Dźwięk w nbox po RCAx2 czy HDMI?

mlapaj

New member
Witam,

z postów wynika, że HDMI nie działa poprawnie w nboxach stąd pytanie.

Zamierzam nabyć nbox recorder i podłączyć go komponentem do TV. Jak uzyskać dzwięk? Planowałem zakup kabelka 2xRCA i podłączenie go do Denona 2807. Ale coś mi się wydaje, że nie będę miał możliwości otrzymania dzwięku przestrzenego za pomocą takiego połączenia. Czy mam rację?

Drugie pytanie wynikające z powyższego - czy podłączenie nboxa po HDMI do amplitunera i po componencie do TV da możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego?

Zamotałem się letko:confused:

Jeden z formowiczów napisał, ze połączył Nboxa z amplitunerem kablem optycznym. W instrukcji nboxa znajduje tylko oznaczenie S/PDIF... Przecież to jest kabel typu jack/RCA... W samej instrukcji nie wygląda to na wyjście ani jack ani RCA.
Zamotania ciung dalszy:confused:
Help me, please:blagam:

Edit Tuptus55: Proszę używać edit i nie pisać postów jeden pod drugim
 

dem

New member
S/PDIF to rodzaj protoklu wymyslonego przez Sony i Philips (Sony/Philips Digital Interface Format) - dzwiek a takze dane cyfrowe (AC3 czy DTS) moga byc przesylane z uzyciem swiatlowodu (tani link swiatlowodowy nazywa sie TOSLINK od Toshiba LINK, kablem wspolosiowym - koncentrycznym - COAX lub w sprzecie profesjonalnym i audiofilskim symetryczna linia - np skretka)

n-box moze byc polaczony do wzmacniacza przy pomocy kabla HDMI, optycznego (TOSLINK - S/PDIF), lub kabla RCA stereo (analogowe wyjscie na tzw CINCH'e) - niektore odbiorniki TV nie wspolpracuja wcale lub wspolpracuja niepoprawnie przy laczu HDMI, wspolpracuje wszystkie odbiorniki posiadajace wejscie S/PDIF (optyczne lub po zastosowaniu prostego konwertera wspolosiowe), polaczenie dekodera do zewnetrznego amplitunera/receivera odbywa sie dokladnie w ten sam sposob co podlaczenie DVD.
 

lapt

New member
Bez problemu połączysz nbox z Denonem kablem optycznym tylko musisz ustawić w menu nboxa opcje dzwięku DD oraz jeśli obraz będzie szedł przez ampli to trzeba skonfigurować źródło dźwięku w Denonie z obrazem w menu 2807.
 
Do góry