęc postawienia na swoim ;) poddam pod wątpliwość 2 rzeczy:

1) pokaż mi faktycznie działający emulator ps2 (bo wg mojej wiedzy do dzisiaj się cos takiego nie urodziło. Jest tylko emu psx-a).

2) chodzi kolego o gry bo ps3 to przed wszystkim konsola do gier, a dopiero w drugiej kolejności kombajn multimedialny.

W każdym razie i tak wydaje mi się, że niepotrzebnie próbujemy porównywać dwie różne kompletnie rzeczy. Komp pozostanie kompem a konsola konsolą. Dlatego jako szczęśliwy posiadacz ps3 (od 4 dni ;) ) nie pozbyłem się komputera ani mojego dobrego wysłużonego korra. Są rzeczy w których niezastąpiony jest komputer i są rzeczy w których konsoli nic nie dorówna.

pozdrawiam

rbk
 

Standard

New member
rembick napisał:
Dociera do mnie twoja argumentacja i masz wiele racji ale juz tylko ze względu na chęc postawienia na swoim ;) poddam pod wątpliwość 2 rzeczy:

1) pokaż mi faktycznie działający emulator ps2 (bo wg mojej wiedzy do dzisiaj się cos takiego nie urodziło. Jest tylko emu psx-a).

2) chodzi kolego o gry bo ps3 to przed wszystkim konsola do gier, a dopiero w drugiej kolejności kombajn multimedialny.

W każdym razie i tak wydaje mi się, że niepotrzebnie próbujemy porównywać dwie różne kompletnie rzeczy. Komp pozostanie kompem a konsola konsolą. Dlatego jako szczęśliwy posiadacz ps3 (od 4 dni ;) ) nie pozbyłem się komputera ani mojego dobrego wysłużonego korra. Są rzeczy w których niezastąpiony jest komputer i są rzeczy w których konsoli nic nie dorówna.

pozdrawiam

rbk

widzę, że powoli dochodzimy do konsensusu :)
1) emulatorów do PS2 jest multum, każdy ma wady i zalety, a kompatybilność nie jest pełna tu masz rację :) ale działają :)
2) ps3 konsola do gier mówisz, okey, tylko gdzie te gry - kilkanaście tytułów to trochę mało, poza tym jakby ps3 reklamowali jako konsolę i odwarzacz BR nie czepiałbym się, ale SONY reklamuje PS3 jako centrum rozrywki a tu juz gorzej,

apropo tego, że komp, konsola i odtwarzacz dvd (korr, wiwa itp) to 3 różne rzeczy zgodzę się i na razie wszystkie 3 są potrzebne :)
 
Do góry