Ruszyło HDMI na N-ce

lotartur

New member
Ruszyło HDMI na N-ce, tak podają na konkurencyjnym forum, ale za tą informację proszę o pomoc. Mój nowiutki ( dwu godzinny) Philips 32PW9551/12 nie chce działać po komponęcie z N-ką, co mam zrobić. A i jeszcze jedno jak wejść do menu serwisowego tego Tv.
Pozdrawiam i dzękuję
P.S. tak wiem, wiem to HDMI z innymi TV już współpracowało ale z tym Philem nie.
 

MarKo_wawa

New member
Witaj baba,

Sprecyzuj pytanie, talerz sie nie "starzeje" pominawszy rdzewienie ;) ,
jezeli masz instalacje po cyfrze, zamieniasz poprostu dekodery.
Uwaga - dotyczy wylacznie zwyklego tunera "n-ki", do podlaczenia recordera, stara instalacje trzeba zmodyfikowac.
Na forum znajdziesz wszystkie odpowiedzi.:cool:

Pozdrawiam
 

Mabri

New member
baba napisał:
Dzieki Marko.Czyli ta modyfikacja to ma polegac na wymianie kabla.?

N-recorder potrzebuje dwóch kabli, ponieważ posiada dwa tunery. Trzeba więc wymienić konwerter na twin lub lepiej (bardziej przyszłościowy) quad.
 

dem

New member
lotartur napisał:
Ruszyło HDMI na N-ce, tak podają na konkurencyjnym forum, ale za tą informację proszę o pomoc. Mój nowiutki ( dwu godzinny) Philips 32PW9551/12 nie chce działać po komponęcie z N-ką, co mam zrobić. A i jeszcze jedno jak wejść do menu serwisowego tego Tv.
Pozdrawiam i dzękuję
P.S. tak wiem, wiem to HDMI z innymi TV już współpracowało ale z tym Philem nie.

Nie wiem czy to juz nowy firmware - jesli tak to dla wszystkich posiadaczy TV z problamami pod HDMI:

powinno byc mozliwe przelaczanie sie pomiedzy trybem HDMI (czyli cyfrowe video i audio) a trybem DVI (wylacznie cyfrowe video) - trzeba przytrzymac klawisz RES przez kilka sekund. na wyswietlaczu powinno pojawic sie DVI lub HDMI, ustawienie trybu pamietane jest caly czas i przejscie do innego trybu nie powoduje utraty raz wybranego trybu.

Philips 32PW9551/12 musi dzialac po komponencie tj YPbPr - prosze pamietac ze wyjscie YPbPr aktywne jest tylko wtedy gdy aktywne jest HDMI.
 

mario7103

New member
n-recorder

recorder czy w tym typie tunera jest diseq??? Czy ktoś wie jak jest podzielony dysk twardy??? Chodzi o pojemności.
 
Ostatnia edycja:

Franek

New member
Przed chwilą sprawdziłem i ostatnia wersja oprogramowania jest z 8.11.2006, czyli tak jak przez ostatnie kilka tygodni i niestety u mnie HDMI dalej nie działa. Poza nieprzyzwoitymi dźwiękami wydobywającymi się z głośników (czsem pojawi się jakiś ludzki głos, ale b. rzadko) i ciągłym "śniegiem" na ekranie, nic więcej się nie dzieje.
Przytrzymanie klawisza RES nic nie daje, poza oczywiście zmianami rozdzielczości.
Kabelek chyba niezły "Techlink and Wires" całe 189 zł więc to chyba nie jego wina. Na partyline powiedzieli mi, że z TV LG (a taki właśnie mam) "występują problemy z połączeniem przez HDMI i pracują nad ich usunięciem" koniec cytatu.
A może ktoś wie jaka jest prawdziwa przyczyna?

