Problem z podlaczeniem przez HDMI

cortey

New member
Witajcie

Kupilem dzisiaj ps3 a wraz z nim kabel HDMI. Posiadam taki telewizor http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r32b.asp i mam problem. Mianowicie, przy probie podlaczenia konsoli do tego tv za posrednictwem kabelka hdmi nic sie nie dzieje. Telewizor ten aktywuje tryb wyswietlania obrazu w momencie gdy zostanie do niego urzadzenie z danego zrodla. Np. tryb PC jest nieaktwyny (nie mozna go wlaczyc, jest widoczne w menu wybory zrodla sygnalu ale jest nieaktywne), dopoki do tv nie zostanie podlaczony komputer kablem VGA. Taka sama sytuacja jest z HDMI, jest ono nieaktywne do momentu podlaczenia urzadzenia za posrednictwem kabla HDMI. Po podlaczeniu ps3 tym kablem tryb ten powinien sie uaktywnic, niestety tak sie nie dzieje. Generalnie nic sie nie dzieje. Konsole sprobowalem podpiac kablem z zestawu, ale jak pewnie sie domyslacie obraz jest tragiczny. Poradzcie mi co mam zrobic? Kupic kabel component? Co moze byc przyczyna takiego problemu? Dziekuje z gory i pozdrawiam.
 

cortey

New member
Probowalem ustawic. Robilem to tak, ze podlaczylem konsole zwyklym kablem oraz HDMI. Nastepnie (operujac na zwyklym kablu) ustawialem w konsoli w Display Settings opcje HDMI, przez 30 sek. obraz byl czarny po czym wracalo do ustawien defaltowych.
 

incognitos

New member
cortey napisał:
Probowalem ustawic. Robilem to tak, ze podlaczylem konsole zwyklym kablem oraz HDMI. Nastepnie (operujac na zwyklym kablu) ustawialem w konsoli w Display Settings opcje HDMI, przez 30 sek. obraz byl czarny po czym wracalo do ustawien defaltowych.
Jak podłączysz konsole zwykłym kablem zrób jeszcze raz tak jak mówisz czyli zmień na konsoli tryb wyswietlania na hdmi. Jak ekran zrobi sie czarny to wtedy przestaw telewizor na hdmi. :)
 

cortey

New member
Probowalem, niestety w momencie gdy ekran robi sie czarny, na tv w dalszym ciagu HDMI pozostaje nieaktywne. Podejrzewam awarie HDMI IN w telewizorze, niestety nie mam mozliwosic sprawdzenia tego na innym sprzecie.
 

incognitos

New member
cortey napisał:
Probowalem, niestety w momencie gdy ekran robi sie czarny, na tv w dalszym ciagu HDMI pozostaje nieaktywne. Podejrzewam awarie HDMI IN w telewizorze, niestety nie mam mozliwosic sprawdzenia tego na innym sprzecie.
Ja bym najpierw kupił jakis tani kabel hdmi za 30 zł i sprawdzil czy to nie wina kabla...
 
Do góry