Czy aby napewno "N" ?

małgosia

New member
Witam !

Po konferencji ITI na temat wejścia "N" na rynek nie miałam wątpliwości, że to najlepszy moment na rozstanie się z kablówką i że żadna inna platforma cyfrowa nie ma szans konkurować z "N".

Teraz mam wątpliwości :
- mimo bietnic wciąż brak filmowego kanału HD
- na kanale HD sport podobno bardzo rzadko nadawany jest obraz HD
- słyszałam plotkę (nie wiem czy prawdziwą), że liczba program na Discovery HD przez długi czas nie będzie zwiększana i że w zasadzie przez 2 tygodnie można zobaczyć wszystkie programy, a potem pozostanie już tylko oglądanie w kółko tego samego
- firmowa antena "N" to bubel i trzeba się liczyć z wyższymi kosztami kupna porządnej anteny i konwertera niż zapowiadane 60 zł
- strona "N" jest bardzo uboga, blog zamarl po wprowadzeniu "N" na rynek. Na blogu zachęcano ludzi do zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami, a teraz ze strony ITI nie ma żadnego odzewu.

Tak więc myślę, że wybór "N" nie jest już tak oczywisty i muszę pomyśleć również o konkurencyjnej Cyfrze - tym bardziej, że od stycznia będzie tam można oglądać moj ulubiony National Geographic w HD.

Być może ktoś z forumowiczów przeszedł z Cyfry na N i może dokonać porówania funkcjonalności tunerów i jakości programów SD ?
 

mobor

Banned
Ja takze wcisnalem hamulec przed "n"
To dobre rozwiazanie dla tych co sa "w gorącej wodzie kąpani", pokupowali sobie telewizory HD-READY i już chcą miec HD
A prawda jest niestety taka ze jak na razie jest bardzo mało materiałów HighDef - po prostu nie ma co nadawać. Taki Discovery korzysta w sporej czesci z materiałó tzw freelancerów którzy zazwyczaj nie palą sie do sporych inwestycji w drogi sprzęt. Sam TVN takze dopiero od niedawna dysponuje kamerami XD-CAM.
Po prostu nie warto teraz pchac sie w ten temat gdyz tak na prawdę na tą chwilę oferta "n" jest FATALNA zeby nie powiedziec bardziej dobitnie.
Osoby ktore aktualnie wchodzą w ten kanał są jedynie zrodlem zdobycia srodkó dla TVN-u na rozbudowę platformy do sensownego poziomu. Do tego czasu klient jednak płąci za cos czego tak na prawdę NIE DOSTAJE - mowa o prawdziwym HIGH DEFINITION - Dotychczasowa oferta HD to jak slyszalem 2 czy 3 programy ;) - reszta to zwykłe upscalowane pozycje jakie są na Cyfrze (nie ma wiekszego znaczenia czy materiał upscalowany jest w TV czy po stronie nadawcy)
 

arsenal

Moderator
VIP
Prosiłbym cię @mobor byś nie mylił TVN z ITI. To po pierwsze. Po drugie jeśli sie o czymś mówi trzeba mieć jakieś pojęcie a nie pisać "słyszałem".Po trzecie, 2 czy 3 programy w HD to dla ciebie pryszcz. O.K. Każdy ma prawo do swego zdania. Tylko popatrz jak szybko polacy zapominają. Zapominają jak w listopadzie zeszłego roku narzekali na forum: kiedy choć jeden kanał będzie w HD i po polsku"
Co do oferty. Jeśli komuś zwisają kanały"premium"(albo miał je przez kilka lat i stwierdził-żadna rewelacja)bo filmy ogląda na DVD. Od Polsatu Cyfrowego odrzuca go niedbałość o jakość przekazu, ogląda niedużo to N jest dla niego. Takie jest moje zdanie. N ma 3 tygodnie, Cyfra+ i Polsat kilka lat. Miały te lata i je w moich oczach zmarnowały.

