Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
Philips DSR 6201/91

- przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV)
- cyfrowe wyjście audio-wideo (HDMI)
- panoramiczny format obrazu (16/9)
- cyfrowy system dźwięku przestrzennego (Dolby Digital)
- SPDIF, USB 2.0, ETHERNET, DVB-S/S2, MPEG2/MPEG4 (H.264)


Sprzedaż nowych dekoderów przystosowanych do odbioru programów HD ma ruszyć w drugim tygodniu grudnia tego roku)
Philips DSR 6201/91 będzie dostępny w ofercie:
- na własność w cenie 699 zł
- w dzierżawie (opłata aktywacyjna 299 zł
, bez opłaty miesięcznej).
Dopiero w przyszłym roku pojawią się dekodery z twardym dyskiem oraz wideo na żądanie.
Od 1 grudnia Canal+ Film ma być nadawany w wersji panoramicznej 16:9. HD ma być oferowana abonentom C+ bez dodatkowych opłat do końca czerwca 2007. Potem - nie wiadomo, za ile?
Oferta:
Programy w HD mają lecieć na antenie Canal+ Sport HD (ligi angielska i francuska. Kilka meczów z każdej ligi w miesiącu. Z filmów wiadomo, że ma być “Pan i pani Smith”, “Olivier Twist”, “Miasto gniewu” oraz “Gwiezdne Wojny”. Plus specjalny tydzień z filmami HD - (26 grudnia - 1 stycznia).

Borąc pod uwagę fakt, że teraz C+ pobiera 10 zł / m-c za wynajem dekodera, to w przypadku dekodera HD dzierżawa zwróci się po ok. 30 miesiącach - a więc 2,5 roku. To sporo czasu.

Więc pytanie - co wybrać? Decydować się na zakup dekodera na własność czy też brać go w dzierżawę?


 

maszek

New member
Bez reklam
Pozostaje kwestia, jak zachowa się C+ gdy pojawią się dekodery z HDD?
Ile każe sobie zapłacić za wymianę dzierżawionego dekodera na nowy PVR i VoD?

??? czyżby wszyscy przeszli do... N-ki?
 

wzorcu

New member
Witam

Ja na razie jeszcze nie przeszedłem definitywnie ;). popisałem umowę z nimi całkiem niedawno i z czystej ciekawości :D (ciekawość dotyczy LM na nsport)

Co do dekdera Philispa proponowanego przez Canal+ .
Moim zdaniem najlpiej jest go wziąć w dzierżawe. Poetm jak wprowadzą dekoder HD, zostaniemy z dwoma dekoderami i koszt de facto tez jest niższy.
W razie czego mam nadzieję, iż C+ pozostawi możliwości dopłaty i wykupu nowego dekodera na własność (jakby się komuś bardzo spodobał ).
Z drugiej strony może nam kiedyś braknąc gniazd HDMi/component do podłączenia tego wszytkiego do TV, w celu uzyskania obrazu w standardzie HD.
Ja sam nie wiem jak podłącze ten nowy dekoder Cyfry+, bo wolne gniazda HDMi i Component w moim tv się już skończyły.
 

stereoman

New member
maszek
tymi ''nowinami '' na początku to mnie rozjechałeś;)

też wezmę/gdzie,jak,czy już są zapisy:D?/ dekoder HD

zastanawiam się,czy tak naprawdę potrzebny jest mi recorder???
mój magnetowid jset prawie/teraz wyjątek-siatkówka na Polsacie/ nieużywany
jestem pewien,że zapcham dysk i mało co z tego obejrzę
więc po paru miesiącach używania dekodera będę wiedział

