Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

DanielS

New member
sir moose napisał:
Hallo,
na początek – super forum. Czytam juz od dłuższego czasu, ale teraz potrzebuje Waszej pomocy. Od kilku lat jestem abonentem Cyfry +. Do tej pory odbieram wszystko za pomocą Topfielda TF 5000 PVR. Ale pomału zaczynam się zastanawiać, czy nie należałoby przestawić się na HDTV. LCD stoi już od ponad roku – HD-ready Sony. Cały system składa się z jeszcze z anteny 100cm i dwóch konwerterów pojedynczych. Zacząłem się teraz zastanawiać nad kupnem jakiegoś odpowiedniego tuner. Najbardziej odpowiadałby mi znowu odbiornik z dwoma tunerami i dyskiem twardym. Przyzwyczajenie i wygoda. Poza tym Topfield spisuje się do tej pory super, dwa nagrania jednocześnie i dodatkowo możliwość oglądania nagrań z dysku sa duża wygoda. Niestety do tej pory nie ma jeszcze takiego tunera do HDTV. Zapowiadany jest DreamBox 8000 S HD - 2 tunery DVB-S2, dysk twardy. Jest on zapowiadany już od ponad 9 miesięcy i jak do te pory nigdzie nie ma żadnych informacji, czy i kiedy będzie w sprzedaży. Nasuwa się pytanie, czy warto czekać, czy może kupić Humaxa PR-HD1000 lub TopfieldaTF 7700 HSCI i podłączyć go pod Topfielda TF 5000 PVR w celu wykorzystania dysku, lub inna możliwością byłoby podłączenie HD tunera pod nagrywarke DVD z dyskiem twardym.
Do tego momentu nie jest to dla mnie problem, ale niestety gorzej wygląda sprawa z konwerterem i jego podłączeniem.
Wydaje mi się, ze musiałbym kupić Twin konwerter w celu podłączenia dwóch tunerów (starego Topfielda TF 5000 PVR i nowego HDTV-tunera). Zgadza się czy się mylę.
Wtedy poprowadziłbym dwa przewody z konwertera – jeden do Topfielda TF 5000 PVR
a drugi do nowego HDTV tunera.
A może ktoś z Was ma lepszy pomysł. Z góry dziękuje Wam za pomoc.

Nie jestem pewien czy podłaczenie tunera HD do tunera SD to najlepszy pomysł. Nie mam pojęcia czy w takiej konfiguracji tuner SD będzie działał jako nagrywarka - w przypadku kanałów SD a juz chyba nie będzie działał na 100% w przypadku kanałów HD ( chyba o to CI chodziło ? ) Mam nadzieję , że dobrze CIę zrozumiałem. Jeśli natomiast mogę doradzić w sprawie konwenterów to chyba lepiej kupić dwa twiny i zamontować je w miejsce tych , które masz teraz. Jeśli twój Topfield jest Twin Head to chyba nawet konwentery powinny być "triple" ( jesli takie sa bo quadro są na pewno ). Z kolei nagrywarka podłaczona pod tuner HD nie da CI tej jakości po nagraniu materiału na HDD. Z tego co wiem to chyba tylko SD - dobre ale jednak SD. Nie jestem specjalistą w tej materii więc może ktoś bardziej obeznany sie wypowie i pomoże koledze. Przy okazji i ja się czegoś nauczę i może zweryfikuje swoją wiedzę.
 

onek

New member
powrót softu 53

Dziś powrócił soft 53. Stereo poszło się jeb.....!!! Ale za to jakoś obrazu jest lepsza . Dobre i to .... Widocznie informatyków z Cyfry niestać na nic lepszego . Sam bym napisał lepszy soft !!!!!!
 

Dymek

New member
onek napisał:
Dziś powrócił soft 53. Stereo poszło się jeb.....!!! Ale za to jakoś obrazu jest lepsza . Dobre i to .... Widocznie informatyków z Cyfry niestać na nic lepszego . Sam bym napisał lepszy soft !!!!!!

