Jaki sprzęt nagłaśniający do PS3 kupić?

Do pokoju ok 11 m kw. Chcę cieszyć się dzwiękiem 5.1 przez opticala ale nie mam pomysłu ani wiedzy co, za ile i gdzie kupić. Jakie modele kina domowego warto rozważyć przed zakupem bądź kupić sam amplituner + zestaw głośników ? Mieszkam w bloku więc myslę o sąsiadach i chyba nie potrzebuję dużej mocy grającej :)
Wszelkie linki do zestawów mile widziane :) Pozdrawiam!
 

Marecky

New member
za 1500 kupisz pseudo naglosnienie. Moje nie jest jakies super duper do koncertow ale do konsol i kina domowego rewelka, szczegolnie jak masz taki maly pokoj.
1000 z kawalkiem na amplituner + 1200 na zestaw 5.0 jaki mam ja czyli Quadral Quintas 500. Polecam bardzo szczerze !
Chociaz do samego grania na PS3 to nie wiem czy nie lepiej zostawic sobie kase i kupic tanie i wystarczajace glosniczki Creative lub Logitech
 

Mistic

New member
Polecam takie zestawy kina domowego jak Panasonic SC HT990, Samsung HT THQ25, mają one wejście optical co jest bardzo ważnea cena nie przekracza 1300zł Panasonic'a można kupić za 1200zł a Samsunga za ok 1100zł. A poza tym do pokoju o pow. 11m kw. nie potrzeba tak mocnego zestawu jak opisuje simian raticus bo zachodziło by zjawisko kakofonii :) pozdrawiam. Ja mam w domu zestaw Yamahy 5.1 a pokój ma pow. 20m kw i jest wystarczająco głośno a co dopiero w pokoju 11mkw, jak mowiłem kakofonia wszystkie głośniki by sie zagłuszały na wzajem i nie było by żadnych efektów kina domowego.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kolega

New member
Witam forumowiczow

Jestem w trakcie wyboru osprzetu do PS3. Na telewizor juz najprawdopodobniej zdecydowalem sie.
Pozostaje kwestia glosnikow/kina.

Pytanie dla znawcow. Zainteresowal mnie ten wlasnie zestaw

LG HT762PZ


Zagadka jest, czy przyszlosciowo podlacze te glosniki pod PS3 uzyskujac 5.1 DD w filmach na BD.
W specyfice podanej na stronie producenta napisane jest: zlacza Optical-In oraz HDMI.
Na stronach innych sklepow z kolei znalazlem cos takiego:
wejscie cyfrowe optyczne: nie.

To jak to w koncu jest? Czy ktos posiada ten zestaw?
Nie chcialbym kupic czegos, co potem nie spelni moich oczekiwan...

Jaka widzicie alternatywe dla glosnikow z-5500 - sporo sie o nich naczytalem - 5.1 z wejsciem optycznym w granicach 1000 zl?
 

Grabarz32

New member
warto

Jak najbardziej oplaca sie kupic te glosniki do Ps3 sam mam i uzywam zaowno do filmow jak i gier i dzwiek jest wypasiony a bass wgniata w kanape,nie ma sie co zastanawiac warto kupic.
 

Grabarz32

New member
Podlacz optykiem to nie bedziesz mial zadnych strat w sygnale,z tego co slyszalem to logitech podniosl ceny 15% do gory,jezeli uda ci sie wyrwac w dobrej cenie to zadne kino(w tej cenie) ci ich nie zastapi.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Grabarz32 napisał:
Jak najbardziej oplaca sie kupic te glosniki do Ps3 sam mam i uzywam zaowno do filmow jak i gier i dzwiek jest wypasiony a bass wgniata w kanape,nie ma sie co zastanawiac warto kupic.
Zgadzam się !!! Dzwięk jest świetny krystaliczny a bas to potęga :eek:k:
 

kolega

New member
O glosnikach Z-5500 co nieco wiem, ale nikt nie odpowiedzial mi na pytanie o to kino LG.
Ma fajny design i paramety tez sa obiecujace. Tyle tylko chcialbym miec pewnosc, ze uzyskam 5.1 DD podpinajac przyszlosciowo pod PS3.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
To Lg posiada wejscie optyczne. Jest to zawarte na 5 stronie instrukcji sciagnietej ze strony Lg. Proste.wiec 5.1 bedziesz spokojnie mial:D
 

coiler

New member
Ja polecił bym ci coś innego, dobry amplituner i słuchawki stereo np sennheiser hd 555. A głośniki sobie dokupisz po czasie
 

kolega

New member
Drosophilia - i o to chodzi. Dzieki za rozwiazanie problemu.

