Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Mabri

New member
ubn300 napisał:
Dzisiaj na infolinii dowiedziałem się, że do tych dekoderów Cyfry, co teraz wychodzą w przyszłym roku będzie mozna odkupić HDD, wiecie coś o tym? W związku z tym pytanie - Philips/Humax( jakość, cena )?

Dobra, a teraz przetłumacz to na język polski.
 

chocio

New member
Humax HDTV napisał:
moduły CI cyfry będą u pierwszych dystrybutorów w przyszłym tygodniu (...)
tak to już jest że w grudniu żadna fabryka elektroniki się nie wyrabia
moduł popodpisaniu 12 mies abonamentu na HD ma być za 199 zł a tuner Phipsa HD ( ma HDMI oczywiście ale nie ma CI) za 699 zł

To ja przyznam, że już nic nie kumam.

1) Moduł w sprzedaży w grudniu, tyle że kupić się nie da, bo cena aktualna dopiero od połowy przyszłego roku (moment uruchomienia płatności za HD)!?!

2) Tuner Philipsa HD nie ma CI - a można wiedzieć, do czego mu się ono przyda? Zdaje się, że karta C+ powinna pracować w tym modelu bez dodatkowych modułów?!?

:confused:
 

Hawkmoon

New member
żeby nie było, że znowu nie na temat. Mam nadzieję, że nowe dekoderki cyfry wejdą jak najszybciej i bez problemowo do powszechnego użytku, choć jak każdy chyba nie łudzę się, że uda się to przed świętami załatwić. Pytanie do bardziej zorientowanych: wiadomo już coś o późniejszej wymianie tego dekoderka na pvr?? Drugie to z tego co zauważyłem humaxy nie mają dysków, więc czy warto płacić 1,5 k za niego teraz??? czy lepiej wypożyczyć standardowego i zamienić potem na standardowego pvr?? No i ostatnie pytanie, czytałem ostatnio w portalu satkuriera, że jest jakaś promocja na dekodery cyfry (pomijam te po 1 zł, bo nie wiem kto się mógłby na to zdecydować) między innymi te nowe po 199. Zastanawia mnie tylko czy ta cena to na stałe, czy tylko na te 10 dni o których tam mowa w odniesieniu do tych po 1 zł???

Edit: sorki Humax Hdtv nie doczytałem twojego posta. Mam nadzieję, że się mylisz i że zrobią wyjątek dla polskiego rynku, ale pewnie niestety masz racje. Wielkie korporacje mają tendencje do "zapominania" o specyfice danego rynku. Mam jednak pytanie co do tego dysku dla Humaxa to pewniak, czy tylko domysły?? I ile ewentualnie mógłby taki dysk kosztować??
 
Ostatnia edycja:

ubn300

New member
Cytat ze strony Cyfry+:
"„HD to doskonała jakość i klarowność obrazu, jednak dopiero w połączeniu z wartościowymi treściami gwarantuje widzom najbardziej spektakularne wrażenia. Dlatego wprowadzamy HD w CYFRZE+ zaczynając właśnie od najatrakcyjniejszych i najbardziej oczekiwanych przez abonentów programów premium – oferujemy je jako jedyna platforma w Polsce. W przyszłym roku abonenci mogą liczyć na równie dynamiczny rozwój oferty – zaproponujemy m.in. kolejne kanały w HD, dekodery z twardym dyskiem oraz usługę wideo na żądanie – powiedział Jacques Aymar de Roquefeuil, Dyrektor Zarządzający CANAL+ Cyfrowy.". Co proponowalibyście zrobić, czekać, decydować się na Humaxa, czy wziąść wypuszczonego przez Cyfrę+ Philipsa, do którego prawdopodbnie będą dyski na początku przyszłego roku - info Centrum Telefoniczne Cyfry+( słyszał ktoś o tym jeszcze ? ) ? ?

