Jedna wielka porażka - premiera w Europie...

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Jedną wielką porażką jest premiera nowego systemu Sony w Europie... No oficjalnym launchu w Londynie sprzedano 100 sztuk konsoli, natomiast w Sydney 80 sztuk... Nie było tłumów nie było gapiów, nie było niczego co mogłoby zachwycić... Jedynie pierwsze 100 osób, które czekały ponad dobe otrzymały od Sony super prezent a mianowicie telewizory Sony Bravia 46' Dodatkowo ludzie co zakupili ps3 dostawali bilety na taksówke, zeby podrodze ktos "nie pozyczyl" sobie ich nowego sprzetu... Wszystko było przegotowane pozytywnie. Darmowy poczęstunek, napoje... Jednak nie przyciągnęło to tłumów... Czy Sony jest już skazane na porażke? Niechce być pesymistą, ale cały czas idzie to w tym kierunku. Jakby nie patrzeć wysoka cena, tracimy eksklusiwy... Miejmy tylko nadzieje ze to sie przelamie... Dzieki tak niskiej sprzedazy mozemy miec szanse na szybkie obnizenie ceny konsoli...

Sprzedaż wypada cały czas na nie korzyść SONY. Na świecei sprzedano 9mln 350, 6mln Wii, i uwaga 2mln PS3... Przykro mi :-( Sony myślało ze jest mocną platformą itym znowu zawojuje rynek tak jak myślała Sega i Nintendo przed kilku laty...
 

incognitos

New member
Jakie 100 sztuk, ja w centrum sony na Jana Pawła o 12 byłem po konsolke i było ze 30 osób, a to tylko 1 salon i środek nocy.
 

ein

New member
Kuba_ps2 napisał:
Jedną wielką porażką jest premiera nowego systemu Sony w Europie...

Sprzedaż wypada cały czas na nie korzyść SONY. Na świecei sprzedano 9mln 350, 6mln Wii, i uwaga 2mln PS3... Przykro mi :-( Sony myślało ze jest mocną platformą itym znowu zawojuje rynek tak jak myślała Sega i Nintendo przed kilku laty...

No coz to chyba zdrowa reakcja na to co na razie Sony pokazalo (a raczej czego nie pokazalo). Kto jest fanatykiem pewnie juz dawno kupil importa, to i zainteresowanie nikle.
A co do konoli - moze nie bedzie tak zle. Teraz PS3 po prostu nie ma nic do zaoferowania. Wielkich tytulow nie ma, beda dopiero za pol roku / rok. Firma stara sie robic co moze zeby choc troche zmniejszyc koszta produkcji (europejska wersja), wypromowac PS3 nie jako konsole a system rozrywki (przede wszystkim BD - darmowy 007) i zainteresowac opcjami sieciowymi w "orginalnym" wydaniu. Warto zwrocic uwage ze ta strategia, jakby jej nie oceniac, jest nastawiona na inny target - w przypadku PSX czy PS2 chodzilo o KONSOLE a tu mamy multimedialny komputer. Pytanie tylko czy ludzie to lykna i czy tego wlasnie od Sony oczekuja. IMHO nie. IMHO wiekszosc chce po prostu doskonalego systemu do gier a reszta ma byc dodatkiem... w przypadku BD bardzo waznym ale jednak dodatkiem.
 

Dziq

New member
W londynie do pierwszych 100 sztuk dawano tv bravia i nie wiem skąd ten Kuba wzioł takie fakty, z pierwszych opinii o ps3 na polskim rynku, to konsola odniosła sukces bo jest duzo większe zainteresowanie niz było 360tką, ps3 na start ma duzo wiecej i lepszych tytułów niz 360 rok temu i do wakacji juz pojawi sie kilka mocnych pozycji na ps3(choc to głównie multiplatformery)
 