Pozdrawiam
 

maryn

New member
tak jak piszesz kolego,ja mam lcd funai NLC- 3216 i przez 2 minuty jest pięknie dzwięk i obraz ale zaraz mam niestety brak sygnału po HDMI i koniec.Oczywiście jak zresetuje nboxa to znowu jest pięknie ..... 2 minuty,ostatnia aktualizacja 27.10 równy miesiąc temu sprawdzałem przed chwilą brak nowego oprogramowania :( Pozdro
 

sitek

New member
No to ja mam pytanie z podobnej beczki, odpuscilem hdmi (wiadomo dlaczego) i podlaczylem po componencie. W trybie 1080i jest ok, ale jak przelacze na 576i to mniej wiecej raz na godzine zanika obraz na kilka a nawet kilkanascie sekund. I co mam zrobic? Nie widzi mi sie ogladanie przeskalowanego obrazu, bo dla mnie nie jest on dobrej jakosci, czy zostaje mi scart? A moze to cos z nboxem?
 

Adam55555

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam mam problem podłączyłem dziś tv Samsung 40M61 kablem HDMI i niestety nie działa mi głos czy ktoś sie już z czymś takim spotkał ?
 

Jan-Luc

New member
Adam55555 napisał:
Witam mam problem podłączyłem dziś tv Samsung 40M61 kablem HDMI i niestety nie działa mi głos czy ktoś sie już z czymś takim spotkał ?

W menu n-boxa jest zakładka telewizor, zmień dolby digital na nie.
 

Adam55555

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jan-Luc napisał:
W menu n-boxa jest zakładka telewizor, zmień dolby digital na nie.
Wyskoczyło mi teraz tv że (Twój telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem HDCP. Odłącz kabel HDMI i połącz dekoder z telewizorem za pomocą kabla YPbPr.) Co to jest??:-(
 

adamo_

New member
Bez reklam
Adam55555 napisał:
Wyskoczyło mi teraz tv że (Twój telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem HDCP. Odłącz kabel HDMI i połącz dekoder z telewizorem za pomocą kabla YPbPr.) Co to jest??:-(

Eureka!! a może to jest rozwiązanie ( puki nei ma nowego softu ) żeby wyłączyćgłos na HDMI to wtedy działa jak DVI czyli sam obraz , i pójdzie
 

Premier

New member
Łącze HDMI "n"

Potwierdzam że łacze HDMI jest jeszcze niedopracowane przez "n" ponieważ mam TV LCD Samsung i gdy wyłaczam TV w stan gotowości i po ok godz. wlaczam TV to n-box nie posiad sygnalu musze wylaczys n-boxa z zasilania i ponowniw go uruchamiam jest ok Tak ze uwazam ze trzeba poczekac na poprawki ze strony "n"
 

robert1v

New member
.

dem napisał:
Nie wiem czy to juz nowy firmware - jesli tak to dla wszystkich posiadaczy TV z problamami pod HDMI:



Philips 32PW9551/12 musi dzialac po komponencie tj YPbPr - prosze pamietac ze wyjscie YPbPr aktywne jest tylko wtedy gdy aktywne jest HDMI.

a co to za bzduryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
component działa niezależnie od hdmi bo jest standardem analogowym a hdmi cyfrowym i nie mają żadnej wspólnej cechy poza możliwością zmiany rozdzielczości na wyższą od SD

to tak jakbyś napisał że nie można nagrać nic na magnetowidzie jak niemasz podączonego do niego telewizora - przecie magnetowid ma własny tuner tv a telewizor własny
podobnie układy obróbki obrazu component i hdmi są nawet na oddzielnych płytkach w środku - se zobacz schemacik załączony do instruksji tv9551/12



troszke mnie poniosło ale nie lubię ściemniania:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
 

szarp

New member
czytaj dokładnie dem'owi chodziło o tuner "n"-ki a nie o TV. HDMI i component jest aktywne jednocześnie, czyli obraz jest obrabiany w HD i tylko przez przetworniki C/A wysyłany na component. Jeśli w n-ce nie włączysz HDMI to i component nie dzaiła. Ka-Pe-Wu?
 
Do góry