Zrywanie dźwięku (1s) przez HDMI w sofcie 2 (Recorder)

tomko

New member
Witam, moje techniczne wykształcenie nie obejmuje tego co usłyszałem w Partyline, więc może Wy mi to wyjaśnicie.

1. Kontakt z Partyline w dniu 1.12 zakończył się stwierdzeniem, że zrywanie dźwięku po HDMI nie zostanie poprawione w wersji 2.

2. Kontakt z Partyline w dniu 2.12 zakończył się stwierdzeniem, że muszę wyłaczyć funkcję dźwięku Dolby Digital w menu, oraz nacisnąć przycisk RES na panelu jak są problemy. Na moje pytanie, czy to ma sens otrzymałem odpowiedź, że tak zaleca producent i że W TEN SPOSÓB NIE UTRACĘ FUNKCJI ODBIORU DŹWIĘKU PRZESTRZENNEGO. Nic z tego nie rozumiem. Mimo kombinacji, dźwięk zrywa dalej.

Pozdrawiam
 

dem

New member
tomko napisał:
Witam, moje techniczne wykształcenie nie obejmuje tego co usłyszałem w Partyline, więc może Wy mi to wyjaśnicie.

1. Kontakt z Partyline w dniu 1.12 zakończył się stwierdzeniem, że zrywanie dźwięku po HDMI nie zostanie poprawione w wersji 2.

2. Kontakt z Partyline w dniu 2.12 zakończył się stwierdzeniem, że muszę wyłaczyć funkcję dźwięku Dolby Digital w menu, oraz nacisnąć przycisk RES na panelu jak są problemy. Na moje pytanie, czy to ma sens otrzymałem odpowiedź, że tak zaleca producent i że W TEN SPOSÓB NIE UTRACĘ FUNKCJI ODBIORU DŹWIĘKU PRZESTRZENNEGO. Nic z tego nie rozumiem. Mimo kombinacji, dźwięk zrywa dalej.

Pozdrawiam

To ja sprobuje przetlumaczyc:

Problem z zrywaniem dzwieku przypuszczalnie zniknie dopiero gdy producent ukladu dekodera wypusci nowsza wersje ukladu.

W obecnej wersji ukladu dekodera nie jest mozliwe wyprowadzanie sygnalu audio w postaci cyfrowej na wyjscie HDMI i S/PDIF niezaleznie.
Jesli wybierzemy dzwiek w standardzie AC-3 (Dolby Digital) to na telewizorze ktory nie posiada dekodera AC-3 moze nie byc dzwieku wcale lub bedzie ten dzwiek daleki od oczekiwan klienta.

Proba ominiecia tych klopotow jest wylaczenie obslugi dzwieku po HDMI - czyli ustawienie wyjscia w tryb DVI. Dokonuje sie tego poprzez kilku sekundowe przytrzymanie klawisza RES - na wyswietlaczu pojawi sie po chwili DVI.

Dopoki nie pooajwi sie nowa wersja ukladu dekodera to raczej nie wydaje mi sie by ten problem udalo sie obejsc w jakis inny - programowy sposob.

Czesc odbiornikow nie ma klopotu z dzwiekiem, czesc cierpi na regularne zaniki a jeszcze inna czesc po prostu przestaje obslugiwac transmisje HDMI.
Producent ukladu scalonego obiecal wypuscic w pierwszym kwartale 2007 nowa wersje ukladu dekodera ktora przypuszczalnie bedzie wspierac wiekszosc TV na rynku.
 

tomko

New member
dem napisał:
...
W obecnej wersji ukladu dekodera nie jest mozliwe wyprowadzanie sygnalu audio w postaci cyfrowej na wyjscie HDMI i S/PDIF niezaleznie.
Jesli wybierzemy dzwiek w standardzie AC-3 (Dolby Digital) to na telewizorze ktory nie posiada dekodera AC-3 moze nie byc dzwieku wcale lub bedzie ten dzwiek daleki od oczekiwan klienta...
Dzięki za info, ale:

Aktualnie mam podłaczony nbox przez HDMI do Aplitunera Denon 4306 (scaller) i dalej do TV Philips 42PF9830 (też po HDMI). Denon ma pełną obsługę AC3. Mimo to dźwięk zrywa. Jeśli bez żadnych kombinacji RES/DD podłącze dźwięk po opticalu, to wszystko jest OK. Dzwięku nie zrywa. Więc w moim przypadku, sprawa dotyczy tylko HDMI i to podłączonego do chyba referencyjnego Ampli z obsługą DD. Więc z Twojego posta wyciągam wniosek, że układ jest popieprzony i można się po nim spodziewać wszystkiego, aczkolwiek bardzo przyznam rzeczowe wytłumaczenie chyba nie dotyczy bezpośrednio mojej konfiguracji. Pozdrawiam i dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry