nbox vs. dekoder polsatu

LordKszyh

New member
Witam! Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy nbox lepiej wyświetla kanały SD od dekodera cyfrowego polsatu to niech zajrzy tutaj. Obraz z nboxa po prawej stronie oczywiście. Ślepy nie jestem i widzę radykalną poprawę obrazu na nboxie, większa szczegółowość i ostrość. Nbox rulez !!!! Nawiasem mówiąc mam go od wczoraj i nie miałem żadnych problemów z obsługą, kanałami i sygnałem. Wszystko śmiga, a Discovery HD wymiata
Wszystkim narzekającym życzę rychłego rozwiązania problemów, by jak najszybciej mogli się cieszyć z odbioru wszystkich kanałów. Pozdrawiam
 

Robert71

New member
LordKszyh napisał:
Witam! Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy nbox lepiej wyświetla kanały SD od dekodera cyfrowego polsatu to niech zajrzy tutaj. Obraz z nboxa po prawej stronie oczywiście. Ślepy nie jestem i widzę radykalną poprawę obrazu na nboxie, większa szczegółowość i ostrość. Nbox rulez !!!! Nawiasem mówiąc mam go od wczoraj i nie miałem żadnych problemów z obsługą, kanałami i sygnałem. Wszystko śmiga, a Discovery HD wymiata
Wszystkim narzekającym życzę rychłego rozwiązania problemów, by jak najszybciej mogli się cieszyć z odbioru wszystkich kanałów. Pozdrawiam

To nie zaleta tunera :) tylko jakości nadawania TVN na platformnie 'n' - to chyba najlepiej nadawany kanał SD oprócz TVN7

Żeby było rzetelnie złap te same kanały FTA i porównaj np VIVA itd...
Ponadto napisz jaki tuner porównywałeś, bo tych CP ma kilka.


Robert
 

LordKszyh

New member
Wszystkie są lepsze a nie tylko TVN. Dekoder polsatu Echostar 606. U mnie jest lepiej na wszystkich i tej wersji się trzymam. Może na telewizorach crt nie widać różnicy ale na lcd widać.
 

jacek315

New member
porownanie fotek

Witam.Obejrzałem obie fotki i niestety jakośc jednej i drugiej jest kiepska. Jaki to jest telewizor ?A może złe ustawienia odbiornika lub słabe kable? Taki sam rozmyty obraz widziałem podczas prezentacji w sklepie telwizorów LCD z górnej półki (8 tyś. zł. i więcej).Jak dla mnie , nie do przyjęcia.Sam już nie wiem co mam w końcu kupić: plazma czy LCD? Im dłużej oglądam te wszystkie telewizory tym coraz bardziej dochodze do wniosku ,że za wyjątkiem sygnału HD wszystkie na kanałach telewizyjnych graja po prostu słabo i znacznie gorzej niż nawet przeciętny CRT. W koncu telewizor kupuje się na parę ładnych lat i w moim przypadku glownie po to aby oglądac telewizję (Cyfra+). Owszem obraz z DVD czy sklepowych demówek jest jakościowo doskonały,ale ile można to samo oglądać. Zanim oferta telewizyjna HDTV będzie taka ,że większośc kanałów puszczą w wysokiej rozdzielczości upłynie parę lat. Wezmę, jak sie pokaże ,nowy dekoder cyfry i zatargam go do sklepu niech podłączą do kilku telewizorów.To chyba , obok prezentacji w domu, najlepsze wyjscie przed kupnem, było nie było , drogiej "zabawki".
 

LordKszyh

New member
Telewizor to LCD 32" Grundig. Zapewniam że zdjęcie nie oddaje dokładnie rzeczywistości i było robione z bliska. Chodziło mi o wskazanie różnic w jakości szczegółów obrazu. Po prawej stronie można niemalże policzyć włosy na głowie pani i pryszcze na nosie. Z lewej wszystko się zlewa. Siedząc od telewizora 2,5 m. obraz z z tego kanału doskonały ( jak na SD ), a z innych też lepszy niż z PC.
 

jacek315

New member
fotki cd.

Dzieki za odpowiedz. Nie miałem jeszcze okazji oglądać sygnału z n-box i to co piszesz napawa mnie otuchą, bo już byłem bliski rezygnacji z kupna nowego telewizora. Z plazmy, z powodu powidoków, musiałem z cięzkim sercem zrezygnować. Nie będę przecież się stresował każdego dnia czy coś mi nie pozostanie na ekranie, tym bardziej ,że mam małe dzieci ,które katują wciąż ten sam kanał. Oglądalem wiele LCD chyba wszystkich dominujących marek i to w przedziale cenowym od 8 do 13 tysięcy.Kiedy udawało mi sie przekonac sprzedawcę aby wyłączył demówkę i puścił cos z satelity ale nie w HD, ogarniał mnie smutek.Jedynie Sharp GE1E 37 cali i tej samej wielkości Philips 9731D były w porządku. Dlatego jeśli piszesz ,że obraz z n boxa jest super, nawet ten nie HD, poczekam na nowy dekoder cyfry z HDMI no i programy HDTV w ich wydaniu. Mam nadzieję ,że jakość obrazu obu platform będzie porownywalna.
 

LordKszyh

New member
Nie wiem jak będzie na C+ ze skalowaniem obrazu SD, ale to co daje nbox jest satysfakcjonujące jak dla mnie. Każdy ma inny zmysł spostrzegania i dlatego jednemu podoba się Kryśka a drugiemu Maryśka. Nudno by było, jakbyśmy wszyscy byli jednakowi :D Dodam jeszcze że mój Grundig kosztował 3000 zł. więc chyba dużo mniej, niż sprzęt który bierzesz ewentualnie pod uwagę, ale to tylko plus dla Ciebie. Pozdrawiam
 

Mazoku

New member
Robert71 napisał:
To nie zaleta tunera :) tylko jakości nadawania TVN na platformnie 'n' - to chyba najlepiej nadawany kanał SD oprócz TVN7
Ile razy trzeba będzie jeszcze napisać, że TVN jest nadawany z tego samego transpondera dla wszystkich 3 platform. Więc to czysta zasługa dekodera.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Zaraz, zaraz... Nie jestem może super fanem CP, chociaż wielokrotnie go tu broniłem. Tak jest i tym razem. To nie jest uczciwe porównanie - sorry.
1. To jest Echostar 606, a więc stary model. Porównanie należało robić z Echostarem 717 lub Samsungiem DSB-305.
2. Nie wiadomo jaki sygnał dałeś z dekodera - tylko zakładam, że na jednym jest HDMI, a na drugim RGB (mam nadzieję, że nie kompozyt). To już właściwie kończy temat...
3, Zakładam, że Echostar jest podpięty SCARTEM - jakim??? W przypadku kabli SCART to ma ZASADNICZE znaczenie.

Żeby mieć jasność należałoby podpiąć:
n-boxa HDMI i Samsunga przez dobre kable komponent.


Nik nie neguje wyższości technicznej n-ki, ale apeluje o rozsądek. Nie ma co porównywać odtwarzacza Manta do Denona. To jest lekka manipulacja.
 

LordKszyh

New member
nbox podłączony poprzez component a PC przez eurozłącze. Przepraszam że jestem nieuczciwy twierdząc iż obraz z n-ki jest lepszy, ale nie umiem kłamać niestety :( Jakbyś nie podłączył tego Echostara 606, to obraz i tak będzie lepszy na n-ce. Wiem, że różnica technologiczna pomiędzy tymi dekoderami jest spora, ale nie zmienia to faktu że lepiej to wygląda na n-boxie. Chodziło tylko o porównanie jakości obrazu a nie o możliwości technologiczne.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ależ ja nikomu nie zarzucam kłamstwa. Tylko jeszcze raz mówie, że test jest nieprawidłowy. Próbujesz porównywać Opla Astre Classic (jeździ) z nowym Fordem Mondeo (też jeździ). Zapewniam Cię (bo sam tak mam), że po połączeniu Samsunga DSB-305 z Pioneerem 436RXE obraz jest porównywalny z tym co masz na zdjęciu z "n". Z tego jednak nie wyprowadzam wniosku, że CP jest równie dobry technicznie jak "n". Na dziś jest oczywiście gorszy...
BTW - masz prostą metodę poprawy sygnału z Polsatu. Na moje oko masz do wymiany kabel SCART. Wystarczy zupełnie średnia półka np. Prolink (flex) czy Thompson (seria AV). Będziesz zdumiony różnicą. I zobacz czy Echostar Ci wysyła RGB na Grudndinga -bez tego to się robi zupełna kicha - jak na zdjęciu.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Arsenal.... Nie wiedziałem, że to, aż taki badziew. Nawet przedpotpowy Pioneer 1440 Cyfry ma tą opcje. :(
Ale to chyba najlepsze podsumowanie dyskusji oraz, faktu, że tego sprzętu nie da się użyć do porównania platform. :)
 