P.S. Kanały na N MAJĄ lepszą jakość niż te same dostępne w C+ i PC. Tylko by to obiektywnie stwierdzić trzeba mieć N i C+ chociażby dla porównania.
 

mobor

Banned
Nie wiem skad u ciebie wzial sie pomysł ze iTi i TVN to 2 rozne ciała. Owszem - prawnie ale byle smarkacz wie ze te dwie kieszenie należą do tego samego garnituru który miał JEDNEGO krawca.
Co do jakosci - pozwol ze bede trzymał sie wlasnego zdania popartego wieloma opiniami osob które kupiły ...i czują sie niejako nabrane Podniecanie sie jakoscią jednego czy drugiego kanału miałoby sens gdyby były to kanały FTA...Jezeli kupuje sie natomiast usługe reklamowaną jako "NOWY WYMIAR" - ma prawo sie oczekiwac PRZYNAJMNIEJ tego by główne zalozenia standardu HIGH DEFINITION były jednak spełnione (za to w koncu biorą pieniadze) Na nową platformę zdecyduje sie dopiero wowczas gdzy przynajmniej 50% emitowanego materiału w ramach CAŁEJ oferty programowej bedzie w pełnym HD (tzn REJESTRACJA-POSTPRODUKCJA-EMISJA-ODBIÓR) a tymczasem okazuje się że 98% oferty spełnia raptem 2 ostatnie wymagania...
Jesli chodzi o jakosc programów SD - moze jest odrobine lepiej - ale na pewno nie na tyle na ile powinno mieć to miejsce. Pisałem o tym wczesniej

PS Zagadnieniami zwiazanymi z telewizją zajmuję się zawodowo
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Abstrachując od tego jaka jest oferta to i tak chyba nalezy sie duzy plus dla N chocby za to ze wymusiła na konkurentach ponowne zaintereseowanie sie klientem i podnoszenie standardu.
 
Ostatnia edycja:

michal218

New member
Jesli chodzi o te SD,to roznica jest potezna,na zwyklym euro i telewizorze tylko 100 Hz.Owszem rzucilem sie na N wywalajac Cyfre na zbity pysk i jedyna pomylka jest to,ze nie oplaca mi sie juz mieszac w instalacji,bo za pol roku zmieniam mieszkanie i nie moge zainwestowac w recordera.Tam od razu poloze odpowiednia instalacje pod N z Vodem i na zapas na hotbirda i astre dla innych celow.Oferta jest srednia,a nie uboga,cena bardzo przystepna,a jakosc duzo wyzsza.Z zakupem tv wstrzymalem sie jednak do wiosny,kiedy to bede mogl go wykorzystac tak jak trzeba.Moze przy okazji spadnie cena na full HD 37'.Zreszta jeszcze moze mi sie stara 7 letnia 100 Hz zepsuc,to wezme jakis polsrodek-moze 32 cale Panasonica...A full hd emitowac zapewne nie beda jeszcze w Polsce przynajmniej kilka lat i to wszyscy z Cyfra na czele...wiec sobie zawodowcu poczekasz....
 

małgosia

New member
Tomek Koko napisał:
Abstrachując od tego jaka jest oferta to i tak chyba nalezy sie duzy plus dla N chocby za to ze wymusiła na konkurentach ponowne zaintereseowanie sie klientem i podnoszenie standardu.

Z pewnością tak - z tego punktu widzenia wszyscy powinni się cieszyć z wejścia trzeciej platformy cyfrowej na rynek.
Ja natomiast patrzę na to z innego punktu widzenia. Mam cyfrówkę, z ktorej ciągle znikają programy i dlatego decyzję o wyborze platformy cyfrowej chcę podjąć już dziś.

No i na dzień dzisiejszy wybór N nie wydaje mi się taki oczywisty jak miesiąc temu. Rozumiem, że oferta programowa będzie z czasem rozbudowana, fukcjonalność tunera również. Tylko kiedy ? Niepokoi mnie kiepska polityka informacyjna ITI. A tak się dobrze zapowiadało (myślę o blogu)...
 

autorus

New member
Tez mam n'kę od samego poiczątku, i cyfre od 4 latek. Więc dla mnie osbiście n ma duzo leprzy program, płaciłem 60.5 a teraz będę płacił 68zł. No ale w porównaniu do cyfry mam kanały hd, no n sport pozostawi wiele do zyczenia ale meczyki są boske. Brak mi tylko hallmark i mini mini.

