PS3 i podlaczenie do monitora LCD

kamon

New member
Witam.
Czy mozna podlaczyc PS3 do monitora LCD (Benq FP93G S) wypuszczajac sygnal przez HDMI do wejscia DVI w monitorze ? Jesli nie to czy jest jakas alternatywa ?
 

Mistic

New member
Istnieje taki rodzaj kabla jak HDMI-DVI, ale jak wiadomo gr na PS3 są w HD i w dodatku na BR i jeżeli gry na PS3 bęą szyfrowane w HDCP a Twój monitor nie ma HDCP to może nie być obrazu, albo zjedzie automatycznie do niższych rozdzielczości.
Pozdrawiam.
 

kamon

New member
Mistic napisał:
Istnieje taki rodzaj kabla jak HDMI-DVI, ale jak wiadomo gr na PS3 są w HD i w dodatku na BR i jeżeli gry na PS3 bęą szyfrowane w HDCP a Twój monitor nie ma HDCP to może nie być obrazu, albo zjedzie automatycznie do niższych rozdzielczości.
Pozdrawiam.

W jaki sposob w takim razie to podlaczyc by uzyskac obraz HD ?
 

mystic

New member
Mistic napisał:
Istnieje taki rodzaj kabla jak HDMI-DVI, ale jak wiadomo gr na PS3 są w HD i w dodatku na BR i jeżeli gry na PS3 bęą szyfrowane w HDCP a Twój monitor nie ma HDCP to może nie być obrazu, albo zjedzie automatycznie do niższych rozdzielczości.
Pozdrawiam.

Czy mógłbyś uprzejmie powiedzieć, które pozycje na PS3 są w HD i w dodatku na BD, nie licząc filmów BD oczywiście ?
Ciekawa informacja.
 

kamon

New member
Moglby ktos wkleic linka do takiego kabelka z z koncowka vga zeby podlaczyc PS3 do monitora ? Bede wdzieczny.
 

Mistic

New member
Na angielskim forum jest powiedziane że niestety obraz przez DVI najczęściej jest skalowany do SD czyli 576p albo nic nie ma, brak HDCP w odbiornikach to powoduje, najlepiej kupić component do PS3 i cała sprawa z HDCP idzie w zapomnienie a też możemy grać w HD.
Pozdrawiam.
 

Mistic

New member
Czyli mam rozumieć że ten hdfury to działa na zasadzie zewnętrznego "tunera" HDCP i wpinamy to do DVI-D a do adaptera wkładamy kabelek HDMI tak???
 

kamon

New member
Proba podlaczenie konsoli do Benq FP93G S kablem hdmi->dvi-d zakonczyla sie niepowodzeniem (brak obrazu, out of range). Mysle Samsungu 226BW, ktory przynajmniej w teorii powiniem wyswietlic obraz z PS3.
 

Nothomas

New member
Ej ludziska , mam monitor samsunga syncmaster 205bw 20'' cali zgodny z hdcp. Moje pytanie brzmi : jak mam uzyskać dzwięk jezeli ten monitor nie ma wejśc audio ani głośników.
 

kamon

New member
Nothomas napisał:
Ej ludziska , mam monitor samsunga syncmaster 205bw 20'' cali zgodny z hdcp. Moje pytanie brzmi : jak mam uzyskać dzwięk jezeli ten monitor nie ma wejśc audio ani głośników.

Dzwiek musisz wypuscic optykiem i podlaczyc do zestawu glosnikow z wejsciem optycznym lub ampli. Moj 206 BW tez juz spiety z PS3 :D
 

Nothomas

New member
Moja wieża nie ma wyjścia optycznego , może trzeba zastosować jakąś przejściówke zeby kabel optyczny dało sie podłączyc przez chincze do wiezy , pomocy PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

martinio

New member
Cześć, wiem ze temat był mielony na wielu forach ... a le jestem z tych ludzi ze jak niebedzie napisane czarno na bialym to nie zalapie :p "taki chlop z Mazur " ;) .
Czy wychodzac z sygnalem z A/V Multi Out z PS3 kablem Compoment pozniej dokupujac kabel typu: Component > VGA wyswietli mi sie obraz Na monitorze komputerowym LCD . Slyszalem ze oba te sygnaly sa analogowe i w ten sposob mozna obejsc ten niesczesny HDCP. Wczesniej probowalem podlaczyc za pomoca HDMI>DVI ale nici bo moj NEC 195VXM+ nieobsluguje HDCP :niewiem:..
I czy obraz zostanie wyswietlony jak tak to w jakiej rozdzielczosci ??

z gory dziekuje..
 
Do góry