johanek

New member
Temat bez sensu. Co kogo obchodzi ile ludzie kupią konsol PS3. To chyba problem działu księgowości Sony. Ich kasa ich marketing, chyba że ktoś z Was ma udziały w Sony. Po co się pieklić a tym bardziej obrażać innych ?
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A chodzi o to ze jezeli sony poniesie porażke odbije sie to na graczach... Konsola traci eksklusiwy z dnia na dzień. Koncza sie gry dla ktorych warto kupci ten system... A relacje przeczytalem na zagranicznych stronach a teraz jest przetłumaczona na onlygames.pl
 

marcin0903

New member
Traci exclusivy to prawda, ale w ogóle mi się podobała premiera, dużo gier wszystko wygodnie, dużo konsol (prznajmniej w Opolu), spokojnie wszedłem na otwarcie sklepu wziąłem MotorStorma i PS3 i poszedłem do kasy..
 

Mistic

New member
Traci exclusivy??, jak narazie nikt oficjalnie nie powiedział że FF, GT, MGS, DMC, GOW, KILLZONE, itp wyjdzie na X360, narazie takie informacje nazlezy traktować jako plotki bo nikt oficjalnie nie potwierdził że te gry będą na X360, jak narazie PS3 straciło wyłączność na GTA4 i Asassin's creed. A sony przecież nie ma zarządu który składa się z kamikadze i nie pozwolą tak łatwo oddać swoich tytułów. Dopiero rok 2008/ 2009 pokaże który system wygra, X360 może kuleć przez zwykły napęd DVD, bo powoli można się zastanawiać że skoro takie GTA4 ma wyjść zaróno na PS3 i X360 a obie konsole korzystają z innych nośników to np takie GTA na X360 może zostać obcięte. Napęd może stanowić największą barierę dla X360, MS już powoli zapowiada że jak coś to jest gotowy wprowadzić do nowej wersji X360 napęd BR, więc można dojść do wniosku że jeżeli teraz kupimy X360 to za 2 lata nie będą mogli uruchamiać gier.
Pozdrawiam.
PS. .Jozek. zapodaj jakies testy, wrażenia z gry na konsoli, może pare foto, na jakim TV grasz??
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
Mistic napisał:
Traci exclusivy??, jak narazie nikt oficjalnie nie powiedział że FF, GT, MGS, DMC, GOW, KILLZONE, itp wyjdzie na X360, narazie takie informacje nazlezy traktować jako plotki bo nikt oficjalnie nie potwierdził że te gry będą na X360, jak narazie PS3 straciło wyłączność na GTA4 i Asassin's creed. A sony przecież nie ma zarządu który składa się z kamikadze i nie pozwolą tak łatwo oddać swoich tytułów. Dopiero rok 2008/ 2009 pokaże który system wygra, X360 może kuleć przez zwykły napęd DVD, bo powoli można się zastanawiać że skoro takie GTA4 ma wyjść zaróno na PS3 i X360 a obie konsole korzystają z innych nośników to np takie GTA na X360 może zostać obcięte. Napęd może stanowić największą barierę dla X360, MS już powoli zapowiada że jak coś to jest gotowy wprowadzić do nowej wersji X360 napęd BR, więc można dojść do wniosku że jeżeli teraz kupimy X360 to za 2 lata nie będą mogli uruchamiać gier.
Pozdrawiam.
PS. .Jozek. zapodaj jakies testy, wrażenia z gry na konsoli, może pare foto, na jakim TV grasz??
Pozdrawiam.

DMC akurat jest juz potwierdzone. Niestety AC6 takoz PS3 nie powacha (przynajmniej narazie ex klocka). Bardzo slabo to widze, bo Sony po prostu wybralo jak wyzej napisalem zupelnie nietrafiona strategie, mowiac wszem i wobec ze nowa zabawka to nie konsola tylko super hiper media hajpa komputer. I teraz to wychodzi bokiem, bo sprzedaz nie ta, a dev naprawde nie sa dobroczyncami, co to doplaca do interesu (dzisiejsze najlepsze produkcje to dziesiatki mln dolcow!). I juz sa efekty...
Co do BD - wypowiedz MS dotyczyla tylko i wylacznie napedu do filmow, tak jak obecny na rynku HD-DVD. Nie ma mowy o pakowaniu go do konsoli. Jak na razie kompletnie nic nie wskazuje na to, zeby DVD9 bylo jakims ograniczeniem (imho wydania 2-3 plytowe to zaden problemu)
 