EDIT: W odpowiedzi prosiłbym o odniesienie się zarówno do jakości, jak i ceny dekoderów.
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
ubn300 napisał:
Cytat ze strony Cyfry+:
Co proponowalibyście zrobić, czekać, decydować się na Humaxa, czy wziąść wypuszczonego przez Cyfrę+ Philipsa, do którego prawdopodbnie będą dyski na początku przyszłego roku - info Centrum Telefoniczne Cyfry+( słyszał ktoś o tym jeszcze ? ) ? ?

Mam podobny dylemat. Na razie czekam na jakąś recenzję Philipsa z Cyfry+. Myślę, że w satkurierze powinni wkrótce zamieścić jakąś recenzję.
Na razie jestem najbliższa kupienia Humaxa - ale w takim przypadku jest jeszcze jedna wątpliwość. Czy kupować moduł AstonCrypt czy zapowiadany przez Cyfrę moduł CAM z SCM za promocyjną cenę.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli już teraz chcecie kupić dekoder HD dla C+ to lepszym rozwiązaniem będzie jednak ten dedykowany Philips. Cyfra+ używa systemu MediaHighway i niestandardowego EPG. Chcecie mieć pełny opis EPG z polskimi znakami, wszystkie usługi multimedialne i bezproblemowe napisy na filmach w C+? Tylko sprzęt od nich.
 

MrAs

New member
Podobno 19 grudnia Philips ma być dostepny u dystrybutorów. Niestety nie u wszystkich. Mniejsze miasteczka musza jeszcze chwilke poczekać.
Oj - będzie się dzialo.(może na zapisy:-? )
 

małgosia

New member
arsenal napisał:
Jeśli już teraz chcecie kupić dekoder HD dla C+ to lepszym rozwiązaniem będzie jednak ten dedykowany Philips.

Do Philipsa nie będzie się dało włożyć karty Polsatu. Może w przyszłym roku będzie warto ?

Cyfra+ używa systemu MediaHighway i niestandardowego EPG. Chcecie mieć pełny opis EPG z polskimi znakami, wszystkie usługi multimedialne i bezproblemowe napisy na filmach w C+? Tylko sprzęt od nich.

To faktycznie jest problem. EPG da się przeżyć, gorzej z napisami. Gdzieś czytałam, że ludzie włączają napisy z telegazety.
A jak się objawia brak polskich czcionek ? czy w ich miejsce wyskakują jakieś krzaczki czy po prostu litery bez ogonków - zamiast "ą" - "a" itp ?

A może moduł sprzedawany przez Cyfrę w ramach promocji będzie rozwiązywał te problemy i dlatego lepiej kupować Humaxa bez modułu AstonCrypt ?
 

walszyn

New member
Od wtorku wszystkie punkty cyfry zwodziły w Gdańsku, że dekodery Philipsa
będą lada godzina.Potwierdzam, że wczoraj w centrali potwierdzono wstępną datę na 19.12.Pierwsze transmisje w HD przeznaczone są chyba dla zarządu cyfry ? Zero kontaktu z abonentami,którzy rocznie płacą 1200-1800 zł.
Najważniejsze,aby wypchnąć stare dekodery i zyskać nowych ,,jelonków"
Pewnie część nowych abonamentów wziełoby nowego Philipsa za 299 zł,a tak stare pudełka zejdą do końca grudnia, zakończą promocję i ruszą z HD.
Przyjmuję zakłady,że pierwsze nowe dekodery nie pojawią się wcześniej niż 22-23.12, wtedy kiedy wszystkie nowe umowy będą podpisane.
Podzielam pogląd kolegi,że musimy zapisać się do ,,kolejek społecznych" po nowego Philipsa.A już zupełnym skandalem jest, że nikt nie wie jak wygląda nowy dekoder.W Gdańsku wystawili w centrali jeden! Można sobie strzelić fotkę! Panowie olali nas.Tylko kasa się liczy, a reszta jakoś będzie.
Pozdrawiam
 

gregorp

New member
Też dzisiaj się wybrałem do zaprzyjażnionego dystrybutora i rzeczywiście został wystawiony dekoder HD.
Fakt że podłączony do zwykłego CRT ale jak powiedział szef, tak nas zaskoczyli że nie zdązyliśmy się przygotować.