Jeśli to prawda to chwała im chociaż za to (sam o to prosiłem). Myślę, że pracują nadal nad poprawką do 54 a że zbyt długo im to zajmuje więc doraźnie wrócili do poprzedniej wersji i dobrze. TV to przede wszystkim obraz. Czyli wracam do tunera Cyfry po tygodniowej przerwie z użyciem zastępczego tunera Globo... A i tak pewnie jakość obrazu na SD będzie gorsza.:twisted:
 

MARAS

New member
Powrót do softu 53
cholera teraz na niektórych kanałach mam sam dzwięk niewiem co się porobiło z obrazem.tvn znacznie lepszy obraz.hbo mam gorsze niż było na 54.Jedna wielka kaszana.
 

Tomzo

New member
Soft 53 co prawda wrócił, ale zapamiętało ustawienia rozdzielczości. W sofcie 54 zmieniłem na 720p i teraz nadal mam ten tryb, nawet po restarcie dekodera (przypominam, że w sofcie 53 nie ma wyboru trybu, jest tylko HD, co wcześniej oznaczało 1080i :D )! Też tak macie? Widać, że tryb pracy zapisywany jest gdzieindziej, a soft tym tylko steruje. I w sumie dobrze, bo na przestawieniu rozdzielczości mi najbardziej zależało. Tylko z tym brakiem stereo to jakaś żenada jest. Co to za problem to dopisać na boku do 53, to jest pewnie jakaś drobna poprawka, przestawienie flagi w sofcie, żeby reagowało na zmianę mono <-> stereo w menu pod 4-2. Kretyni…
 

kslawin

New member
Tomzo napisał:
Soft 53 co prawda wrócił, ale zapamiętało ustawienia rozdzielczości. W sofcie 54 zmieniłem na 720p i teraz nadal mam ten tryb, nawet po restarcie dekodera (przypominam, że w sofcie 53 nie ma wyboru trybu, jest tylko HD, co wcześniej oznaczało 1080i :D )! Też tak macie? Widać, że tryb pracy zapisywany jest gdzieindziej, a soft tym tylko steruje. I w sumie dobrze, bo na przestawieniu rozdzielczości mi najbardziej zależało. Tylko z tym brakiem stereo to jakaś żenada jest. Co to za problem to dopisać na boku do 53, to jest pewnie jakaś drobna poprawka, przestawienie flagi w sofcie, żeby reagowało na zmianę mono <-> stereo w menu pod 4-2. Kretyni…
Wg C+ nie jest takie proste pogodzenie jakosci obrazu z dźwiękiem stereo. :D
Zobacz co mi napisali: http://**********.com/index.php?showtopic=2477&st=420&p=41138&#437:)
 
Ostatnia edycja:

kslawin

New member
Nie chcę Philipsa HD

lucius napisał:
Why God?!
Irytujące to wszystko, więc może niech wezmą zabiorą nam te dekodery i zakupią nowe...;)
Nie miałbym nic przeciwko temu, aby C+ wymieniła mi Philipsa HD, do którego nie potrafią zrobić dobrego softu na np. Topfielda lub Ferdka HD:D
 

maur

New member
kslawin napisał:
Nie miałbym nic przeciwko temu, aby C+ wymieniła mi Philipsa HD, do którego nie potrafią zrobić dobrego softu na np. Topfielda lub Ferdka HD:D

Brawo KSLAWIN !!!!! :krol:
Jestem całkowicie za !!! To poza tym zakończy ten kompromitujący dla Cyfry stan !!! Aż dziw, że oni sami na to nie wpadli !!! Powinni Ci podziękowac za ten pomysł na ratowanie czterech liter....

icon14.gif


pozdrawiam serdecznie,
MAUR
 

gregorp

New member
onek napisał:
Dziś powrócił soft 53. Stereo poszło się jeb.....!!! Ale za to jakoś obrazu jest lepsza . Dobre i to .... Widocznie informatyków z Cyfry niestać na nic lepszego . Sam bym napisał lepszy soft !!!!!!