arsenal

Moderator
VIP
Napęd DVD to żaden problem. Ani Xbox360 ani PeCety nic nie straca na tym, że gry beda jeszcze długo na nośniku max.9GB. Nazywa się to wydajna kompresja danych proszę państwa.
Moje skromne zdanie na temat premiery PS3. Nie ma na razie żadnej gry, która skusiłaby mnie do zakupu nowego Playa. BluRay nie jest dla mnie magnesem bo na razie nie wygrał z HD DVD( i nie wiadomo czy wygra).
Na razie zadowolę się Gears of War i Mass Effect na " przestarzałym" DVD.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
deenbe napisał:
na gametrailers.com jest dmc4 na xboxa360(filmik):lol:

No własnie... Sony stracilo dmc4, wydawcy Finala też chcą go póścić na xboxa, o Tekkenie Namco tez mysli, Kojima mysli o czymś na xa, wydaje mi sie ze to nie metal, ale kto wie... Ace Combat tez poszlo na xboxa, już za czasów ps2 straciliśmy pes'a... I sporo możnaby wymieniać...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no i tak, cierpie jak cholera w tym fakcie, aALE JAK SIE UKAZE KILLZONE 2 I SKOPIE DUPE KONKRETNEMU TYTULOWI, to role sie odwroca, heh...
 

darek_k

New member
panowie , wg. zasady "przyjaźn buduje" nie starajmy sie wytykac braków i rożnic ale miejmy nadzieję że konsole w wojnie cenowej spadną do 500 zł każda i każdego bedzie stać na dwie konsole i Xa360 z HD i Playa3 z BR.
Bo jak wyjdzie gra Crisis i gry na engjnie (Unreal 3 z Epica) na którym teraz Gears of War spokojnie chodzi naX360 (gdzie cena Xa to 900 zł sama konsola) to na Peceta aby dorownać tej wydajności to karta 8800 GTX(lub nowsza) , procek najlepiej 4 rdzenie, pamiątki 4 Giga, muza X-Fi, dobry zasilacz (firmowy) 1200W to wydatek na odswieżenie peceta wyjdzie okołoj 7-10 tysięcy i będzie nieporownywanie wiekszy przy cenach konsoli.
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Premiera w Dublinie

Tu podobnie jak i w wiekszosci miast Europy - wielkiej sensacji nie bylo.Najwieksze sklepy juz przescigaja sie promocjami(HMV,Gamestop,Virgin) ale cena 649 euro za sama konsole czy 730 z 3 dowolnymi grami nie przekonuje ludzi...Owszem mozna bylo pograc w Motorstorm na 26" Sony i graficznie gra powala-ostra jak zyleta i piekna grafika..Za gry rowniez trzeba sporo zaplacic: 59.99euro.Jedyne dla czego kupowalbym konsole to Blu-ay.Filmy(o dziwo!!) 25 euro.I taki Black Hawk Down na 32 calach zrobil na mnie wieksze wrazenie niz gry.Bo szczerze powiedziawszy - w kategorii gier,zabawka "The Billa" nie wiele ustepuje przereklamowanej konsoli....
 

secmal

New member
Właśnie wróciłem z MM w Poznaniu (M1). A kartony z czarną zawartością stoją i czekają na właścicieli za 2350 PLN. Gry od 199 w górę.
Za to w XBOXa 360 można pograć (pad lub kierownica). Zrobili duże stanowisko z LCDkami na samym środku galerii (nawet "lachony" ubrane odpowiednio namawiają na testowanie sprzętu).
XBOX się rozkręca a SONY cichuteńko jakoś...
Czyżby japoński gigant uważał że dobry sprzęt broni sie sam? :hmm:
 

kuba380

New member
co wy mowicie wlasnie sie dobrze sprzedalo zwalaszcza w angli !! W angli bylo najbardziej rozchodzacym sie urzadzeniem od parunastu lat niegdy nie bylo takiego popytu!!
 
Do góry