jak zaadaptować istniejącą instalację sat do tv N?

waldusthecyc

New member
pytanie jak w temacie....
nie znalazłem satysfakcjonujacej odpowiedzi dzięki opcji "szukaj" więc pozwoliłem sobie zapytać

osobiście posiadam zestaw satelitarny "wymierzony" na astrę i hotbirda. odpiąłem mój tuner (ferguson) i po prostu podłączyłem tuner N-ki. Niestety zamiast ekranu aktywacyjnego zobaczyłem ekran:
"brak sygnału". Co potrzebuję zmienić ? czy mam coś poprzełączać ? przestawić antenę ?

za solidna odpowiedź będę solidnie wdzięczny
pozdrawiam

waldus
 

Robert71

New member
waldusthecyc napisał:
pytanie jak w temacie....
nie znalazłem satysfakcjonujacej odpowiedzi dzięki opcji "szukaj" więc pozwoliłem sobie zapytać

osobiście posiadam zestaw satelitarny "wymierzony" na astrę i hotbirda. odpiąłem mój tuner (ferguson) i po prostu podłączyłem tuner N-ki. Niestety zamiast ekranu aktywacyjnego zobaczyłem ekran:
"brak sygnału". Co potrzebuję zmienić ? czy mam coś poprzełączać ? przestawić antenę ?

za solidna odpowiedź będę solidnie wdzięczny
pozdrawiam

waldus

A te dwie satki("zestaw satelitarny "wymierzony" na astrę i hotbirda") masz na jednym kablu z Diseq czy dwa oddzielne do 2 konwerterów ?


Robert
 

Mazoku

New member
Jeśli masz instalację z konwerterem Twin albo przełącznikiem DiSEqC to spróbuj wejść do "tajnego menu":

- naciśnij po kolei SETUP - żółty- 728
- wybierz "Ustawienia anteny"
- włącz DiSEqC i ewentualnie ustaw odpowiedni LNB
 

waldusthecyc

New member
więc wygląda to tak:
na dachu (więc bez miernika ciężko bedzie manipulować) mam antenę. od niej idzie 1 kabel do mieszkania i podłączam go do tunera.

podłączyłem teraz oba tunery obok siębie tym samym kablem do tv. kiedy włączam tuner tradycyjny wszytsko idzie ok. kiedy przepinam kabel antenowy do n-ki mam lipę (brak sygnału).

narazie nawet nie aktywowałem usługi bo nie pojawia mi się okno aktywacji...


hmmm. i co teraz ?
 

yobuchi

New member
a jakim kablem podpiałes Nke do Tv? Bo jak componentem albo Hdmi to musisz zmienic rozdzielczosc przyciskiem Res na dekoderze. Jesli scartem to powinienes widziec obraz od razu.
 

Robert71

New member
waldusthecyc napisał:
więc wygląda to tak:
na dachu (więc bez miernika ciężko bedzie manipulować) mam antenę. od niej idzie 1 kabel do mieszkania i podłączam go do tunera.

podłączyłem teraz oba tunery obok siębie tym samym kablem do tv. kiedy włączam tuner tradycyjny wszytsko idzie ok. kiedy przepinam kabel antenowy do n-ki mam lipę (brak sygnału).

narazie nawet nie aktywowałem usługi bo nie pojawia mi się okno aktywacji...


hmmm. i co teraz ?

Rozumiem że wogóle się na tym nie znasz ?
Podłaczasz prawidłowo tuner do telewizora i przy podłączeniu kabla antenowego świeci się czerwony wykrzyknik(w trójkącie) na panelu przednim dekodera 'N'.

Jeśli jednym kablem to konwertery(z hotbirda i astry) masz podłaczone do Diseq-a, a z niego jeden kabel do domu. Nie ma innej możliwości aby inaczej szedł po jednym kablu do chaty z 2 satelit.

W tym przypadku kolega mazoku, w mailu powyżej napisał Ci co masz zrobić.
Jesli się na tym nie znasz zaproś do chaty jakiegos kolegę co się zna i niech Ci ustawi. Jeśli nie masz takich znajomych to odczytaj ustawienia diseq z setupa z drugiego tunera, który Ci działa i napisz - wtedy Ci pewnie ktoś odpowie jak masz to zrobić w tunerze 'N' aby było dobrze.

Raczej nie ma możliwości żeby to nie działało na tunerze 'N' jeśli działa na innym cyfrowym tunerze - to tylko kwestia ustawień. Problem może też leżeć w rodzaju diseqa, który czasem nie był obsługiwany przez tuner (np polsata) , ale rzadko.

Możesz tez tymczasowo odłączyć kabel, ten który idzie z domu do diseqa(na dachu) i podłączyć bezpośrednio do konwertera ustawionego na hot bird (patrząc od strony czaszy ten po lewej stronie), a potem, w późniejszym terminie, po zainstalowaniu walczyć z diseqiem.
Jeśli masz dostęp do konwertera i masz zapas kabla na dachu to nie ruszasz ustawień anteny i miernik będzie zbędny.

Robert
 
Ostatnia edycja:

waldusthecyc

New member
bez tego forum byłbym jak dziecko we mgle.....

dzięki panowie. faktycznie mazaoku miał rację - wystarczyło tylko ustawić LNB na 2 a nie na 1. szkoda tylko że shit-linia nie wiedziała i jak zadzwoniłem to kazali mi ruszać antena aż pójdzie (prędzej ręce by mi poodpadały).

teraz pozostaje tylko zdobyć kod PIN i rozpoczynam walkę z setupem.

bardzo Wam dziękuję - pomogliście wybrac tv i uruchomić N. HDTV Forum rulez.

pozdr
waldusthecyc
 

Robert71

New member
waldusthecyc napisał:
bez tego forum byłbym jak dziecko we mgle.....

dzięki panowie. faktycznie mazaoku miał rację - wystarczyło tylko ustawić LNB na 2 a nie na 1. szkoda tylko że shit-linia nie wiedziała i jak zadzwoniłem to kazali mi ruszać antena aż pójdzie (prędzej ręce by mi poodpadały).

teraz pozostaje tylko zdobyć kod PIN i rozpoczynam walkę z setupem.

bardzo Wam dziękuję - pomogliście wybrac tv i uruchomić N. HDTV Forum rulez.

pozdr
waldusthecyc

a nie działa 1234 ? :)
Czytaj instrukcje czasem :)

Robert
 

lapt

New member
Dzisiaj też z tym walczyłem i w końcu mam na n-ce programy z Hot Birda i Astry. Musiałem pozmieniać w ustawieniach diseq w nboxie. I jest parę HD więcej.
 

waldusthecyc

New member
hmmmmm.... to nieźle. ja mam niestety tylko programy z hotbirda a astry chyba nie bardzo... napisz proszę jakie dałeś ustawienia co ?

też bym chętnie te parę hd więcej łyknął. jest cos ciekawego ?
dzięki z góry za info
pozdr

waldus
 
Do góry