Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Slawek999

New member
Humax HDTV napisał:
spróbój upgrade u kogoś w odbiorniku, jakiś sąsiad, babcia czy dziadek, albo pójdź do sklepu i zrób zgodnie z instrukcją powyżej, to działa, naprawdę widziałem, robiłem i opisałem dokładnie
Ale jaja, nasiedziałem sie przy tym astonie i nagle olśnienie! Przecież mam T-rexa od premiere, no i przełożyłem karte cyfry i ........ śmiga jak się patrzy nawet lepiej jak na astonie bo nie zrywa no i HD działa!. Przy okazji, Aleksaner leciał na HD(chociaż to nie było HD)bez polskiego dźwięku, czy to tylko u mnie?
Pozdrawiam
Sławek
 

małgosia

New member
maszek napisał:
Właśnie, Małgosia pochwal się swoim nowym nabytkiem;)

Hej !

Troszkę napisałam w dziale sprzęt. Jedyne porównanie jakie mam - to do Mediasata, ktorego miałam ledwie przez tydzień

Zacznę od plusów
- lepszy obraz niż w Mediasacie - przede wszystkim bardziej żywe kolory. Programy SD nagorzej wyglądają na HDMI, a najlepiej na componencie. Mam telewizor LCD Loewe Concept 32'', ktory podobno ma dobre ulepszacze - więc pewnie dlatego nawet przez Scart obraz jest lepszy niż przez HDMI. Nie robiłam jeszcze porównań dla obrazu HD
- zdecydowanie bardziej bogate menu niż w Mediasacie - np. bardzo mi się podoba, że można ustawić aż 5 odrębnych list
- współpraca z modułem C+HD bez żadnych problemów (np. na innych forach ludzie pisali że korzystając z Astona wiesza im sie obraz po pół godzinie)
Minusy :
- krzaczki zamiast polskich czcionek
- brak napisów na Canal+ (można włączyć tekst z telegazety ale z krzaczkami zamiast polskich liter).

Jeśli chodzi o szybkość przełączania to troszkę trwa (ok. 2 sekundy), ale do tego się przyzwyczaiłam już od momentu kupna LCD Loewe.

Generalnie - wrażenia pozytywne, poza tym co pisałam - ma dla mnie duże znaczenie, że Humax jest w srebrnym kolorze jak reszta mojego sprzętu. Medisat przestał już straszyć ;)

"Aleksander" zrobił na mnie duże wrażenie na plus. A przecież jak niektórzy piszą to jeszcze nie "prawdziwe HD" i może być jeszcze lepiej !

W miarę użytkowania dopiszę więcej szczegółów.

Trzymam za słowo kolegę Humaxa, że ukaże się upgrade softu, który zlikwiduje problemy z polskimi czcionkami.


No i powtarzam pytanie zadane w innym dziale - czy opłaca się robić upgrade softu Humaxa - czy są tam jakieś istotne zmiany ? Niestety nie mam Astry, więc upgrade z satelity byłby dla mnie problemem. No chyba, że można zrobić upgrade podłączając komputer...
 

yanky

New member
Judash napisał:
A powiedz nam jak dlugo trwa przelaczanie kanalow i czy sa ogonki w napisach pod fimem?Czytalem na innych forach, ze 3-5 sekund w Humaksie, troche mnie to odstrasza.

Na Topfieldzie przełączanie kanałów jest nastepujące: dźwięk nowego kanału słychać zaraz po przełączeniu natomiast video wskazuje za ok. sekundę. Ogólnie może być.

Ciekawostką jest natomiast to, że tuner gdy jest w stanie czuwania wyświetla godzinę natomiast po włączeniu na pilocie POWER wszystko gaśnie i po ok. 3-4 sekundach pojawia się napis RUN i jescze trochę i dopiero tuner działa. Na początku myślałem, że coś się zepsuło. Chciałem włączyć go pilotem, a tu zegarek znika i ciemno. Znowu pilot i znowu coś się dzieje i tak porę razy zanim wywnioskowałem, że przy włączaniu potrzeba mieć trochę cierpliwości.

Aha, jeszcze te literki. Są wszystkie polskie i niemieckie. A więc te, które mnie najbardziej interesują.
 
Ostatnia edycja:

Humax HDTV

New member
przełączałem właśnie Humaxa 2000 na kanałach kodowanych
kilka razy, odpaliłem stoper w komórce na kodowanych wyszło ta z 1,8 sekund, na niekodowanych około 1 sekundy
 

kaem

New member
Czy w Humaxie tez jest w EPG możliwość podglądu aktualnie odbieranego kanału, tak jak to jest w Topfieldzie (patrz. 2 str. wczesniej, post maszka")? Co jest lepsze?
 

