PS3 - Twardy dysk i klawiatura przez USB

flavio

New member
Problem jest i to poważny. PS3 nie czyta dysków sformatowanych NTFS ani EXT. Co to oznacza? Ano, że trzeba zrobić format FAT 32. Dla kogoś, kto ma duży HDD oznacza to również, że PS3 nie będzie widzieć całego dysku. Mnie np. udało się zrobić partycję FAT 32 max 196 GB.
Problem ten zapewne nie występuje pod Linuxem.
 

gen0typ

New member
flavio napisał:
Problem jest i to poważny. PS3 nie czyta dysków sformatowanych NTFS ani EXT. Co to oznacza? Ano, że trzeba zrobić format FAT 32. Dla kogoś, kto ma duży HDD oznacza to również, że PS3 nie będzie widzieć całego dysku. Mnie np. udało się zrobić partycję FAT 32 max 196 GB.
Problem ten zapewne nie występuje pod Linuxem.

Pod XP także nie ma problemu:
http://www.ridgecrop.demon.co.uk/download/fat32format.zip

Formatujesz dusk 300GB w FAT32 bez problemów.
 

flavio

New member
Dzięki.
Seagate Support też zareagował, przysyłając swój program narzędziowy (DiscWizard). Sformatowałem 500Gb na FAT 32 i działa.
Partition Magic nie chciał jednak udźwignąć wiecej niż wspomniane 196 Gb.
Nie zmienia to jednak faktu, że FAT32 nie nadaje się najlepiej do obsługi tak dużych partycji. Skoro więc nie chcieli płacić za NTFS to mogli chociaż załączyc obsługę formatów Linuxowych. Mam nadzieję, że kolejny update firmware załatwi sprawę.
 

kzfr

New member
jest możliwość użycia dysku zewnętrznego jako partycje do linuxa? chodzi o to że nie chciałbym formatować dysku konsoli aby użyć drugiego systemu. Proszę o odpowiedź najlepiej na prv. albo maila (newbylife at o2 .pl)
 
Do góry