pzdr
 

maszek

New member
Bez reklam
To nie miało wyglądac jak "nowiny" Stereoman:oops:
Aż mi głupio pisać, że jestem nadal z C+ gdy wszyscy dookoła wychwalają N-kę. Po prostu tylko tyle udało mi się znaleźć w necie na temat dekodera C+ HD. Nawet na stronie Philipsa niewiele jest poza tym, że się do niego ... przyznają:D
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...3111_83.27.108.250&ctn=DSR6201/19&slg=ENG&scy=
Już dwa razy konsultanci C+ próbowali ze mną rozmawiać na temat oferty HD, ale odbywało się to w tzw. godzinach pracy i poprosiłem o telefon :kom: "cywilizowaną porą" - kiedy wrócę do domu po 19-tej.
I niestety się nie odezwali, chociaż Gostek z C+ zaklinał się, że pracują o tej porze i napewno oddzwoni. Co do nagrywania - rekorder nie jest mi potrzebny. Jak mi się coś podoba, to zgrywam materiał na kompa i wypalam w formacie DVD. Po prostu jestem ciekawy, czy ktoś z forumowiczów miał już okazję "przetestować" na full jakiegoś konsultanta C+ w tym temacie (co, kiedy, za ile i np. gdzie w danym mieście kupić czy wydzierżawić dekoder?);)
 

iqpablo

New member
maszek napisał:
Nikt się do tej pory nie zdecydował skorzystać z nowej oferty C+?

przeciez jeszcze nie ma tych dekoderow, to jak chcesz opinie na temat tego dekodera. maja byc na poczatku grudnia to i pewnie wtedy beda jakies opinie. 10 grudnia leci jakis mecz w hd to juz penie cos bedzie. na razie nikto nic nie wie. jak bylem ostatnio u przedstawiciela c+ to ja bylem bardziej zorietowny niz on sam :D

ja na pewno wezme ten dekoder bo mam akurat jeszcze jedno wejscie hdmi wolne to napisze cos niecos :D
 

Dable

New member
Ile razy można płacić aktywację?

Dziś dzwoniłem do Syfry+ w sprawie dekodera HD.W 1999r wpłaciłem kaucję gwarancyjna 199zł aktywację 100zł. Pan konsultant twierdzi że za nowy dekoder HD muszę wpłcić 299zł . Jest to aktywacja !!!.Z tego co czytałem w mediach to programy w HD mają być darmowe do połowy 2007r.Moja usługa została aktywowana 7 lat temu a sprawa powinna być rozwiązana bezpłatną wymianą dekodera Ale Syfra kombinuje inaczej i znowu chce zarobić.
 

MARIO2

New member
Mam ich od początku dzis dzwoniłem bardzo ciekawe ale dekodery to mozeeeeeeeeeee beda, jest cień szansy że wogóle w tym roku. Pytanie po co sie reklamuja teraz że beda filmy w grudniu jakis tam sport hd po co nas wkurzac.najlepsze że stary dekoder kazali przeprogramowac i te kanał juz tam są tylko dekoderów brak. Takie to smieszne wszystko troche ojjjjjjjjjj boja sie n-ki boją,pospiech wielki,panika.Więc startuja z czymś czego nikt nie sprawdzi bo nie ma dekoderów hihihihih
 

gregorp

New member
Oj tu to się z Tobą niezgodzę. Można będzie sprawdzić bo w przeciwieństwie do "n" Cyfra umożliwia korzystanie z dekoderów innych niż tylko "jedne słuszne".
Więc mając kartę i np. Humaxa lub inne HD-ustrojstwo bez problemu możesz sprawdzić jak to i z czym się je.

Uważam że taki sposób (czyt. możliwość korzystania z róźnych dekoderów) jest bardziej uczciwy niż sposób stosowany przez "n", choć oczywiście biorę pod uwagę fakt że kierowali się oni RÓWNIEŻ przesłankami mającymmi na celu uniemożliwienie piratowania "n".

Jak to się sprawdzi w praktyce zobaczymy.

