diseq - jak daleko ... ?

cisza

New member
Szukałem i nie znalazłem, więc pozwolę sobie Was zapytać jak wygląda sprawa z przełącznikami diseq ... otóż czy są jakieś ograniczenia co do odległości przełącznika od tunera? Mój problem jest taki ... chce zrobić zeza na astrę i podpiąć do n-boxa (jak tylko wprowadzą listę kanałów :p), ale chcę zaoszczędzić na kablu i przełącznik diseq umieścić zaraz za czaszą anteny ... odległość do tunera ~35 metrów. Czy to będzie działało ??

z góry dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam
 

dem

New member
cisza napisał:
...ciach...

ale chcę zaoszczędzić na kablu i przełącznik diseq umieścić zaraz za czaszą anteny ... odległość do tunera ~35 metrów. Czy to będzie działało ??

Tak, bedzie dzialac. Warto tylko dobrze zabezpieczyc przelacznik i wszystkie polaczenia - moze byc silikon ale nie zwykly ktory smierdzi octem bo on spowoduje korozje tylko specjalny - tzw bezkwasowy - taki gdzie podczas utwardzania nie ma wydzielania kwasu octowego. Do nabycia bez wiekszych klopotow.
 

cisza

New member
dem, dziękuję za odpowiedź :)
ThYX, odległość spora :) ale nie 8 pięter, lecz 4 + dach + sporo w mieszkaniu.

pozdrawiam
 

dem

New member
ThYX napisał:
8 pięter do góry ?
Jesli dziala link teraz to dlaczego nie z przelacznikiem diseq? - przelacznik wprowadzi strate - mysle ze ok 2 - 3dB , gdybym wykonywal te instalacje dla siebie to rowniez umiescilbym przelacznik przy antenie a tlumienie toru skompensowal wzmacniaczem kablowym np takim :

http://www.dipol.com.pl/pict/r85101.jpg

(wzmacniacz umieszczony przy antenie, w miare mozliwosci jak najblizej zrodla - idealem byloby gdyby znajdowal sie przed przelacznikiem...)
 

cisza

New member
dem, pomysł ze wzmaczniaczem jest dobry, niestety nie mam gdzie wpiąć zasilania :? ale serdecznie dziękuję za rady ;)
 

dem

New member
To wzmacniacz zasilany przez kabel sygnalowy z tunera - nie trzeba nic dodatkowo ciagnac - cena tylko troche zbyt wysoka ale sam wzmacniacz idealnie powinien skompensowac tlumienie toru kablowego.
 

cisza

New member
dem napisał:
To wzmacniacz zasilany przez kabel sygnalowy z tunera - nie trzeba nic dodatkowo ciagnac
zmylił mnie opis urządzenia "zasilanie 12-18V" :wink:
zastanawiam się tylko czemu napisałeś :
dem napisał:
idealem byloby gdyby znajdowal sie przed przelacznikiem...
w takim przypadku potrzebowałbym dwóch wzmaczniaczy :-( domyślam się, że chodziło ci o to, żeby sygnał wzmacniać zanim stracimy 2-3dB (na przełączniku) ? Hmmm prawie 100 zł na same wzmaczniacze ... chyba jednak zamontuję jeden za przełącznikiem :| w tym momencie nie jest źle, więc nie powinno być gorzej (chyba).
 

Aigel

New member
Jak włączyć diseq na n-boxie.

czy jest możliwość po przez pilota zmienić satelitę ( mam antenę z z "zezem")
dziekuję za informację
 

dem

New member
cisza napisał:
zmylił mnie opis urządzenia "zasilanie 12-18V" :wink:
zastanawiam się tylko czemu napisałeś :
w takim przypadku potrzebowałbym dwóch wzmaczniaczy :-( domyślam się, że chodziło ci o to, żeby sygnał wzmacniać zanim stracimy 2-3dB (na przełączniku) ? Hmmm prawie 100 zł na same wzmaczniacze ... chyba jednak zamontuję jeden za przełącznikiem :| w tym momencie nie jest źle, więc nie powinno być gorzej (chyba).

Powiem tak - to byloby najlepsze/najblizsze idealnemu polaczenie gdyby wzmacniacz byl przed przelacznikiem, poza tym co maja powiedziec posiadacze recordera (4 wzmacniacze?!) - nie - trzeba we wszystkim zachowac umiar - jesli masz zwykly odbiornik to wystarczy jeden wzmacniacz za przelacznikiem - chodzi nam by skompensowac tlumienie kabla - nic wiecej.
Poszukalbym czegos tanszego - to troche cena przesadzona - moim zdaniem wzmacniacz nie powininien byc drozszy niz 20 - 30zl
PS
Szykalbym wzmacniacza ktory bedzie mial pasmo do ok 2300MHz - sieci WiLAN pracuja na 2400 i nie byloby dobrze gdyby wzmacniacz lapal ewentualny sygnal z takiego WiLAN'a i wzmacnial ;)
 

dem

New member
Aigel napisał:
czy jest możliwość po przez pilota zmienić satelitę ( mam antenę z z "zezem")
dziekuję za informację

Sa rozne rodzaje przelacznikow, w tym sterowane z pilota - popularne wsrod uzytkownikow odbiornikow bez DiSEQ'a

sprawdz sobie na stronie www.dipol.com.pl - tam sa przyklady instalacji, opisy co i jak sie laczy, mozna tez kupic okreslony element wysylkowo jesli nie jest dopstepny z jakichs powodow w Twoim miejscu zamieszkania.
 
Do góry