Problem z konsolą.

Tsurugi

New member
Siemka
Kupiłem używaną PS3 FAT 40gb, parę dni na niej grałem niestety od jakiś 2/3 dni konsola zaczęła się sama wyłączać, wczoraj wyłączała się już po ok 10min różnie to było, jednak dzisiaj wyłączyła się i od tej pory nie mogę jej włączyć, pojawi się zielona dioda następnie żółta i czerwona miga.
Proszę o odpowiedz z góry dzięki.
 

Tsurugi

New member
Chciał by jeszcze dodać że od początku konsola dość głośno chodziła, po włączeniu chodziła cicho potem po ok 3 min chodziła coraz głośniej.
 

debeef

New member
Bez reklam
Rozumiem, że kupiłeś fata, drugi model...one były bardzo wytrzymałe...ale od czasu ich produkcji minęło 5-6 lat także kupno teraz takiej konsoli to ekstremalne ryzyko. Nie wiem za ile kupiłeś, ale naprawa może kosztować więcej
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biorac pod uwage ze uzywanego slima mozna kupic za 450-500zl, to chyba nie specjalnie sie oplaca.
Chyba ze daja gwarancje, powiedzmy 6msc.?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W poprzednim wątku Ci odpowiadałem, że dają gwarancję 12 miesięcy ale to się okazało, że przy wymianie procesorów (cena mocno w górę), normalnie gwarancji jest 3 miesiące.

Pozdrawiam,
 

Macca Radza

New member
W sieci jest pełno tematów o padnietych czarnulkach....niektórzy sami je ratowali domowymi sposobami i się udawało....kiedyś wałkowałem ten sam problem z laptopem Hp Pavilion ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
Właśnie piszę z hp Pavilion, który notorycznie się przegrzewa mimo dwukrotnego oddania do serwisu :( ...nigdy więcej HP
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jeżeli to osoba prywatna i konsola działała(chociażby parę dni,ale działała) to masz problem,ponieważ gość powie ci że to twoja wina,zła wentylacja lub coś innego wymyśli,jeżeli konsola byłą sprawna,a teraz nie jest to jest twoja wina
 

radier

Member
Bez reklam
@armanig

W sobotę poradziłem sobie ze starym HP Pavilionem, który miał właśnie taki problem jak piszesz.

Z pomocą przyszła ta instrukcja: HP Pavilion dv6000 Heat Sink Replacement - iFixit

Kiedy już dotarłem do chłodzenia wyczyściłem kompletnie zasyfione wyloty wentylacyjne, zmieniłem skamieniałem pastę i thermopady. Efekt to ~30C w dół w spoczynku. Teraz bez obciążenia wentyl potrafi się niemal wyłączyć.

Wracając do tematu. Może autorowi to się przyda: Yellow Light of Death Repair - iFixit
 

maxan

New member
Bez reklam
Rozumiem, że kupiłeś fata, drugi model...one były bardzo wytrzymałe...ale od czasu ich produkcji minęło 5-6 lat także kupno teraz takiej konsoli to ekstremalne ryzyko. Nie wiem za ile kupiłeś, ale naprawa może kosztować więcej

?! wersje z dyskiem 40GB były najbardziej awaryjne o ile mi wiadomo :p
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Tsurugi, niestety to jest gorzej niż YLoD. Masz całkowicie padnięty układ graficzny i przegraną konsolą. Niestety nie opłaca się "remont i naprawa". Jak możesz to odzyskuj pieniędzy. PS3 40 GB, to nie jest najgorszy model. Po prostu "Sony" zrobiło wielki błąd i zastosowało w tym modelu ( jak i w PS3 80 GB) możliwość "wydmuchania" konsoli. To znaczy że można w tych modelach PS3 zastosować metodę wydmuchania kurzu z pomocą większych obrotów wiatraków. Nu i bardzo dużo "mądrych" stosowało ten "modern metod", co doprowadza do całkowitego padnięcia wiatraków i potem przegrania układu CPU-GPU i amen. W wyższych modelach PS3 zrezygnowano z tej "mądrej metody". Niestety , Cie trafiła właśnie taka konsola. Z przegrzanym układem graficznym.:x
 

debeef

New member
Bez reklam
moja tam chodzi już 6 rok i nie mam problemów, choć chyba tylko raz "przedmuchiwałem konsolę" kumpel ma też 80GB i chodzi mu ponad 5 lat, ale to tylko dwóch użytkowników...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Moja (80 gb) też chodziła 5 lat. Niestety umarła biedula niedawno:cry: Nie stosuj tej metody, please. Jeden raz to może być, na drugim "wydmuchaniu" posadzisz wiatraki i będzie problem. Nie rób cię tego , szanuj cie swoi "czarnuszki", oni tak szybko odchodzą.
 
Do góry