Astra na 'n'-ce. Kanały 500-514 działają :-) + problem z diseq

Robert71

New member
Witam,

po przeczytamiu kilku postów i trochę wolnego czasu przeszedłem sie na balkon aby sprawdzić to u siebie.

Założyłem nowo zakupiony Diseq, który działał na ferdku i podłączyłem tak jak opisywali:
LNB1-Astra
LNB2-HB
potem setup->żółty->728->Ustawienia anteny->DisecC .....
.... i zaczęły się schody, kombinowałem ale nic nie wykombiniwałem.
Już zacząłem się zastanawiać czy to nie jest jakaś ściema:
- Astra na 'N' baz update softu ?
Potem przypomniało mi się że gdzieś mam jakiś drugi stary przedpotopowy przełącznik, to go poszukałem i podpiąłem i ...

... BINGO. Śmiga Astra :)

('N' - ce na dole od razu sie dwa minusy zamieniły na plusy :))

Wnioski:
Tym co nie działa sugeruję wymianę Diseqa na inny typ.

Załączam zdjęcia. Może sie komuś przyda jakby miał kupić to żeby nie kupił:
-ten co nie działa
dodatkowo:
-co działa
-kanał z Astry w HD

pozdrawiam


Robert
 

Attachments

  • Nie działa.JPG
    Nie działa.JPG
    14,7 KB · Wyś: 1510
  • Działa.JPG
    Działa.JPG
    11,9 KB · Wyś: 1538
  • Astra.JPG
    Astra.JPG
    14,3 KB · Wyś: 1511

jarojaw

New member
n-recorder i kanały Astry

Ja mam inny problem.
Kupiłem do recordera konwerter monoblocktwin,zainstalowałem,pomierzyłem miernikiem,sprawdziłem działanie na Humaxie i na koniec podpiąłem recordera.
HB śmiga wyśmienicie, a z kanałami Astry mam problemy.Nie chcą działać(rwanie obrazu) kanały HD, Sat1,Pro7,Astra Pro i Anixe.Sygnał 70%,jakość 0-1%.Kanały TV Trwam :p ,RTL,Vox,N-Tv wogóle nie ruszają, a :( DSF,Deluxe Music,CNBC,SKY NEWS,AL JAZEERA sygnał 70% jakość 100% i odbiór wyśmienity.Travel - brak odbioru.:(
Ma ktoś jakieś pomysły jak to uruchomić.Regulacja antena i konwerterami była uruchamiana.Bez efektu.:confused: :confused:
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
jarojaw napisał:
Ja mam inny problem.
Kupiłem do recordera konwerter monoblocktwin,zainstalowałem,pomierzyłem miernikiem,sprawdziłem działanie na Humaxie i na koniec podpiąłem recordera.
HB śmiga wyśmienicie, a z kanałami Astry mam problemy.Nie chcą działać(rwanie obrazu) kanały HD, Sat1,Pro7,Astra Pro i Anixe.Sygnał 70%,jakość 0-1%.Kanały TV Trwam :p ,RTL,Vox,N-Tv wogóle nie ruszają, a :( DSF,Deluxe Music,CNBC,SKY NEWS,AL JAZEERA sygnał 70% jakość 100% i odbiór wyśmienity.Travel - brak odbioru.:(
Ma ktoś jakieś pomysły jak to uruchomić.Regulacja antena i konwerterami była uruchamiana.Bez efektu.:confused: :confused:

U mnie nic nie rwie, mam:

Astra Pro i Anixe - Siła 70-80, Jakość 24-36
TV Trwam - S 75, J 65-70
Deluxe Music -S 65, J 0 - zero jakość a działa spox - coś chyba ta satka oszukuje :)
AL JAZEERA - S 67, J 78-90
Travel - S 73, J 100

Może masz coś z kabelkami lub z diseqiem ? Jeśli nie to ustawienie zeza.

Robert
 

jarojaw

New member
Z kabelkami wsio w porządku,diseq jest wśrodku w monoblocku,niektóre kanały Astry działają - więc wina sprztu żadna. :|
 

Robert71

New member
jarojaw napisał:
Z kabelkami wsio w porządku,diseq jest wśrodku w monoblocku,niektóre kanały Astry działają - więc wina sprztu żadna. :|

A kupiłeś go razem z anteną(komplet) - może się do Twojej nie nadaje ? Inna odległość, nie to ognisko etc.. zgaduję :).

Ja mam na astrze zwykły tandetny stary konwerter przyczepiony tandetną blaszką i działa.

