PS3 czekac do premiery czy allegro ?

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Jako zapalony gracz narazie bym Ci odradzil zakup nowej maszyny Sony. Poczekaj az sytuacja sie unormalizuje tj. wyjdzie model pozbawiony błędów poprzedniczki, zaczną wychodzić gry, spadnie cena... Myśle ze taka sytauacja bedzie za rok, gdzie PS3 już bęzie miało konkretną pozycję na rynku i będzie sie stabilizować wszystko z nią związane. Sam z pewnością zakupie ten sprzęt, ale czekam 2500zl za dużlo to po pierwsze. Po 2. ten model będzie zosatwiał wiele do życzenia. Obserwując to, co było z PlayStation2 "pełnoprawny" model konsoli wyszedł jako 9 wersja z kolei jakos 5lat po premierze ;), ale to też non sens tyle czekać... Mowie rok czasu, może na gwiazke 2008 to bęzie dobry pomysl zakupic nowe dziecko Sony. Nie wcześniej

Pozdrowionka
 

secmal

New member
Kuba_ps2 napisał:
Jako zapalony gracz narazie bym Ci odradzil zakup nowej maszyny Sony. Poczekaj az sytuacja sie unormalizuje tj. wyjdzie model pozbawiony błędów poprzedniczki, zaczną wychodzić gry, spadnie cena... Myśle ze taka sytauacja bedzie za rok, gdzie PS3 już bęzie miało konkretną pozycję na rynku i będzie sie stabilizować wszystko z nią związane. Sam z pewnością zakupie ten sprzęt, ale czekam 2500zl za dużlo to po pierwsze. Po 2. ten model będzie zosatwiał wiele do życzenia. Obserwując to, co było z PlayStation2 "pełnoprawny" model konsoli wyszedł jako 9 wersja z kolei jakos 5lat po premierze ;), ale to też non sens tyle czekać... Mowie rok czasu, może na gwiazke 2008 to bęzie dobry pomysl zakupic nowe dziecko Sony. Nie wcześniej

Pozdrowionka
Nie chce mi się wierzyć że kolega jest zapalonym graczem. Ja swoją PS2 kupiłem za 2000 PLN w bardzo którkim czasie po premierze i używam do dziś. Podobnie zrobię teraz. Moim zdaniem warto kupić konsolę niedługo po premierze. Ze sprzętem z reguły bywa tak, że pierwsze partie sprzętu mogą mieć błędy i dlatego warto chwilę poczekać, a późniejsze są już wersjami oszczędnościowymi i lepiej zabezpieczonymi. Np PSP, PS2 slim itd....
Oczywiście preferuję wersję europejską z powodów ogólnie znanych (gwarancja, PAL).
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
secmal napisał:
Nie chce mi się wierzyć że kolega jest zapalonym graczem. Ja swoją PS2 kupiłem za 2000 PLN w bardzo którkim czasie po premierze i używam do dziś. Podobnie zrobię teraz. Moim zdaniem warto kupić konsolę niedługo po premierze. Ze sprzętem z reguły bywa tak, że pierwsze partie sprzętu mogą mieć błędy i dlatego warto chwilę poczekać, a późniejsze są już wersjami oszczędnościowymi i lepiej zabezpieczonymi. Np PSP, PS2 slim itd....
Oczywiście preferuję wersję europejską z powodów ogólnie znanych (gwarancja, PAL).

Ja kupilem ps2 za 1500zl wczesniej majac atari 2600, nastepnie twór zwany Pegasusem, przetoczyla sie jeszcze Amiga,PSX, PsOne, teraz PS2. Nie chce CI sie wierzyć, a jednak. Zauważmy równiez ze mam skonczone 18 lat, a miałem już w swoim dorobku 5 konsol stancjonarnych + Amiga + GameBoy ;). Odnośnie PS2 w modelu v9 czyli 50004 poproawiono kilka rzeczy, a mianowicie odbiór płytek dvd+r/rw i dvd-r/rw czego wcześniej nie bylo w sprzęcie. Sporo wyciszyli sprzet, poprawiono elektornike i wstawiono trzeci z kolei model lasera... Mało? Kilka lat po premierze, a i nie mowie o zintegowanym czytnik podczerwieni dla pilota... Moim skromnym zdaniem powinno być to wszystko w konsoli od samego początku... I jeszcze zauważmy że modele od v9 do v11 są najmniej awaryjne... Pozdrawiam
 

baranskia

New member
To tylko kwestia pieniędzy, gdybym miał tyle co trzeba to już bym ją miał :)

dzieciol napisał:
http://www.ps3site.pl/ps3-news/playstation-3-w-polsce-za-2399-zl-60gb-t147.0.html
tutaj napisali ze w dniu premiery mozna bedzie kupic ps3 za 2399 zl, czekac do premiery czy kupic na allegro ? wersje japonskie z allegro chodza po 1999 zl... a moze cena po premierze w polsce spadnie po jakis 2-3 miesiacach ?

To tylko kwestia pieniędzy, gdybym miał tyle co trzeba to już bym ją miał :)

a swoją drogą inni forumowicze mają też rację - nie przepłacaj...

Pozdr
:cool:
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
baranskia napisał:
To tylko kwestia pieniędzy, gdybym miał tyle co trzeba to już bym ją miał :)

a swoją drogą inni forumowicze mają też rację - nie przepłacaj...