Studio Art-BI

New member
Zajmuję się oceną obrazu TV na codzień i twierdzę że obraz z lewej jest lepszej jakości od obrazu po prawej stronie. Nie można oceniać obrazu tylko pod kątem widoczności szczegółów. Obraz po prawej stronie jest totalnie gorszy od obrazu po lewej stronie. Zapewniam Was.
 

LordKszyh

New member
No dobra. Postaram się ostatni raz łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego zamieściłem to porównanie. Otóż wyobraźcie sobie taką sytuację: Siedzi sobie abonent Cyfrowego Polsatu przed swoim echostarem 606 i myśli "Hmmm, do końca umowy mam jeszcze parę dni, to może wejdę w internet i zobaczę czy jest może jakaś alternatywa, może jest coś lepszego, coś co ma lepszy obraz. Jeżeli nie ma nic ciekawego to przedłuże umowę z CP, bo po co mam robić sobie kłopoty z podpisywaniem umowy z innym dostawcą, skoro wszędzie jakość jest taka sama." Po czym wchodzi na forum i widzi np. mojego posta. Mój przykładowy abonent poleci od razu po nboxa, bo zależy mu wyłącznie na lepszej jakości obrazu z kanałów SD tym bardziej że parę dni wcześniej kupił wypasiony telewizor HD READY i jakość obrazu polsatu bardzo go załamała. Ale napewno dla całej rzeszy polsatowców nie będzie to kryterium do zmiany platformy cyfrowej i zostaną przy starym, wysłużonych Echostarku. Powtarzam jeszcze raz: Ja nie porównuje tu możliwości technologicznych obu dekoderów tylko przedstawiam korzyści jakie płyną ze zmiany echostara 606 na nboxa. Oczywiście dochodzi opłata aktywacyjna, ale napewno znajdą się chętni na dopłacenie, aby polepszyć jakość obrazu na LCD ( choćby nawet ta poprawa była dla wielu dyskusyjna ). Myślę że to zamyka temat i rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat tego, dlaczego napisałem tego posta. Pozdro for all :)
 

LordKszyh

New member
Studio Art-BI napisał:
Zajmuję się oceną obrazu TV na codzień i twierdzę że obraz z lewej jest lepszej jakości od obrazu po prawej stronie. Nie można oceniać obrazu tylko pod kątem widoczności szczegółów. Obraz po prawej stronie jest totalnie gorszy od obrazu po lewej stronie. Zapewniam Was.
Zapewniam, że obraz w rzeczywistości jest na plus dla nboxa i zdjęcie pokazuje tylko że widać więcej szczegółów, ale nie pokazuje jaka to jest różnica patrząc z odległości 2,5 m.
 

dem

New member
W tych zdjeciach musi byc jakis blad - wyraznie na jednym ze zdjec (tym po lewej stronie) brakuje nie tylko detali ale tez cierpi na wieksza ilosc artefaktow wynikajacych z kompresji... jesli faktycznie sygnal pochodzie z tego samego zrodla tp przypuszczalnie jest jakis blad w oprogramowaniu tego dekodera ktory wystawia obraz po lewej - mowie o wygladzonych obszarach calych blokow - to nie jest kwestia wylacznie tego ze sygnal jest po CVBS...
 
Do góry