Humax HDTV

New member
w Humaxie jest EPG i jak się dowiedziałem od techników Cyfry ma mieć tak samo przystosowane oprogramowanie do Cyfry jak Topfield, taki był warunek pod którym obydwa tunery dostały oficjalne błogosławieństo Cyfry
 

jarmalik

Member
Bez reklam
małgosia napisał:
Hej !

Mam telewizor LCD Loewe Concept 32'', ktory podobno ma dobre ulepszacze - więc pewnie dlatego nawet przez Scart obraz jest lepszy niż przez HDMI. Nie robiłam jeszcze porównań dla obrazu HD.

Wybacz Małgosiu, ale przy tej przekątnej ekranu (jaką masz rozdzielczość?) aby widzieć różnicę między HD a SD powinnaś siedzieć w odległości nie dalszej niż 1,5 metra. IMO szkoda taki sprzęt (HUMAX) podłączać do takiego odbiornika. Obraz w 720p powinno się oglądać na minimum 42 calach, a 1080p powyżej 70 cali. Wówczas patrząc na TV z odległości 2,5 - 3m dojrzysz te wszystkie szczegóły o których pisałem. Jeśli odsuniesz się dalej, obraz coraz bardziej będzie tracił na wyrazistości i upodabniał się do SD. Ten temat już był tu nieraz wałkowany. Poza tym aby z HUMAXA wydobyć HD, trzeba w dolnej części pilota wybrać sygnał 720p lub 1080i (IMO lepiej 1080i) oraz koniecznie połączyć przez HDMI ewentualnie przez component. Jeśli nie masz Astry, to zaprogramuj sobie z Hotbirda kanał LUXE TV HD. Tam jest niezłej jakości obraz HD 1080i (chociaż u mnie ostatnio nie chce działać). Kanały SD rzeczywiście przy bezpośrednim połączeniu do TV lepiej wyglądają przez Scart, ale także koniecznie trzeba wspomnianym wyżej przyciskiem na pilocie ustawić rozdzielczość na 576 - to daje najlepszy rezultat.
A propos jakości obrazu, to dzisiaj na ANIXE HD (z Astry) widziałem trayala Apocalyptyco Gibsona. Jakość znowu porażająca, tak jak we wspominanym przeze mnie Aleksandrze na Pr****e:)

Pozdrawiam
 

małgosia

New member
jarmalik napisał:
Wybacz Małgosiu, ale przy tej przekątnej ekranu (jaką masz rozdzielczość?) aby widzieć różnicę między HD a SD powinnaś siedzieć w odległości nie dalszej niż 1,5 metra. IMO szkoda taki sprzęt (HUMAX) podłączać do takiego odbiornika.

Loewe ma rozdzielczość 1366*768.
Póki co jestem skazana prawie wyłącznie na SD - więc czym większy ekran tym byłoby gorzej.

Poza tym aby z HUMAXA wydobyć HD, trzeba w dolnej części pilota wybrać sygnał 720p lub 1080i (IMO lepiej 1080i) oraz koniecznie połączyć przez HDMI ewentualnie przez component.

Stosuje połączenie component, bo przez HDMI kanały SD wyglądają bardzo kiepsko. Jak puszczą kolejne filmy na C+ spróbuję połączenia HDMI - ale z tego co piszesz wynika, że przy tej wielkości ekranu mogę nie zobaczyć różnicy

Jeśli nie masz Astry, to zaprogramuj sobie z Hotbirda kanał LUXE TV HD. Tam jest niezłej jakości obraz HD 1080i (chociaż u mnie ostatnio nie chce działać).

Niestety podobnie jak u Ciebie - odbieram tylko dżwięk z tego kanału.

Kanały SD rzeczywiście przy bezpośrednim połączeniu do TV lepiej wyglądają przez Scart, ale także koniecznie trzeba wspomnianym wyżej przyciskiem na pilocie ustawić rozdzielczość na 576 - to daje najlepszy rezultat.

Tak też robię.

A propos jakości obrazu, to dzisiaj na ANIXE HD (z Astry) widziałem trayala Apocalyptyco Gibsona. Jakość znowu porażająca, tak jak we wspominanym przeze mnie Aleksandrze na Pr****e:)
Pozdrawiam