Informację że jedzie do nich dekoder otrzymali w ostatniej chwili.

Też sądzę że ciekawie będzie jak się pojawią te dekoderki.

Całe szczęście ja sobie zarezerwowałem już miesiąc temu więc jak tylko się pojawią u niego to mam jeden dla siebie-tym bardziej że przegrał zakład-rok temu założyłem się z nim że w 2006 będzie HD w Polsce, ba nawet byłem na tyle odważny/naiwny (jak kto woli) że twierdziłem że będzie w C+.:D

No zobaczymy jak to będzie wyglądało bo jak rzucą pare sztuk na cały kraj to z moich rezerwacji nici.

Co do samego dekodera to wygląda...niepozornie :D
W sumie bardzo podobnie do mediasata-matowy czarny ABS albo inne poliuterany ;-). Natomiast co do możliwości to może uda mi sie w poniedziałek do niego jeszcze raz podjechać i pobawić się bo dziś nie miałem czasu (choć nier ukrywam że wolałbym pobawić się swoim w domu).:D
 

arsenal

Moderator
VIP
Postaram się być powściągliwy w komentarzach jak wczesniej obiecywałem. Ale zapytać o kilka spraw mogę:
1. Czy ktoś ze zdecydowanych na Canal+HD wie kiedy ten kanał oficjalnie startuje? Ja nie mogę się tego dowiedzieć od 2 tygodni.
2. Czy wiecie ile tego HD będzie tak naprawdę a ile czasu antenowego zajmą mecze 4/3 z pasami po bokach i filmy SD w 16/9?
3. Czy ktoś z Cyfry+ "wyszedł do ludzi" i powiedział kiedy dokładnie, gdzie i ile dekoderów HD będzie do nabycia. Czy zaprezentowano jego możliwości, wygląd menu, bezproblemowe działanie HDMI. Czy ktoś z C+ potwierdził (lub zaprzeczył) blokowanie sygnału HD poprzez component podczas emisji filmów ( tak jak w Premiere)?
4. Czy nie uważacie, że historia lubi się powtarzać( start N) i czy pozwolicie sobie na taki sam "obiektywizm" po starcie C+HD?
 

Ricardogo

New member
No powściągliwość zupełna :lol:
moje przemyślenia:
1. nie a czekam 8 lat?
2. nie ale już ! jest kanał 16/9 (a tv tego formatu mam od 7 lat)
3. nie i nigdy tego nie robili :!: (dlatego co roku podpisuję nową umowę)
4. nie polacy są strasznie przemądrzali ( ja też) :banned:

aaa zapomniałem poprosić o punkty reputacji (bo mądrze gadam-piszę)
 
Ostatnia edycja:

Studio Art-BI

New member
Kolega Arsenal ma tupet. Jak takie pytania zadawano podczas startu n i zadaje się do tej pory to kolega uważał wszystkich za psychicznych i mieszał z błotem. A teraz sam zadaje takie pytania jak wchodzi konkurencja. I jak tu nie przypuszczać że ma coś wspónego z ITI.
Jemu wszystko wolno ale inni na tym forum mają pisać to co chcą administratorzy. Już tłustym drukiem ostrzegają o karach za sprzeciwianie się ich poglądom. Niczego rozsądnego już na tym forum nie dowiemy się tylko ITI górą. Chyba dostanę karę chłosty ale jakoś wytrzymam.
 

