Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

rafix01

Member
Bez reklam
Heh, widzę, że C+ nie ma szybko uruchamiających się dekoderów :( czyli pewnie pozostanę przy swoim 6-cio letnim philips 6201HD.

Z ciekawości pomierzyłem dokładnie czasy od włączenia do pojawienia sie obrazu, i tak:
C+ (philips 6201HD) -> 36,4s :(
nTV (nbox rec 250GB) -> 6,8s ! :D
 

d@miano

New member
Heh, widzę, że C+ nie ma szybko uruchamiających się dekoderów :( czyli pewnie pozostanę przy swoim 6-cio letnim philips 6201HD.

Z ciekawości pomierzyłem dokładnie czasy od włączenia do pojawienia sie obrazu, i tak:
C+ (philips 6201HD) -> 36,4s :(
nTV (nbox rec 250GB) -> 6,8s ! :D
Tak dla pocieszenia to wiem, że już niebawem wejdzie nowa oferta C+ z "n" i będą dawać nbox-y zamiast tych z C+ :) Poza tym nawet jeśli ktoś jest w trakcie trwania umowy będzie mógł migrować do nowej oferty jeśli mu spasuje a jeśli nie to będzie miał to co obecnie do końca czasu określonego w umowie czyli tzw. 'promocji".

Co do dekodera PACE PVR HD to w weekand miałem trochę czasu i spędziłem go przed TV.
Jakiś meczyk, film, Oscary... muszę przyznać, że oprócz irytującego braku zegara w trybie standby, rozmytego niebieskiego koloru wyświetlanych napisów to JAKOŚĆ OBRAZU JEST ZDECYDOWANIE NA PLUS w stosunku do Sagemcoma, którego również posiadam i jest on w tej chwili w sypialni. Przy 32'' obraz jest bardzo dobry, ale na 60'' w salonie na PACE zauważyłem poprawę jakości. Co do szybkości zmiany kanałów i samego włączania dekodera... no cóż rewelacji niestety nie ma, ale chyba się już przyzwyczaiłem :razz: Zobaczymy co w marcu wymyślą...?
 

rafix01

Member
Bez reklam
Tak dla pocieszenia to wiem, że już niebawem wejdzie nowa oferta C+ z "n" i będą dawać nbox-y zamiast tych z C+ :) Poza tym nawet jeśli ktoś jest w trakcie trwania umowy będzie mógł migrować do nowej oferty jeśli mu spasuje a jeśli nie to będzie miał to co obecnie do końca czasu określonego w umowie czyli tzw. 'promocji".

dlatego czekam do końca umowy (30.04.2013) pomimo, że już dzwonią z C+ o przedłużenie umowy ... zobaczymy co wymyślą z dekoderami i z cenami :)
 

Bosman81

Member
Czy któryś z użytkowników mediabox+ powie mi, czy da się ustawić dekoder, aby automatycznie przełączał się na inny program o danej godzinie? Opcja ta była dostępna w Multimedia Polska z ichnim dekoderom i się cholernie do niej przyzwyczaiłem.

Druga sprawa. Co może być przyczyną że czasami skacząc po kanałach nadawanych w dolby (ustawiłem dekoder aby z automatu się przełączał na dolby tak jak miałem kiedyś w dekoderze od Multi i to działało zawsze) jest brak dźwięku. Należy wtedy ręcznie w opcjach wygrzebać dolby tak, dolby nie i wtedy dopiero "łapie".

Trzecie sprawa. Po przełączeniu na program który nie jest nadawany w dolby brak jest dźwięku. Należy wtedy postąpić analogicznie jak w sytuacji powyżej, czyli opcje programu - dolby nie, dolby tak i dźwięk wraca...

Doprawdy irytujące...
 

HubiiDubii

New member
Witam,

Wydaje mi się, że była opcja przełączania się na inny kanał poprzez EPG, ale nie powiem Ci czy to dotyczy konkretnego momentu czy godzinowo nie pamiętam, będę w domu to sprawdzę dokładnie, druga sprawa to, jaki model dekodera masz u siebie. Co do braku dźwięku to w mediaBoxie+ obraz po HDMI, dźwięk po optyku dekodowanie w ampli na auto, było tak jak piszesz zdarzało się, że dźwięk uciekał po "przełączeniu" wszystkich kanałów i zrobieniu tego, co napisałeś (tak/nie) pozostawiałem na tych kanałach, na który jest wybór DD na TAK, ścieżka oryginalna problem rozwiązał się sam, co ciekawe nawet na kanałach gdzie oryginalna ścieżka jest w języku angielskim (chyba kanał FOX) mam język polski :], pozdrawiam.
 

nokinomaniak

New member
Czy któryś z użytkowników mediabox+ powie mi, czy da się ustawić dekoder, aby automatycznie przełączał się na inny program o danej godzinie? Opcja ta była dostępna w Multimedia Polska z ichnim dekoderom i się cholernie do niej przyzwyczaiłem.

Druga sprawa. Co może być przyczyną że czasami skacząc po kanałach nadawanych w dolby (ustawiłem dekoder aby z automatu się przełączał na dolby tak jak miałem kiedyś w dekoderze od Multi i to działało zawsze) jest brak dźwięku. Należy wtedy ręcznie w opcjach wygrzebać dolby tak, dolby nie i wtedy dopiero "łapie".

Trzecie sprawa. Po przełączeniu na program który nie jest nadawany w dolby brak jest dźwięku. Należy wtedy postąpić analogicznie jak w sytuacji powyżej, czyli opcje programu - dolby nie, dolby tak i dźwięk wraca...

Doprawdy irytujące...
Z tym przelaczaniem programu to nigdy sie w to nie bawilem , bo mi to nie potrzebne , ale poszukam .A co do dzwieku to mam polaczonego mediaboxa po hdmi do ampli , i niewazne czy leci dzwiek na kolumny czy z tv nigdy nie stracilem dzwieku , jak i zawsze lapie dd czy takowe stereo bez grzebania w ustawieniach .
 

DYFER

Member
Witam odgrzewam temat tunera ncplus. Mam tuner premium od ncplus i czy ktoś używa lub używał pod tv jakimś nowym 4k. Czy daje rade? Czy trzeba.. Lub należy zmienić na ten nowy tuner 4k? Czy rzeczywiście tuner upscaluje treść gorszą do lepszej? Że SD na HD że HD na fhd itd? Widać różnicę? Pytam ponieważ będę miał nowy tv min75inch a pewno będzie to 85inch. Dziękuję za informację. Pozdr
 
L

lukas1985

Guest
Mam pytanie jaki dekoder z nc + wybrać?? Który będzie najlepszy? a może skorzystać z modułu cam ? Mój tv obsługuje DVB s. Obecnie mam Upc i horizona
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy co masz na myśli - czy dekoder dedykowany ,czy też kupiony na wolnym rynku
Jeżeli posiadany telewizor rzeczywiście obsługuje CAM to też jest dobra opcja
 

linkinmark

New member
Pytanie bo pisałem do cyfry w sprawie cam i napisali że ja mam multiroom w nie mogę mieć cam. Czy faktycznie tak jest ze na zamiast dodatkowego dekodera nie mogę niec adaptera cam?
 
Cześć,
posiadam pakiet Canal+ i moduł CI+ do TV. Mam opcję zamiany na tuner TVBOx+ lub moduł CAM CI+ EPC.
Warto? Jakieś dodatkowe korzyści z tego płyną? Tuner mi się średnio widzi - wolę mieć jeden pilot i wszystko w TV.
 
Do góry