MGM HD dyskusja o...

Gucio50

New member
Bez reklam
lukas napisał:
Nareszcie film w porządnej jakości.;)

Miało być jakość HDTV a więc takiej ja np na Discovery HD czy też Luxe HD

Jest jak każdy widzi jakość DVD :p
Włosy aktorów są plama pomalowaną, znacznie różniacą się od tego co widać na nSport czy Discovery HD.

Jasne ze lepsze to niz zwykły PAL ale troche sie zawiodłem:(
 

Mabri

New member
Dajmy im wystartować - tydzień, dwa. Potem zaczniemy oceniać, chociaż już wielu, szczególnie takich, którzy nie mają n-ki :D , skrytykowało ten kanał.
 

kosmacz

New member
i jeszcze te Hity kinowe :oops:

09:05 Restauracja Alicji - komedia 1969
10:55 Prawdziwi faceci - komedia 1987
12:20 Paragraf 99 - dramat 1992, Surround
14:00 Złodzieje tacy jak my - dramat 1974
16:00 Prawdziwe wyznania - dramat 1981
17:45 W swoim kręgu - dramat 1986
19:40 Zelig - komedia 1983
21:00 Restauracja Alicji - komedia 1969,
22:50 Commitments - dramat 1991, Surround
00:45 Policjanci i złodzieje - komedia 1973
02:10 Prawdziwi faceci - komedia 1987

Teraz sie powaznie zastanawiam czy aby napewno brac Nke :?
 

gabat

New member
Pierwsze wrażenia z obcowania z MGM

Pracowałem do późnych godzin nocnych, ale ciekawość o MGM była tak duża, że poderwałem się wcześnie rano. Kilka telefonów, poczta i odpalam kanał 20 i widzę przepiękną planszę MGM.
Czekam na 9:05 i spekuluję. Jaka będzie jakość? Ma być emitowany materiał starszy i nowszy. Jak sobie z tym poradzili? Itd., itd...
Jest 9:05 i plansza zmieniła się w czołówkę filmu, no i....szczęka mi opadła. Film z nominowany do Oskara w roku 1970, a jakość DVD, ale w takim typowo kinowym klimacie - paleta braw i to światło. Rewelacja.
Wreszcie obejrzeć trochę PRAWDZIWEGO KINA.

MGM to jednak MGM, to nie HBO, czy Canal+! Zwłaszcza HBO nie można było oglądać. Jakość transmisji zabijała całą frajdę, tego nie dało się oglądać nawet gdyby było za free!

Ostatnio nie mogłem oglądać sieczki, którą pokazywano: Rambo, Matrix, Nash, Steven Segal czy inne bzdury, gdzie bohater „made in USA” zbawia świat i walczy samotnie ze złem. I tak w kółko. No i oczywiście słynny Hollywoodzki happy end.
Dodam jeszcze efekt specjalny i „ambitną” akcję, a to wszystko po to żeby produkować filmy pozbawione treści i sensu. Od tego wszystkiego zbierało się na mdłości.

Teraz jestem zadowolony w wyboru n. Niech Syfiarze+ nam zazdroszczą, im z pewnością pokażą „prawdziwe” superkino made in USA.
Oczywiście wszystko jest dla ludzi – jedni lubią pomarańcze inni......

Dla plazma-maniaków dobra wiadomość: logo MGM jest przezroczyste i nie ma słynnego trójkącika.

@dnc
Bardzo proszę nie obrażać nikogo nawet jeśli jest bezgranicznie wierny C+
 
J

Judash

Guest
Tylko, ze po tym kanale mozna bylo sie tego spodziewac.Sa to stare filmy niektore koloryzowane a teraz jeszcze HD.Nowy material np w nsport robiony jest nowym sprzetem i stad te roznice pewnie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gabat napisał:
... ... Jaka będzie jakość ... ....
A ona jest no powiedzmy ŚREDNIA:(

Włosy aktorów są jak z kreskówki, pomalowane
Porównainia z Discovery HD, Luxe HD czy powiedzmy nSportu daja
poglad o jakości przekazu i jest ona na poziomie DVD. Jasne że lepsze to niz PAL ale
mówienie o kanale filmowym HD jest troche nie na miejscu :(
 

gabat

New member
Gucio50 napisał:
Miało być jakość HDTV a więc takiej ja np na Discovery HD czy też Luxe HD

Jest jak każdy widzi jakość DVD :p
Włosy aktorów są plama pomalowaną, znacznie różniacą się od tego co widać na nSport czy Discovery HD.

Jasne ze lepsze to niz zwykły PAL ale troche sie zawiodłem:(

Gucio50 - jesteś typowym polskim malkontentem.
Po pierwsze film jest z lat 60-tych, więc z skąd ma być współczesna jakość HD.
Po drugie masz chyba LCD. Zmień na porządną plazmę, a zobaczysz co to dobry kinowy obraz.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gabat napisał:
Gucio50 - jesteś typowym polskim malkontentem.
Po pierwsze film jest z lat 60-tych, więc z skąd ma być współczesna jakość HD.
Po drugie masz chyba LCD. Zmień na porządną plazmę, a zobaczysz co to dobry kinowy obraz.

Mam dwa TV jeden lcd FullHD i plazmę w sypialni HD Ready
Na obu widzę że ogladam filmy z DVD a nie HD (włosy, liście na drzewach itd itp)

Tłumaczenie że filmy są stare. Co z tego z taśmy 35 mm czy 70 mm mozna uzyskać obraz jakosci HD

NIE NARZEKAM na repertuar bo nikt nie obiecywał rewelacji czy nowości.
Ale jakosć HD owszem tak. Martwi mnie to ale będę z tym musiał sie pogodzć jak widać. :rolleyes:
 

Mabri

New member
Ile już filmów naoglądaliście się na mgm, że tak ostro dyskutujecie o jakości!?
Wiadomo - bedą filmy i lepszej i gorszej jakości. Jeszcze raz mówię - poczekajmy.
 