aqula

New member
dekoder C+HD

Witam, a ja dzisiaj rozmawiałem ze znajomkiem (dystrybutor C+) i powiedział że będzie miał dekodery w poniedziałek i prawdopodobnie będzie można podpisać już na niego umowę, ciekawe czy tak będzie, wyglądało tak, jak by mówił prawdę i nie walił ściemy, ale zobaczymy.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja tylko zadałem pytania. Każdy zrozumiał je pewnie tak jak mu jest wygodnie.
Więc oto jak ja to rozumiem.
Tego HD w C+ bedzie przez parę miesięcy mało. Jeszcze mniej niż w N. Z różnych powodów. Canal+ nie zakupywał do tej pory filmów w HD. Teraz musi zmienić umowy i zamówienia. Czyli upskaler idzie w ruch. Jak już zapewne widzowie nSportu wiedzą, nawet mecze LM rozgrywane w Hiszpanii nie są w HD bo nie ma tam odpowiedniego sprzętu. W Anglii też nie wszystkie mecze ligowe są w HD. Dopiero inwestycje Cyfry+ i N w polską ligę i puchar powiększą ilość transmisji HD. Trzeba więc czekać. Bluzgi na forach i tak będą.
W Cyfrze+( co jest dla mnie dziwne) nie ma od razu kanału dokumentalnego HD. Od razu nasuwa się myśl o National Georgaphic HD. Niby była zapowiedź startu NGHD w 2007 ale nie wiadomo dokładnie kiedy i co najdziwniejsze gdzie będzie ten kanał. Cyfra+ sama milczy na ten temat.
Będą też problemy z HDMI jak w N. Będą problemy z funkcjonalnością dekodera. Będą bluzgi.

P.S.Bez osobistych wycieczek proszę bo przestałem już reagować. Szkoda oczu na czytanie takich bzdur.
 

irzi

Member
Czy cena tego dekodera będzie taka sama dla stałych klientów ( bedących z Cyfrą+ już ładnuch parę lat ) jak i dla nowych klientów, podpisujących umowę z Cyfrą+ pierwszy raz ?
 

maszek

New member
Bez reklam
info z 05.12.2006, źródło skysunsat
http://skysunsat.pl/portal,news,862.htm?sid=8aeda4e251909347744ec3520c899dd9


cyfra_logo_112.gif

W dniu dzisiejszym Cyfra + rozesłała do swoich wybranych dystrybutorów nowe odbiorniki Mediasat służące do odbioru programów HDTV wyprodukowane przez firmę Philips .


Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć nowego odbiornika , który dotarł w wersji "francuskiej" z oznaczeniem MedisatMax i pilotem , który nie wiele ma wspólnego z menu odbiornika i tutaj niestety niespodzianka, menu odbiornika jest prawie identyczne jak w dotychczasowych odbiornikach Mediasat .




Kilka przykładów z menu odbiornika:

566.zdjecie.jpg
569.zdjecie.jpg

568.zdjecie.jpg


i jeszcze informacja z innego forum http://linuxbox.dvb-z.net/index.php?showtopic=20600&mode=linear

"Ponizej screan z kanalu nadawanego przez cyfre w HD jest to C+ Sport HD nadajacy w DVB-S na pozycji 10.719; pol. V; SR: 27500; FEC: 3/4"

post-4799-1165481299.jpg
 
Ostatnia edycja:

ro-mek

New member
Kolega Arsenal ma rację.Już kiedyś zacząłem się nad tym zastanawiać z jakim entuzjazmem i ufnością wszyscy podchodzą do obietnic cyfry,zobaczymy jak będzie dalej bo na potknięciach n-ki prawie wszyscy psy wieszali.Mam cyfre z c+ i zastanawiam się co lepsze,kupić jakiś nowy
tuner do cyfry z niewiadomą ofertą i ceną od lipca czy dodatkowo wziąść n-ke z kanałami HD.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale pare dni temu na stronie canalplus w ich programie przy meczu Ligi angielskiej West Ham United - Manchester United był znaczek HD,teraz go nie ma.
 

małgosia

New member
Dzisiaj podłączyli mi cyfrę+. To mój pierwszy kontakt z platformą cyfrową.
Tymczasowo mam w użyciu "dziadka" Mediasata za 1zł.
Pierwsze wrażenia - to totalne rozczarowanie. Obraz nie jest lepszy niż na kablówce, a nawet zdaje mi się jakby był ciut gorszy :x

Liczę, że ktoś mnie pocieszy i powie, że jak zmienię dekoder (np. na Humaxa) to będzie dużo lepiej.

Już nie wspomnę o designie tego Mediasata - wygląda jak nie z tej epoki. Zresztą ten nowy Philips HD też się kiepsko prezentuje.
 
Do góry