Natomiast fakt że mogliby mimo wszystko udostepnić dekodery jak obiecują.
Ale tu również odsyłam do startu "n" - miały być dekordery w wystarczająch ilościach a nie było. Nie mówiąc już o recoderze :D

Trzymam kciuki z obie platformy-mam nadzieję że już niedługo dołączy trzecia w wyscigu po HD (z korzyścią dla nas:p )
 

Rob_Maczug

New member
padła tu nazwa Humaxa, czy model 2000 jest najlepszym rozwiązaniem do HD z cyfry+, czy są może rozwiązania równie dobry z tym,że tańsze?
 

maszek

New member
Bez reklam
Polsat szykuje się na maj 2007 z transmisją programów HD ale tunery bedą dostępne prawdopodobnie juz w marcu przyszłego roku.
Wracając do C+ HD. Wg informacji podanej tutaj:
http://www.cyfra.info.pl/
http://www.cyfra.info.pl/cyfra_plus_technologie_cyfrowe.php
mając kartę C+ można odbierać na tym tunerze programy HD. Z tego co podano w To&Owo wynika, że pierwszy film HD będzie nadany już w najbliższą sobotę tj. 2 grudnia o 20:00 i będzie to cz.I Gwiezdnych Wojen "Mroczne Widmo".
Ciekawy jestem czy mamy na forum kogoś, kto jest abonentem C+ i jednocześnie posiada Humaxa HDCI-2000 i może nam powiedzieć "czy to działa"? :rolleyes:

forum C+ http://www.canalplus.pl/cgi-bin/can/forum/forum/1--/

inna oferta HDCI http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=479
 
Ostatnia edycja:

MrAs

New member
Niestety (a może na szczęście) 2 grudnia Star Wars nie będą jeszcze w HD. w tej wersji będą jeszcze raz powtarzane po świętach (koniec grudnia).
 

maszek

New member
Bez reklam
Pojawiło się pierwsze info o tunerach do C+ HD
Do odbioru HD oprócz oferowanego przez Cyfrę+ Philipsa
(w sprzedaży od połowy grudnia) preferowane będą: Topfield TF7700 HSCI oraz Humax HDCI-2000 z dedykowanym modułem CAM z SCM, który Cyfra+ ma sprzedawać w promocji, ale tylko z abonamentem dla Canal+ HD.
Na razie nie ma do tej pory informacji o nowej wersji oprogramowania dla nowych modułów AstonCrypt v2.14, która umożliwi pracę tychże z kartą HD Cyfry+. Już wiadomo, że jest wersja beta v2.17 dla modułów AstonCrypt pod Canal+ HD, ale nie jest jeszcze dostępna z satelity (najwcześniej za 1-2 tygodnie). Na razie jest testowana z kartą Cyfry+ i odbiornikami HD. Kartę dla Canal+ HD przyjmie także uniwersalny moduł T-Rex/Dragon CAM.
więcej http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=34970
 

MARIO2

New member
Macie napewno wszyscy racje że są inne tunery i owszem można bedzie sprawdzic.Pytanie czy o to chodzi jest sie abonentem siedem lat cyfry poprzednio o poczatku c+.Ludziki co tam siedzą kompletnie tego nie szanuja.Za grosz a jak wiemy wcale groszy za tą usługe nie płacimy i przy odrobinie checi i nie powtarzaniu błedów n-ki, mozna załatwić to po ludzku.Dobra rada dowiedziec czegoś naprawde mozna sie tylko w ich centrum, ludziki w smiesznych budkach np: CH Wileńska nie wiedza nic, powiedzieli ze list dostane z info o wymianie.Tak sie składa ze nie ma i nie bedzie żadnych informacji poprostu nalezy wywalczyc dekoder nawet po kilkunastu latach bycia abonentem.........:confused:
 

Mori

New member
C+ będzie jednak pierwszą w Polsce platformą z autorskim programem HD, a nie retransmisjami tak jak n. A z dekoderami to problem dostawcy, nie wyrabia się niestety. Ale to widać wszyscy przechodzą po kolei.

Cóż - biorąc pod uwagę zaplecze techniczne używane do emisji to stawiałbym na C+ - panowie tam przynajmniej wiedzą w co inwestować i dlaczego.
 

Robert71

New member
Dlatego że jeszcze nie ma na C+ żadnego kanału HD w ofercie ten wątek powinien być gdzie indziej - bynajmniej tak powiedzieliby złośliwi, bo na górze strony jest napisane:
"Platformy cyfrowe HD Tutaj znajdują się tematy na temat platform cyfrowych oferujących co najmniej jeden program w wysokiej rozdzielczości. "

Gdzie jest ten kanał w C+ ? :)


Robert
 
Do góry