Póki co mam dostęp tylko do Hot Birda, gdzie nie znalazłem żadnego niekodowanego kanału nadającego HD (Lux HD ma tylko dźwięk)
 

gosiam

New member
Zakupy w satsklep

Z tym sat-sklepem to nie tak różowo. Zadzwoniłam w piątek do przedstawiciela Humaxa w Polsce (kontakt znajdziecie na stronie www.humax.com.pl) i zapytałam o jakiś sklep ze sprzętem w okolicy Katowic. Podali mi parę firm w okolicy. Jak zapytałam się o ten sklep to powiedzieli ,że oni ze sprzętem rozprowadzanym przez tą firmę nie mają nic wspólnego. Że to są odbiorniki niewiadomego pochodzenia przywożone z innych krajów. Ten sprzęt nie jest serwisowany w Polsce i nie ma w Polsce gwarancji Humaxa. Każdy odbiornik z gwarancją na Polskę ma z tyłu oprócz plomby Humaxa też plombę z kodem kreskowym i numerem przedstawiciela na Polskę firmy Sensor z Wrocławia. Miałam kiedyś podobną historię z laptopem Compaq Armada. Okazało się że firma krzak przywiozła go z Wielkiej Brytanii. Wcale nie był tańszy a przynajmniej niewiele. Jak padł dysk to się na mnie wypięli a jak zadzwoniłam do Compaqa to powiedzieli, że gwarancja jest ale w Anglii i że często się zdarza przywożenie do Polski sprzętu po naprawie. Taniej niż wysyłać do naprawy wyszło kupić sobie dysk.
U dystrybutora powiedzieli mi, że mają bazę danych wszystkich numerów seryjnych sprzedanych przez Humaxa do Polski wszystkich odbiorników od 5 lat. Możecie zadzwonić i sprawdzić.
Zapewne zaraz 2 kolegów obrzuci mnie błotem że bzdury piszę, ale nie ma się co dziwić, śledzę ten wątek od 3-4 dni i regularnie koledzy włażą z reklamą satsklepu, linkiem, ciepłymi uwagami, zaraz drugi popiera że kupił.
Widocznie mają etat w satsklepie.
 
J

Judash

Guest
Witam.Ja osobiscie z zadnym z tych sklepow nic wspolnego nie mam.Podaje linki aby osoby zainteresowane mogly sie zoorientowac co i jak.Pytalem przez mail jednego z gosci z Alleegro jak i satsklep-u i odpowiedz uzyskalem taka:
"humax ma swoj hologram - plombe i an podtsawie tego jets tez europoejska gwrancja"-to odpowiedz z Allegro uzytkownika dmtrade.
 

nowy66

New member
yanky napisał:
... Topfield..

Podaj troche więcej informacji o tym TF. Też się do tego modelu przymierzam. Z jakim(i) CAM działasz? Czy jest różnica (jak w Humaxie) pomiedzy obrazem SD po hdmi i scart (lub component)? własnie- jak działaja poszczególne złącza? Jak poszły zakupy z firmą od której kupiłeś? Inne info (im więcej tym lepiej..)

@malgosia
Loewe ma rozdzielczość 1366*768.
Póki co jestem skazana prawie wyłącznie na SD - więc czym większy ekran tym byłoby gorzej.

troche offtopic (z góry przepraszam) - ja mam 46XD1E i ogladam (na razie bez HD) z odległości 2.5-3.5 na zwykłym badziewnym mediasacie 1330. No i mogę z mniejszej bez bólu oczu i innych zmysłów. Z tego względu nie rozumiem obaw przed TV FullHD do SD i odległości oglądania (chociaż też miałem takie, irracjonalne - teraz :)- obawy). Aha - nie twierdzę, że wszystkie fullhd tak mają;).

pzdr
 

gosiam

New member
maszek napisał:
Gosia, czy można kupić Humaxa z modułem dla C+ HD w promocyjnej cenie?
Jeśli chodzi o promocje na Humaxa to powiedzieli, że sprzęt powinien mieć każdy większy dystrybutor, a do świąt praktycznie każdy dystrybutor Cyfry. Że obowiązuje cena promocyjna 1080 zł brutto więc mniej niż na Allegro i w satsklepie. Jak się do nich zadzwoni lub napisze maila to podaję listę sklepów gdzie Humax jest. I jeszcze jedna ważna sprawa - oni dystrybutorom w promocji sprzedają tyle Humaxów ile otrzymali oni modułów na Cyfrę. Jak dystrybutor chce może wam tuner sprzedać bez modułu za 1080zł licząc na to że sprzeda moduł bez tunera.
I jeszcze jedno przepraszam jak kogoś posądziłam bezpodstawnie ale jak sobie przypominam zakup dysku do popsutego Compaqa to mnie nerwy niosą.
 

pmcomp

New member
Cześć,

ci wy się tak podniecacie. Kolega Wyciu podał na sąsiednim forum, że całe HD od Syfry to po prostu upscalowane SD, i do tego w 720p. A fuj. Od początku było wiadomo, że gdzieś musi być haczyk, teraz już wiemy. Nie dość że tuner za ponad tysiaka to jeszcze upscalowane HD.

Ojojoj, Panie Prezesie z Francy, znowu robicie nas klientów z Polska w ch... . Nieładnie.