To napisz zamiast tracić czas i strzępić język na forum!!!!
 

maszek

New member
Bez reklam
sir moose napisał:
Hallo,
Do tego momentu nie jest to dla mnie problem, ale niestety gorzej wygląda sprawa z konwerterem i jego podłączeniem.
Wydaje mi się, ze musiałbym kupić Twin konwerter w celu podłączenia dwóch tunerów (starego Topfielda TF 5000 PVR i nowego HDTV-tunera). Zgadza się czy się mylę. Wtedy poprowadziłbym dwa przewody z konwertera – jeden do Topfielda TF 5000 PVR a drugi do nowego HDTV tunera.
A może ktoś z Was ma lepszy pomysł. Z góry dziękuje Wam za pomoc.
@sir moose,zajrzyj na tę stronę klik ;)
pozdrawiam
 

sir moose

New member
Hallo,
dziękuje wszystkim, którzy starają się sie mi pomoc. Wygląda na to, ze najprostsze rozwiązanie to poczekać az ukaże się DreamBox 8000 S HD. Wtedy nie ma problemów. Będzie działać obecna instalacja. Jest tylko jedno ale, nie wiadomo kiedy będzie on do dostania. Przyzwyczajenia sa czymś strasznym. Twin tuner z dyskiem twardym jest super rozwiązaniem.
Mam jeszcze pytanie, jaka jest różnica pomiędzy modułem dostępu CI Seca Mediaguard HD
oferowanym przez Cyfrę + a Aston Crypt 2.17 HD Ready. Oczywiście poza różnica w cenie.
 
J

Judash

Guest
sir moose napisał:
Hallo,
dziękuje wszystkim, którzy starają się sie mi pomoc. Wygląda na to, ze najprostsze rozwiązanie to poczekać az ukaże się DreamBox 8000 S HD. Wtedy nie ma problemów. Będzie działać obecna instalacja. Jest tylko jedno ale, nie wiadomo kiedy będzie on do dostania. Przyzwyczajenia sa czymś strasznym. Twin tuner z dyskiem twardym jest super rozwiązaniem.
Mam jeszcze pytanie, jaka jest różnica pomiędzy modułem dostępu CI Seca Mediaguard HD
oferowanym przez Cyfrę + a Aston Crypt 2.17 HD Ready. Oczywiście poza różnica w cenie.[/quote

Na astonie nie obejrzysz kanalow HD C+.
 

Dymek

New member
Judash napisał:
Na astonie nie obejrzysz kanalow HD C+.

Aston 2.17 obsługuje karty Cyfry. A HD obejrzy gdy będzie miał aktywną opcję HD. Tyle, że aby ją aktywować powinien wziąć od Cyfry albo tuner albo ich moduł CAM :hihi: Przynajmniej tak jest w tej chwili...
 

Dable

New member
Humax + CP

Mam pytanie czy na sofcie 07 Humax 2000 odbiera Cyfrowy Polsat.
Przed zamontowaniem modułu wgrałem soft 08 i C+ i CP chodzą .
Ale znowu pojawił się problem z dzwiękiem i programami HD.

Philips PF 3220
Humax 2000
modul C+
modul CP
 
J

Judash

Guest
Dymek napisał:
Aston 2.17 obsługuje karty Cyfry. A HD obejrzy gdy będzie miał aktywną opcję HD. Tyle, że aby ją aktywować powinien wziąć od Cyfry albo tuner albo ich moduł CAM :hihi: Przynajmniej tak jest w tej chwili...

A co ja napisalem?
 
J

Judash

Guest
Dable napisał:
Mam pytanie czy na sofcie 07 Humax 2000 odbiera Cyfrowy Polsat.
Przed zamontowaniem modułu wgrałem soft 08 i C+ i CP chodzą .
Ale znowu pojawił się problem z dzwiękiem i programami HD.

Philips PF 3220
Humax 2000
modul C+
modul CP

Jakie probemy dzwiekiem i hd?
 

Dable

New member
1 sekundowe przerwy w dzwięku a kanały PRO7 i Sat1 Ladują sie nieraz 30 sekund .Na sofcie 07 tego nie ma bo miałem go ponad miesiąc i chodziło OK.
wczoraj kupiłem moduł Polsatu ale wcześniej wgrałem 08 i teraz chciałbym wrócić do 07 ale nie wiem czy PC zadziala.
A zabawa z kablami trochę mnie irytuje
 
Ostatnia edycja:
Do góry