wejście RF a nbox

tripfnf

New member
Czy da się podłączyć nboxa przez wejście antenowe, bo mój telewizor tylko takie posiada ?? Może teraz troche takie śmieszne pytanie padnie ale nie znam się na tym, tak więc: ten wspomniany telewizor może zapamiętać 48 kanałów. Czy kanały są zapisywane w "pamięci" nboxa czy telewizora ?? Bo jak ja pomieszcze tyle kanałów (jeżeli da się podłączyć dekoder).
 

dem

New member
tripfnf napisał:
Czy da się podłączyć nboxa przez wejście antenowe, bo mój telewizor tylko takie posiada ?? Może teraz troche takie śmieszne pytanie padnie ale nie znam się na tym, tak więc: ten wspomniany telewizor może zapamiętać 48 kanałów. Czy kanały są zapisywane w "pamięci" nboxa czy telewizora ?? Bo jak ja pomieszcze tyle kanałów (jeżeli da się podłączyć dekoder).

n-box nie ma wyjscia RF a wiec nie jest mozliwe bezposrednie podlaczenie n-box do takiego TV ktory nie posiada zadnego wejscia sygnalu (kompozytowego i/kub komponentowego)
n-box mozna doalczyc do takiego TV tylko i wylacznie przy pomocy dodatkowego urzadzenia - modulatora.

np takiego:

http://dipol.com.pl/sklep/r951662.php?sid=f6faad0378557e1

Prosze pamietac ze takie polaczenie oferuja najgorsza jakosc sygnalu.

Co do kanalow - nie, na modulatorze ustawia sie jedne z niewykorzystanych kanalow - najczesciej sa to kanaly z przedzialu 31 - 39 (zazwyczaj 36 kanal UHF). Nastepnie wybiera sie program na ktorym mamy ustawiony ten kanal i mozemy ogladac dowolny z kanalow wybranych na odbiorniku n.

Jesli moge cos zasugerowac to prosze rozwazyc kupno TV wyposazonego w alcze EURO (nazywane tez czasem SCART). Uzyska sie znacznie lepszy obraz i dzwiek.
 
Do góry