Odnośnie jakości to jest jednak problemik, bo czasem jest super a czasem tak sobie i nie wiem od czegpo to zależy, specjalnie wezwałem gostka żeby mi porządnie ustawił antenkę a mam 90cm.

Ogólnie uważam, że w moim przypadku n to był dobry wybór nawet gdyby więcej nic nie zrobili. Choć mam nadzieję ze jednak zrobią :)

Ale jak ktoś miał kanały premium to może się czuć zawiedziony, na razie rzecz jasna do póki vod nie wejdzie.

Pozdrawiam

Autorus
 

mobor

Banned
To żenujące żeby do obrony własnego zdania używać takich argumentów
\


Tych ? to znaczy JAKICH ? Jestem zwiazany zawodowo z tematem i czy to sie komus podoba czy nie - mam prawo postrzegac temat wlasnie od tej strony tzn kogos kto wie co to znaczy HIGH DEF - i to od kuchni

a mających inne zdanie nazywać napaleńcami.

Cóż -nic innego nie przyszło mi do głowy wczoraj w MediaMarkecie. Widzialem faceta w kurtce z kreszu, dumnie opartego na swoim egzemplarzu tunera z logo "N" .. A za nim - jakaś parka, a za parką.... itd itd - to chyba pzoostałosci po komunie. Jak sie ustawiałą kolejka - ludzie sie do niej doczepiali a dopiero przy kasie pytali "co tu dają?"
nie widze ZADNYCH innej sensownej argumentacji- takie jest moje zdanie Programy o ktorych piszesz to dla mnie 3 i 4 sort - totalne wyjaławiacze mózgu. Ale to takze moje zdanie ...do którego mam prawo. Dla mnie liczy sie wyłącznie pakiet informacyjny, Discovery (National i Planete), paczka TV, kino (dobre a nie jakiś tam szajs tefauenowy) - na bzdury nie mam juz czasu


Zapewne należysz do tych "profesjonalistów" co im sygnał przelatuje przez dziurki w antenie.:grin::grin::grin:

tak - rzeczywiscie. cóż - nalezymy do roznych swiatów jak widzę - nie tylko w sensie merytorycznym ale i emocjonalnym
Cóż - nie bede prowdził dyskusji na poziomie 3 klasy liceum (żeby tylko)
 

mobor

Banned
komu się kłania - temu się kłania

polecam lekturę n/t zagadnien zwiazanych z emisją tv i zasadami kodowania obrazu a nie tylko posługiwanie się jakims szczatkowymi informacjami o propagacji fal przeczytanymi gdzies w "SAT Kurierze" czy "TO i OWO" - ale to nie jest lektura dla kogoś kto ogląda Robinsonów - uprzedzam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...Panowie, więcej luzu.....bo mnie :
- namówicie
- odciągniecie
(skreślić niewłaściwe) od opisywanej platformy.

Patrzę krytycznie na to co w tej chwili reprezentuje "n-tv", ale absolutnie szans nie przekreślam..... (opisywałem w innym wątku).

Ponadto za stary jestem na kolejki...i chetnie przyglądam sie z boku (choć znajomi już nie) .;)


Ps - (życzliwie) Czarny38, popełnileś błąd rozpoczynając wątek (czyli robiąc z tego główny akapit) od wytykania czegoś, co ktoś ujął na końcu w "ps" i raczej w innym kontekście - a poźniejsza "eskalacja" (obu) jest naprawdę zbędna.:( ;) :p
(oczywiście czysty subiektywizm....)
 

michal218

New member
Ale dzieki wojence chlopaki zbliza sie do 400 postow i beda mieli znizeczke :).Ja lepiej tez sie zamkne,bo to 2 nic nie wnoszacy post w tym temacie..:)
 

kokogrip

New member
enka to fajny zestaw programów również hd za jedyne 60 zł miesięcznie do tego porządny tuner za 100 zł. ( w cyfrze za 60 zł to raczej niewiele można zobaczyć).
 