Ja wychodze z zalozenia, ze sprzet musi przede wszystkim grac, mimo wszystko fajnie tez jak stylowo wyglada. A taki wlasnie jest ten zestaw LG. Parametry sa jak najbardziej ok.

W koncu i tak po 5 latach wymienia sie taki sprzet. Moze jest na forum ktos, kto posiada ten zestaw glosnikow?
 

beamer

Banned
Co 5 lat? Jak kupisz dobry sprzęt (amplituner + kolumny) to ci na dłuuuugo posłuży.

Dzisiaj pojechałem podlać kwiatki w domu mojego wujka, który pojechał służbowo na parę tygodni do Kanady. Wujas ma sprzęt. Od 35 lat te same kolumny podłogowe. Ma wzmacniacze analogowe. Adapter winylowy. Ostatnio dokupił nowoczesny amplituner cyfrowy (wybrał Pioneer'a). Wszystko pasuje do siebie mimo upływu czasu. Jego kolumny grają ślicznie i potężnie. Membrany jeszcze nie sparciały.

Także uwaga o 5 latach dotyczy raczej zabawek Logitech'a, a nie porządnego systemu audio.

Polecam poczytać i zainteresować się. Na tym forum są spore działy o kolumnach oraz amplitunerach (niestety mało tam rozsądku: panuje pozerka, snobizm i wzajemne karmienie się mitami w stylu "...ą ę ą.... a ten amplituner jest lepszy do Jazz'u... ą ę...."; wielu userów "doradzaczy" to zakamuflowani sprzedawcy konkretnych marek HIFI; ludzie zapominają że amplituner primo to wzmacniacz elektryczny, a nie odtwarzacz, dlatego piszą np. "amplituner Onkyo 606 gra lepiej...").
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Tu masz Beamer racje. Nie powiem żeby sprzęt Unitry był dobry, bo się na tym nie znam, ale mój ojciec ma go od 1989roku i na prawdę gra świetnie, choć jest to sprzęt stereo. Na dodatek się nie psuje :)
 

beamer

Banned
Moi rodzice mieli polskie Unitry w zestawie z radiem Unimora. To były bardzo dobre kolumny. Jedna sparciała, a drugą mam do dzisiaj. Dzisiaj tak solidnie wykonane kolumny kosztują po pare tysięcy złotych za sztukę.
 

kolega

New member
beamer napisał:
Co 5 lat? Jak kupisz dobry sprzęt (amplituner + kolumny) to ci na dłuuuugo posłuży.


Także uwaga o 5 latach dotyczy raczej zabawek Logitech'a, a nie porządnego systemu audio.
Zgadza sie. Mam jednak tutaj na myśli sprzęt w granicach 1000 zł. Na lepszy przyjdzie w moim przypadku jeszcze czas. Z drugiej strony - nie uważam też, że taki sprzet w granicach tego tysiąca będzie marnej jakości. Solidna, średnia robota. Na początek powinien fajnie się sprawdzić jeśli chodzi o filmy na DVD, BD.
 
Ostatnia edycja:

Hyper_PL

New member
beamer napisał:
Co 5 lat? Jak kupisz dobry sprzęt (amplituner + kolumny) to ci na dłuuuugo posłuży.

.....Także uwaga o 5 latach dotyczy raczej zabawek Logitech'a, a nie porządnego systemu audio......
Jeśli chodzi o Logitech'a Z-5500 to nie zgodzę się z Tobą że to zabawka ;)

Certyfikat THX® i zintegrowany układ sprzętowego dekodera Dolby® Digital & DTS®.

Głośniki grają nieziemsko, i powtarzają to wszyscy co je słyszeli :D

Czego więcej chcieć do PS3 ???
 

lighthammer

New member
Jeśli chodzi o Logitech'a Z-5500 to nie zgodzę się z Tobą że to zabawka

Jak postawisz ten zestaw przy Harmanie 745 i Studio L albo lepiej - FOCAL Chorus 836V, to określenie zabawka będzie zbyt pozytywne :D

Wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy.

Edit: Już wiem, masz na zbyciu 1500zł.

za 1500 kupisz pseudo naglosnienie

Jest w tym trochę racji, lepiej dozbieraj do Harmana 255 /Marantza SR4003 albo Yamahy RX-V663 (brakuje ci kilkuset złotych) a głośniki dokupisz sobie z czasem (np. Jamo S606 - komplet 5.1 za ok. 1500zł). Lepiej dać sobie na wstrzymanie niż kupic coś, co potem będzie cie drażniło :D.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja również polecam Z5500. Początkowo chcialem kupic osobno ampli i glosniki, ale mam maly poko (11 m2) i zdecydowalem sie wlasnie na te Logitechy i nei zaluje. Jestem wrecz zaskoczony ze tak dobrze graja. Bierz je w ciemno :)
 
Do góry