Kilka pytan do użytkowników Cyfry+

małgosia

New member
1. Czy czasza i konwerter Cyfry są zadawalającej jakości czy raczej powinnam skompletować sobie sama taki zestaw ?
2. Czy po wygaśnięciu umowy czaszę i konwerter trzeba zwrócić ?
3. Czy jakość odbioru Canal+ jest lepsza od HBO ?
4. Czy Luxe HD można odebrać przy pomocy tunera Cyfry ?
 

arsenal

Moderator
VIP
1. To zależy co rozumiesz pod pojęciem zadowalająca. Odbiór zapewni.
2. Zależy od promocji, ale ostatnio raczej nie trzeba oddawać.
3. Dzieli je przepaść( na korzyść C+ oczywiście).
4. Nie.
 

TolBoy

Member
Ad1. Cyfra+ daje czasze o średnicy 60cm, jak na polskie warunki troszke mało w razie złej pogody znika obraz. Polecam czasze o średnicy 1 metra najlepiej aluminiową.
Ad2. Tak trzeba zwrócić ale jest też chyba opcja wykupienia za 1zł.(najlepiej zapytać na infolini)
Ad3. Jest zdecydowanie lepsza
Ad4. Nie można, inna platforma inny system kodowania inny tuner satelitarny.
 

wzorcu

New member
Tak ode mnie do dodania co do:
Ad.1 To zależy w jakim regionie Polski mieszkasz oraz w jakiej "zabudowie" (jeżeli mniej zwarta to powinno Ci wstraczyć) . Jednak ja od razu założyłem antenę 80 cm z konwretrem o zdecydowanie niższych szumach niz wtedy (1999) dawał C+ (miałem dwa Alpsy po 0,8 dB).
Ad. 2 - Tak jak napisał Arsenal wszystko zależy od promocji (sprawdź w Twoim egzemplarzu regulaminu promocji)
Ja przy rezygnacji w roku 2005 na umowę, która była podpsiana w 1999 nie musiałem zwracać.
 

małgosia

New member
wzorcu napisał:
Tak ode mnie do dodania co do:
Ad.1 To zależy w jakim regionie Polski mieszkasz

Na Górnym Śląsku. A czy dobrze mi się wydaje, że czym bardziej na południe tym lepszy odbiór ?

oraz w jakiej "zabudowie" (jeżeli mniej zwarta to powinno Ci wstraczyć) .

Osiedle 4-piętrowych bloków. Mieszkam na ostatnim piętrze, następny blok jest ok. 50 metrów dalej.

Jednak ja od razu założyłem antenę 80 cm z konwretrem o zdecydowanie niższych szumach niz wtedy (1999) dawał C+ (miałem dwa Alpsy po 0,8 dB).

Dzięki za info. Popytam w takim razie jaki konwerter dokładają do tej anteny.
 
Do góry