Pana nie pozdrawiam.
A forumowiczów owszem, pozdrawiam :D .
Edit Tuptus55: Proszę nie używać obraźliwych nazw gdyż jest to naruszenie regulaminu.
 

maszek

New member
Bez reklam
pmcomp napisał:
Cześć,
ci wy się tak podniecacie. Kolega Wyciu podał na sąsiednim forum, że całe HD od Syfry to po prostu upscalowane SD, i do tego w 720p. A fuj. Od początku było wiadomo, że gdzieś musi być haczyk, teraz już wiemy. Nie dość że tuner za ponad tysiaka to jeszcze upscalowane HD.

Ale jest w tym wszyskim jeden plus - aktualnie Cyfra nie bierze za to dodatkowej kasy. Podobno pełny start z płatną ofertą HD będzie od czerwca 07. Biorac pod uwage wysokość dotychczasowych abonamentów może jednak zrezygnują z tych 15 zł lub przygotują bardziej elastyczną oferte (jak N-ka). I wracając do tematu tunerów - do czerwca mamy sporo czasu by "przestawić klientelę" na nowy wymiar przekazu TV. Po co wprowadzac HD, jeśli rynek nie bedzie do tego przygotowany. A tak abonenci C+, ktorzy nie przeszli do N-ki maja czas spokojnie zastanowic się nad zakupem TV czy nawet tunera za ponad 1000 zł. Jeszcze pół roku temu nikt na powaznie nie brał możliwości nadawania HD w Polsce. Dzieki N -ce się ruszyło i teraz piłka jest po stronie Cyfry i Polsatu. A to że C+ nadaje w upscalingiem nie jest chyba tak istotne, skoro nie pobiera za to dodatkowej kasy. A potrzebują jej sporo, skoro chca zakupic na rynek polski sprzęt i wozy transmisyjne dostosowane do HD.

ps. też nie usmiecha mi się wykładanie dodatkowych pieniędzy na tuner ale poczekam na telefon od konsultanta C+ (umówiony na przyszły tydzień) i zobaczę co mi zaproponują? Jesli w promocji bedzie Humax z modułem za 1080 zł (w Sensorze jest za 1399 bez modułu) a alternatywnie C+ proponuje zakup Philipsa HD za 700 zł (którego nie ma), to wolę dołożyć 300-400 zł i mieć coś swojego i w dodatku uniwersalnego:D
 

Humax

New member
Judash napisał:
Pytalem przez mail jednego z gosci z Alleegro jak i satsklep-u i odpowiedz uzyskalem taka:
"humax ma swoj hologram - plombe i an podtsawie tego jets tez europoejska gwrancja"-to odpowiedz z Allegro uzytkownika dmtrade.
Plomba Humaxa jest na każdym Humaxie także tym sprzedawanym w Arabii Saudyjskiej i w USA. Może on być kilka dolarów tańszy ale nie ma gwarancji europejskiej. Tyle, że wtedy najbliższy serwis autoryzowany jest w Dubaju. Sprowadzanie sprzętu z innych krajów nieoficjalną drogą jest legalne tylko, że powinno się informować klienta że to jest sprzęt z poza oficjalnej sieci dystrybucji. Łapczywa firma zarabia wtedy 10 USD więcej wpędzając często klienta w kłopoty. Już dzisiaj wszystkie sprzedawane przez nas odbiorniki mają wersję oprogramowania 08 obsługującą POLSAT. W odbiornikach z wymienionych firm jest soft 07 który z modułem POLSATU nie pracuje. Dodatkowo kupując sprzęt nie przeznaczony na Polske bez plomby dystrybutora ryzykujemy, że nie będziemy mieli dostępu do polskiej wersji oprogramowania z obsługą EPG Cyfry+ i innymi dodatkowymi funkcjami.
Traktujcie tą informację jako oficjalny komunikat, bo ja jestem tutaj służbowo i przed nikim tego nie ukrywam. Zapraszam też do pytań bo o dystrybucji Humaxa z Cyfrą wiem wszystko i co będę mógł to powiem.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax Polska napisał:
kupując sprzęt nie przeznaczony na Polske bez plomby dystrybutora ryzykujemy, że nie będziemy mieli dostępu do polskiej wersji oprogramowania z obsługą EPG Cyfry+ i innymi dodatkowymi funkcjami.
Traktujcie tą informację jako oficjalny komunikat, bo ja jestem tutaj służbowo i przed nikim tego nie ukrywam. Zapraszam też do pytań bo o dystrybucji Humaxa z Cyfrą wiem wszystko i co będę mógł to powiem.
Więc na co czekasz?:D Podaj szczegoły, które nie są "tajemnica służbową";) . Gdzie i za jaka kwotę (te 1080 zł to nie bajer?) będzie można kupić Humaxa z modułem do C+? Czy zakup bedzie możliwy tylko u dealerów C+ czy też u dealerów sprzedających Humaxa? Tak się składa że np. SENSOR z Wrocka jest w moim... bliskim zasięgu:lol:
 
Do góry