Głośność konsol playstation

astry

New member
Hejka,
Interesuje mnie takie zjawisko jak głośność pracy konsoli przy odtwarzaniu filmów dvd i br.
Jak to wygląda w przypadku modeli: ps3 slim ; ps3 super slim ; ps4
Są jakieś istotne różnice ?

O ile w trakcie grania na konsoli jej głośność pracy raczej ma drugorzędne znaczenie ( oczywiście w granicach rozsądku) to przy odtwarzaniu filmów jest zupełnie inaczej. Nie chciałbym żeby pracujący napęd zakłócał oglądanie filmu...

I jeszcze jak się ma głośność konsoli do typowego odtwarzacza br.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Hejka,
Interesuje mnie takie zjawisko jak głośność pracy konsoli przy odtwarzaniu filmów dvd i br.
Jak to wygląda w przypadku modeli: ps3 slim ; ps3 super slim ; ps4
Są jakieś istotne różnice ?

O ile w trakcie grania na konsoli jej głośność pracy raczej ma drugorzędne znaczenie ( oczywiście w granicach rozsądku) to przy odtwarzaniu filmów jest zupełnie inaczej. Nie chciałbym żeby pracujący napęd zakłócał oglądanie filmu...

I jeszcze jak się ma głośność konsoli do typowego odtwarzacza br.
PS SLIM unikaj jak ognia i ordy mongołów. To jest "budżetowy" model podupadającej firmy. Zamiast metalu w środku masz badziewny plastik. A po drugiej: nie szkoda Ci katować konsoli , zamiast kupić choć by ze średniej półki odtwarzacz? Moja konsola PS3 FAT pracuje bardzo i to bardzo cicho, ale to dodatkowy koszt 300zt,
 

astry

New member
PS SLIM unikaj jak ognia i ordy mongołów.

Piszesz konkretnie o wersji slim? Czy tyczy sie to również super slim ?

A po drugiej: nie szkoda Ci katować konsoli ?

Katować jej zdecydowanie nie będę bo zwyczajnie brak mi na to czasu :)
Myśle, że odpale maszyne ze 3-4 razy w tygodniu może na 2 godziny do grania. Natomiast od czasu do czasu przychodzi chęć oglądnąć jakiś film (pewnie raz na tydzień) i tyle. Dlatego nie widzę sensu kupowania samodzielnego odtwarzacza br. No chyba, że konsola była by głosna przy odtwarzaniu filmu i by mnie to wkurzało... to zmienia postać rzeczy.

No i generalnie wolę mieć mniej gratów :p
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie sprecyzowałem. Mam na myśli PS3 SuperSlim. PS3 Slim , to jeszcze może być. Tylko że gdzie znajdziesz nówkę? Bardzo ciężko o nową PS3 Slim. PS4 proponuje kupić drugą partie , tak pod Nowy Rok, kiedy zacznie się dostawa nowej partie konsol. Pierwszy PS4 ma problemy z hałasem i napędem. Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedy dokładnie ta druga partia PS4?
Mam akurat kupca na swoją, a że się kurzy i nie ma w co grać to chyba pogonie, ale kupiłbym ponownie pod GTA5.
No chyba że padnie tym razem na Xbone...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
"armanig" mam dobrego kolegę w servisie PS3. Stąd mam taką info. Jak będzie partia ( a każda ma swoją numer i info dla servesantów) , to dam znać.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Druga partia ? konsol jest juz ze 3 wersje produkcyjne 4a 4B 4c kolega ma nowa 3 dni i chodzi jak moja xbox one ma problem z dziwnym klikaniem jak urzytkownik przebywania w trybie spoczynku w menu .
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
te nr które podałem sa numerami date code i jest to numer wersji produkcyjnej pierwsze miały 4a potem 4b a teraz sa 4c i jest to trzecie wydanie konsol i każdy następny nr to nowa partia więc można czekać na następną do skutku a awaryjność zależy od danej sztuki więc można sobie pogorszyć jest tak ze wszystkim zresztą .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to, że co jakiś czas pojawiają się faktycznie ulepszone wersje.
Elementy które były awaryjne, z czasem są eliminowane przez producentów.
Tak było od zarania dziejów w konsolach.
 

kiść

New member
W moim PS3 - jeden z pierwszych modeli CECHC - napęd jest prawie niesłyszalny. Jedyny odgłos jaki wydaje konsola to z wiatraków - potrafią być dosyć głośne. Jednak całość i tak jest dużo cichsza niż w Xbox 360, gdzie sam napęd robi duży hałas.
 

TomekOp

New member
Moja superslim zaczyna wyć po paru minutach. Jest to trche irytujące troche,ale po jakimś czasie juz przestaje. Jest cichutko jakby była wyłączona :)
 

qbastrzem

New member
A na moim Slimie to różnie bywa: niektóre gry tak hałasują że grając w nocy słychać napęd w całym mieszkaniu, a przy innych jest całkiem cicho, zwłaszcza po dłuższej sesji, tak jakby napęd musiał sie najpierw rozgrzać. A tak ogólnie jak ktoś miał okazję trzymać taki napęd w reku to pewnie Go to nie dziwi. Ja ostatnio rozebrałem moją "chudzinkę" i kiedy wyjąłem napęd to w pierwszej chwili na serio się bałem że rozpadnie mi się w dłoniach :)
 

Lobit

Member
Witam. Podłącze się pod temat. Posiadam ps3 slim 320gb która dość głośno pracuje nawet podczas oglądania filmów z pendrive i wiem że jest to wentylator, ale nie mechanicznie uszkodzony tylko jego prędkość hałasuje temperatura konsoli to 72*C i to u mnie już na 2 biegu wentylator pracuje.
Wymieniałem pastę na cpu i problem nie zniknął ale kupiłem badziew i teraz chciał bym raz jeszcze ten zabieg powtórzyć bo myślę że tu tkwi problem ale nie wiem jaką powinna być to pasta, mógł by mi ktoś polecić dobrą pastę termo-przewodzącą do konsoli?
 

TomekOp

New member
U mnie wyje jak chyba konsola jest zimna i to nie zawsze. Jak rozkręce bardziej wiatraki problem ustaje. Im wiecej słucham muzyki i gram tym jest z tym mniej problemu...
 
Do góry