Pozdr
:cool:

Moze warto poczekac miesiac - dwa? Nie sadze zeby tak bylo teraz, ale różne rzeczy chodzą po ludziach. Nie wiem czy ktos pamieta jeden z pierwszych sukcesow marketingowcyh pierwszego xboxa. Jakoś 2 mioechy po premierze obniżono cene z 480 euro do 300. To sie nazywa promocja. Pozdrawiam
 

qluk

New member
Ale zapominacie o jednym, a mianowicie o kwestiach technologicznych.
Porownujac wlasnie specyfikacje wygrywa PS3, ale patrzac po aktulanych testatch jest odwrotnie. Dodtakowo sama technologia to nie wszystko. Mianowicie nowe CELL'e maja tak skomplikowane API, ze pisanie gier obslugujacych wiecej niz jeden rdzen jest nieoplacalne. I pomimo iz PS3 ma przewage technologiczna oraz to, ze jest OpenSource obecnie bardziej racjonelane jest wybranie Xbox'a. Nawet pomimo faktu, ze jest "zamkniety" i licencja na mozliwosc napisania gry to ok 10k$.

Kuba_ps2 ma racje, wystarczy przesledzic historie PSX'a i ps2 patrzac np. na system optyczny i to po jakim czasie stal sie bezawaryjny i odpowiednio "wytrzymaly". No i ostatnio elektronika z logo Sony przezywa lekkie zalamanie jakosciowe.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
qluk napisał:
A Mianowicie nowe CELL'e maja tak skomplikowane API, ze pisanie gier obslugujacych wiecej niz jeden rdzen jest nieoplacalne.

Sprzedal bys 10mln geir to byś zmienił zdanie ;) PS3 i w ogole caly rynek konsolowy jest żyłą złota
 

Centosz

New member
Ja bym poczekał na premiere wersji pal.Szczególnie pod wzgledem ogladania filmów.Wiadomo ze sa zabespieczenia i na konsoli z Japoni i USA nie bedzie mozliwe odpalenie filmów pal.Co do ps2 to najbardziej dopracowane modele rozpoczeły sie od V7.Posiadam tem model juz ponad 3 lata i chodzi jak przecinak.Zawsze smieszyły mnie wypowiedzi ze od "przeróbki" siada konsola.
 

Mistic

New member
Lepiej kupić po premierze bo przedewszystkim będziesz miał gwarancje na sprzęt zakupiony w Polskim sklepie, a z allegro wiadomo kupujesz, a jak cos padnie to problem będzie dośc duży, a biorąc pod uwage fakt że PS3 jest nowym sprzętem to może mieć małe usterki jak kazde pierwsze serie sprzetu elektronicznego, wiec lepiej poczekaj. Pozatym to na allegro ludzie sprzedają egzemplarze z pierwszych serii zaraz po premierze więc ryzyko awarii jest dość duże, choć PS3 i tak wypada lepiej pod wzgledem niezawodności jak X360.
Pozdrawiam.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Centosz napisał:
Zawsze smieszyły mnie wypowiedzi ze od "przeróbki" siada konsola.

Ale w v9 masz sporą dawkę usprawnień, które powinny znaleźć się w pierwowzorze. A co do przeróbek, mnie również :p Całą sprawę nagłośniono w gazetach branżowych typu PSX Extreme. Czy by Sony coś płaciło za puszczanie takiego info w teren?
 

Mistic

New member
Możliwe, hehehehe :D , SONY lubi sobie ostro pogrywać hehehe, w projektowwanie samego procesora zainwestowali pare milionów $,
:) oczywiście z małą pomocą Toshiby i IBM. A no i co do tematu wątku to już raczej nieopłąca się z allegro bo poczekamy nieco ponad 2 tygodnie i dostaniemy konsolke z gwarancją.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kto_To_Jest

New member
dzieciol napisał:
tutaj napisali ze w dniu premiery mozna bedzie kupic ps3 za 2399 zl, czekac do premiery czy kupic na allegro ? wersje japonskie z allegro chodza po 1999 zl... a moze cena po premierze w polsce spadnie po jakis 2-3 miesiacach ?

Sugerowana cena detaliczna Sony to 2399zł.Są duże szanse że pokażemy je w MM za 1999zł ale jeszcze negocjacje trwają więc zobaczymy co z tego będzie.Inną sprawą jest to że na całą sieć Media Markt przypadnie tylko 1000szt. a na cały nasz pikny kraj jakieś 4tyś.szt.(takie sa nieoficjalne informacje)Więc ten kto chce kupić w dniu premiery niech sie ustawi w kolejce juz rano bo po południu nie będzie szans zeby konsole kupić:p.
Pozdrawiam.
 

Gregys

New member
Absolutnie nie należy kupować premierowych PS3. Chociażby ze względu na wibrę w padach, której nie mają modele premierowe.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No właśnie słuszna uwaga... nastepne modele sixaxisa beda mialy vibre, bo sony sie porozumialo z immercial software... Zmiana nazyw na Dula Shock 3? Dla mnie bomba... Jeszcze troche poczekam i ps3 w domku będzie :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
eh..., takie male gow... jak wibra, a jak cieszy!!! tez poczekam, obecnie gram na padzie logitecha bezprzewodowym na ps2, napisze krotko: rewelacja. PS3 z wibra bezprzewodowa, to bedzie to!!! No i w lipcu trailer prawdziwy z gry z Killzone 2, Gears of War na x360 padnie, zareczam Was!!:)
 

Mistic

New member
drosophilia, wyciągnołeś mi to z ust po KILLZONE 2 wszystkim opadną szczeny, Gears of war KILLER :) jednym słowem.
Pozdrawiam.
 
Do góry