KRYSTIAN_J

New member
Muszę przyznać że kanał MGM zrobił na mnie wrażenie!

Przy założeniu, że jest on dostępny w pakiecie z innymi programami filmowymi, w cenie 16zł za pakiet, że jest to kanał posiadający w swojej ofercie bardzo duzo filmów zarówno nowszych jak i starszych a także tych najstarszych.

Jakośc obrazu jest bardzo dobra, dziś od rana leciał stary film ale muszę przyznać że to jest to, nie można oczekiwać że będzie to jakość filmów współczesnej produkcji, lecz przełożenie go z taśmy na nośnik HD jest bardzo dobre. To tak jakby stare płyty winylowe przekładać na CD, poddając je komputerowej obróbce, tracą swoja niepowtażalną atmosfere i charakter.

Wieczorem ma być film nowszej produkcji i tam jakość powinna być proporcjonalnie lepsza

Owszem nie dorównuje on DISCOVERY HD ale to zupełnie inna bajka.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gabat napisał:
Gucio50 - jesteś typowym polskim malkontentem.
Po pierwsze film jest z lat 60-tych, więc z skąd ma być współczesna jakość HD.
Po drugie masz chyba LCD. Zmień na porządną plazmę, a zobaczysz co to dobry kinowy obraz.

1 Mam plazme w sypialni a LCD w salonie, na obu jest jenakowo kiepsko
2 No i co z tego, że filmy są stare. Nikt mi nowości ani ciekawych filmów nie obiecywał, nie mam więc pretensji.
Ale jakosć HD owszem, obiecywano mi. A co jest, każdy widzi, jakość DVD
Zresztą ze starego filmu z taśmy 35 mm lub 70 mm spokojnie mogli przekonwertować na HD.

3 Zanim zaczniesz kogos wyzywać epitetami zastanów się czy to ładnie.
Co by było, gdybym ja nazwał Cie "typowym polskim kłótnikiem, który nie rozumiejac pytania, najpierw kąsa nim pomyśli"

Ale Cie tak nie nazywam, bo przecież jesteśmy tu wszyscy kolegami. Nie mamy zamiaru "się wykłócać" tylko dyskutować o problemach, które nas nurtuja.

JWPCMNM powiedział Krzysio :confused:
 
J

Judash

Guest
Fakt jest taki, iz material z lat 60-ych na HD nie bedzie tak dobry jak krecony wspolczesnie w HD.
 

gabat

New member
Gucio50 napisał:
3 Zanim zaczniesz kogos wyzywać epitetami zastanów się czy to ładnie.
Co by było, gdybym ja nazwał Cie "typowym polskim kłótnikiem, który nie rozumiejac pytania, najpierw kąsa nim pomyśli"

JWPCMNM powiedział Krzysio :confused:

Gucio50 jeżeli poczułeś się dotknięty to przepraszam, nie taki był cel. Chciałem ostudzić, a precyzyjniej urealnić Twoje oczekiwania.
Czytam posty tego forum i zdumiewa mnie frustracja userów. Skąd ta frustracja? Ano z nierealnych oczekiwań.
Oczekujemy cudu, a to tylko telewizja. Miał być kanał HD i jest. Miał być VOD i inne "bajery" i są.

Kurcze, cieszmy się z tego co mamy dzięki n. Spójrz na ożywienie w szeregach C+ i PC.

Tak dużo narzekania i narzekania i narzekania, że człekowi się ulało.
Jeszcze raz.... jeżeli poczułeś się dotknięty - PRZEPRASZAM.

Miłego ogladania MGM
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
No i zobaczyłem na własne oczy.
Obraz zaskakując dobry. Kompresja niewidoczna, dobra ostrość obrazu i kolory - sprawdzone na crt jak i plaźmie (dobrej plaźmie).
Jeżeli tak dobrze gra na filmach z lat 70 i 80, to tylko czekać na nowsze produkcje. Chociaż mi do nich nie aż tak pilno. Z utęsknieniem czekam na jakieś Nicholsony, Eastwoody i Sellersy oraz Sergio Leony.
Dla mnie ten kanał jak znalazł.
Nie dziwię się jednak, że wychowanym na matrixach może on nie odpowiadać:D
 

marttino

New member
ja niestety nie moge ogladac w HD gdyz czekam na aktualizacje oprogramowania gdyz moj odbiornik LG 26LC2R ma problem z HDMI.

ogladam na "EURO" zlaczu, kanal MGM jesli chodzi o repertuar to wyszukany na poczatek film, ktory oceniam na 6 na 10 punktow.

zobaczymy co bezie dalej
 

Robert71

New member
Jestem zaniepokojony :), leci film i już od pewnego czasu nikt nie wyskoczył na wysokość 4 metrów do góry lub nie zabił kartą kredytową 5 gości uzbrojonych w karabiny maszynowe i pistolety podcinając im gardła :)
Szkoda mi ludzi nastawionych na kino takiego rodzaju jak opisałem powyżej.
Ja tam się cieszę ,że rzadko, lub wogóle, na tym kanale pod koniec filmu nie usłyszę z ekranu odgłos "YEEEEEAACH" i oklaski, bo świat uratowany. Albo przemówień typu: że "od dziś Dzień Niepodległości nie będzie tylko amerykańskim świętem, będzie świętem całego świata" itp...

'N'-ka znowu plusuje, szkoda że debiut nie jest w HD, bo kopniak dla konkurencji byłby konkretniejszy.

Robert
 
Do góry