Jakosc filmu na ps3

misiekkb

New member
Mam pytanie gdyz tak mysle o tym zeby ps3 sluzyla glownie jak odtwarzacz filmow zarowno BD i DVD, czy moze ktos widzial i porownywal jakosc obrazu i dzwieku ze stacjonarnymi odtwarzaczami, jak dobry jest scaler i czy warto wogole wymienic hk 47 na ps3 jesli chodzi o ogladanie filmow ?
 

Marecky

New member
tez jestem ciekawy, ale podchodze do tego raczej pesymistycznie. Pierwsze wersje PS2 mialy zjechany odczyt DVD. Mam pozniejsza i poprawiona czarnule ale i tak filmy lubia przeskakiwac albo ma klopoty z odczytem.
Jesli zamierzasz duzo ogladac filmow to kupilbym raczej odtwarzacz jak stanieja oczywiscie do przyzwoitej ceny. PS3 czysto do grania
 

marcin0903

New member
A widziałeś PS3 wogóle na oczy?- Wątpię, PS3 to nie PS2! PS3 to sprzęt o wiele klas lepszy od PS2. Myślę, że powinno być ok, bo gadałem z osobami które to mają, ale nie powiem Ci dokładnie bo nie widziałem jakości na twoim playerze.
 

misiekkb

New member
I jak to wyglada, bo tak nie wiem do konca i jeszcze jedno czy na dvd jest blokada regionalana czy nie ma??
 

golota

New member
misiekkb napisał:
I jak to wyglada, bo tak nie wiem do konca i jeszcze jedno czy na dvd jest blokada regionalana czy nie ma??

Z tego co czytałem kilka tygodni temu to jest blokada regionalna tylko na filmy.
 

misiekkb

New member
Podobno japonska wersja nie ma blokady
ale musze sie upewnic, moze widzieliscie jakies recenzje, nie te platne w sieci, czy coz??!!
 

marcin0903

New member
Co wy tu pleciecie to się w głowie nie mieści. PS3 posiada blokady regionalne na filmy BD zarówno jak i DVD. Na gry nie posiada!
 

ural

New member
Dokładnie - trzeba jednak dodać, że nie posiada blokady tylko na gry na PS3, bo na gry z PSX i PS2 blokadę już posiada.

Odpalałem sobie filmy w HD na PS3, gdy leżała ta konsolka u mnie przez 3 dni i muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie w roli odtwarzacza BD. Testowałem z Bravią serii S. Obraz żyleta. Pewnie jakiś maniak mega-wypas-super-jakości będzie miał jakieś zastrzeżenia, ale ja nie widziałem żadnego spadku jakości w porównaniu do odtwarzaczy stacjonarnych. Dlatego też osobiście kupuję PS3 na starcie i będę używał jako odtwarzacza BD. A samodzielny odtwarzacz zapewne zakupię za parę lat, gdy odpowiednio stanieją. Ogólnie można spokojnie wykorzystać PS3 jako odtwarzacz BD i być bardzo zadowolonym. Zresztą kto wie - są szanse, że przy premierze PS3 przy zakupie konsoli otrzyma się film na Blu-Ray gratis.
 

misiekkb

New member
Ok, ale tylko blokada regionalna, czy tez blokada pal/ntsc, bo jesli blokada regionalana jest na BD to nie ma problemu, mnie tylko wylacznie interesuje region A, a jak jest z DVD region 2 w przypadku japonskiej, a amreykanskiej 1. Czy ktos ogoladal zwykle dvd z ps3, jak skaler sobie radzi ??
 

Mistic

New member
Czytałem na internecie że BR dysponuje lepszą jakością obrazu niż HD DVD, że jest bardziej naturalny, no i BR ma większą przyszłość przed sobą za sprawą pojemności.
Pozdrawiam.
 

Wiciu

New member
Mistic napisał:
Czytałem na internecie że BR dysponuje lepszą jakością obrazu niż HD DVD, że jest bardziej naturalny, no i BR ma większą przyszłość przed sobą za sprawą pojemności.
Pozdrawiam.

Ja tez to czytam i co mam potem pisac ze czytalem w internecie? Tak wlasnie rosprzestrzeniaja sie plotki w internecie. Dajmy juz temu spokoj dopiki nie zobaczy sie na oczy jednego i drugiego.
 

misiekkb

New member
Dokładnie, gdyż mi chodziło o prawdę jaki jest obraz z BD, a nie tylko to co pisza w necie firmy, mi chodzi o opinie użytkowników, sam mam hd dvd odtwarzacz i czekam na płytki żeby zobaczyć jak wyglada hd dvd, a coi wybierze swiat, nie wiadomo, ale raczej BD, chociaz nie musi, a jeśli chodzi o pojemność to hd dvd juz sa 45GB zrobili, a po drugie jest jeszcze inna rzecz, płyt BD 50GB mozna wskazac na palcach dwóch dłoni, naogół są to 25GB i jeszcze nagrywane w mpegu2, dobrze ze kodowanie w BD powoli przechodzi na vc-1
 

sonic01

New member
misiekkb napisał:
Dokładnie, gdyż mi chodziło o prawdę jaki jest obraz z BD, a nie tylko to co pisza w necie firmy, mi chodzi o opinie użytkowników, sam mam hd dvd odtwarzacz i czekam na płytki żeby zobaczyć jak wyglada hd dvd, a coi wybierze swiat, nie wiadomo, ale raczej BD, chociaz nie musi, a jeśli chodzi o pojemność to hd dvd juz sa 45GB zrobili, a po drugie jest jeszcze inna rzecz, płyt BD 50GB mozna wskazac na palcach dwóch dłoni, naogół są to 25GB i jeszcze nagrywane w mpegu2, dobrze ze kodowanie w BD powoli przechodzi na vc-1
Jestem świeżo po kupnie PS3 i w zestawie były 2 filmy BD, wypróbowałem i jak dla mnie to obraz na moim TV Samsung LE 46 B651 jest super. Moim zdaniem szkoda kasy na dodatkowy odtwarzacz BD. Inne filmy oglądam z zewnętrznego HDD podpiętego do TV bo wolę oszczędzać laser w PS3. A może nie trzeba ? Może laser w PS 3 jest super jakości i wytrzyma długo ?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Czy daje rade to tak nie do końca. Mam kopie 1:1 pewnego koncertu nagrany jest na DVD9 i nie chce się odtworzyć, niewiem czemu. Sprawdzałem na stacjonarnym DVD Panasonica S33 i działa :-x
 
Do góry