Robert
 
Ostatnia edycja:

jarojaw

New member
Własnie myśle czy nadaje się do 80-tki TRIAX'a.Chyba jutro kupie ciut wiekszą czasze.Kurde niby pisze że monoblocki można używać do czasz od 80cm.Zresztą sam się gubie, bo przecież działa bardzo dobrze z Humaxem.Tylko to jest zwykły tuner nie HD.Może tu mają coś wspólnego transpondery i tam należy szukać przyczyny złego lub brak odbioru poszczególnych kanałów.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ nadal niektórzy na zwykłych nboxach nie odbierają Astry podzielę się swymi doświadczeniami. Mam antenę 90 cm (Corab 900) i konwerter Monoblock Quad, gdzie przełączniki (DiSEqC) są wbudowane do wnętrza. Z odbiorem Astry i Hot Birda w n-recorderze oczywiście nie ma żadnego problemu od początku. Natomiast na zwykłym nboxie początkowo miałem problem z ustawieniem bo brak jest jeszcze nowego softu. Ostatecznie rozwiązanie jest takie: Nacisnąć SETUP następnie przycisk żółty i wprowadzić kod 728. Dalej w ustawieniach anteny wybrać "bez DiSEgC" oraz LNB2. Po wyjściu z menu na ekranie pojawi się komunikat o błędnych ustawieniach - wówczas wyłączyć pilotem dekoder i za chwilę włączyć ponownie. Kanały od 500 do 514 odbierają już program z Astry. Oczywiście przy takich ustawieniach nie można odbierać jednocześnie programów z Hot Birda - no ale dostęp do nich umożliwia korekta ustawień w menu. Jest to trochę kłopotliwe i nowy soft zapewne tę niedogodność zlikwiduje.
 

Mabri

New member
Sydon777 napisał:
Oczywiście przy takich ustawieniach nie można odbierać jednocześnie programów z Hot Birda - no ale dostęp do nich umożliwia korekta ustawień w menu. Jest to trochę kłopotliwe i nowy soft zapewne tę niedogodność zlikwiduje.
Soft z 1 grudnia tego nie załatwia?
Podaj nazwę producenta tego quada. Sam na dniach chcę kupić Maximum V-24
 

AZAZEL

New member
transponder

Witam! mam pytanie jaki są parametry transpondera głównego w ustawieniach n-box. mam problemy z działaniem nowo dodanych kanałów z astry.gdy przełączam lnb w ustawieniach na wszystkich mam pełną jakość sygnału i siłę.
 

arsenal

Moderator
VIP
Astra na przełączniku DiSeQ 2/1

Aby miec kanały z ASTRY na zwykłym nBoxie trzeba konwerter skierowany na ASTRĘ podłączyć do wejścia nr 1! w przełączniku DiSeQ a HotBirda do nr2!. Wejść do menu(żółty i 728 ) Wybrać DiSeQ i LNB na którym mamy Hotbirda( pojawi się pasek "jakość sygnału") wcisnąć OK, wyjść z menu klawiszem BACK. Tuner pobierze listę kanałów i ASTRA już jest. Nie wiem jak można prościej to wytłumaczyć.:|
 

Robert71

New member
AZAZEL napisał:
Witam! mam pytanie jaki są parametry transpondera głównego w ustawieniach n-box. mam problemy z działaniem nowo dodanych kanałów z astry.gdy przełączam lnb w ustawieniach na wszystkich mam pełną jakość sygnału i siłę.

Proszę bardzo. Załącznik.

Robert
 

Attachments

  • ustawienia.jpg
    ustawienia.jpg
    35 KB · Wyś: 908

scorpio55

New member
arsenal napisał:
Aby miec kanały z ASTRY na zwykłym nBoxie trzeba konwerter skierowany na ASTRĘ podłączyć do wejścia nr 1! w przełączniku DiSeQ a HotBirda do nr2!. Wejść do menu(żółty i 728 ) Wybrać DiSeQ i LNB na którym mamy Hotbirda( pojawi się pasek "jakość sygnału") wcisnąć OK, wyjść z menu klawiszem BACK. Tuner pobierze listę kanałów i ASTRA już jest. Nie wiem jak można prościej to wytłumaczyć.:|

Trochę się sytuacja komplikuje w wypadku monobloka. U mnie jako główny satelita ze względu na mniejszy poziom sygnału jest ustawiony HotBird, a jako zezujący ASTRA. Wszystkie tunery sobie z tym radzą ( Humax 2000, relook, a nawet kenwood DTF 2 ), a N-ka niestety nie. Oczywiscie po wymuszeniu innym tunerem ASTRY ( N-ka po przelotce) kanały z ASTRY odbieram. N-ka prawdopodobnie nie współpracuje właściwie z DISeQ-iem monobloka - na LNB 2 brak sygnału. Możliwości zamiany głównego satelity w menu nie znalazłem. Może nowe oprogramowanie to załatwi, ale pewności nie ma.
 

Robert71

New member
scorpio55 napisał:
...N-ka prawdopodobnie nie współpracuje właściwie z DISeQ-iem monobloka - na LNB 2 brak sygnału. Możliwości zamiany głównego satelity w menu nie znalazłem. Może nowe oprogramowanie to załatwi, ale pewności nie ma.

Ja też mam zeza na astrę i też nie odpalił na pierwszym disequ. Był chyba za nowy na "Nową Generację" :)
Musisz chyba czekać na zmianę softu.


Robert
 
Ostatnia edycja:

tuptus55

New member
To może ja dodam od siebie swoje próby.
DiSEqC Golden Interstar model GI 211 (2x1) nie działa z nboxem.
Za to DiSEqC Axing SPU 41-02 (4x1) działa z nboxem.
 
Do góry