Robert71

New member
Na pewno trzeba sie zastanowić

Mam Polsata i n-kę w domu i może to pozwoli Ci dokanać wyboru.
Spróbuję porównać te dwie platformy.

Osobiście bym sie teraz wstrzymał do czasu załatwienia problemów, (mądry Polak po szkodzie) :-(.

N-ka:
- kiepska organizacja sprzedaży
- brak kanałów polsatu
- n-ka totalnie zlewa teraz abonentów. Zero informacji na temat brakujących kanałów, odpowiedzi na problemy techniczne, brak stony z prawdziwego zdarzenia. Na stronie news z 25 pażdziernika nadal sie tam świeci jako news więc sama rozumiesz. Dzwoniąc na infolinię zrozumiesz ponownie słowo niekompetencja i znaczenie braku kompetencji.
- beznadziejny soft. Jak na razie brak informacji na temat poprawy ergonomii softy, pracy wejsc i wyjsc.
- brak najważniejszych kanałów i zapowiadanej rewolucji jakości
+ cena do przyjęcia jak za taką ubogą ofertę
+ lepsza jakość TVP 1 i 2 i TVN i TVN24 pozostałe tak samo lub gorzej
- HD to nie HD, lub jak już HD to w kółko to samo
Dużo minusów, największy to brak informacji.
Plusy to nadzieja że będą może kanały w HD.

Polsat:

+ wszystkie najważniejsze kanały za ok 30 pln
- średnia jakość kanałów
+ normalna infolinia. Bez problemu rozwiązali zgłaszane problemy techniczne.
+ cena bardzo atrakcyjna


Podsumowując:
- jeśli nie masz telewizora HD to nie ma sensu brać N , a na pewno nie teraz. Niech się najpierw poprawią i dopracują.

Polsat jest dużo tańszy porównując cenę najważniejszych kanałów i składając z nich ofertę dla typowej rodziny.
Optymalnie jest mieć Polsata i N jednocześnie. Ja tak mam i chyba tak zostanie. Początkowo miałem zakończyć przygodę z Polsatem, ale po perypetiach z N chyba go zostawię celem uzupełnienia np: nie biore bajek i Nsportu z N i mam dekoder Polsatu na drugim telewizorze, dziecko nie męczy mnie zmuszając do ogladania bajek i mogę mecze oglądac na drugim telewizorze a żonka seriale. To kosztuje razem 35 + 32 = 77 PLN
Mam dwa niezależne źródła i bogatą ofertę.

Przykład:
w/g mnie najważniejsze kanały to (kolejność przypadkowa)
-tvp 1 i2
-polsat
-tvn , tvn 24
do tego:
- jakiś sportowy
- tvn turbo
- discovery (pakiet)
- bajki (np: cartoon)
W polsacie to kosztuje 35 pln
A teraz poskładajmy to w N:
16 + 16 + 10 +16 = 58 pln

Ale za to masz hipotetycznie 3 kanały w HD, bo tak naprawdę to jeszcze do tej pory raczkują:
- brak kanału filmowego w HD
- na Discovery leci może z 10 programów w kółko
- na HD Sport z tego co słyszałem też nie jest różowo.

Aktywacje tu i tu kosztuje 99 PLN, ale dekoder Polsatu przechodzi na własność po zakończeniu umowy, a N-ki masz wypożyczony tylko. Co prawda dekoder N jest dużo bardziej zaawansowany ale posiada beznadziejny soft (może to dopracują jeszcze).

Przed zakupem poczytaj jeszcz dokładnie oferty i poszukaj informacji w internecie.

pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem

Robert
 

iqpablo

New member
Robert71 napisał:
Przykład:
w/g mnie najważniejsze kanały to (kolejność przypadkowa)
-tvp 1 i2
-polsat
-tvn , tvn 24
do tego:
- jakiś sportowy
- tvn turbo
- discovery (pakiet)
- bajki (np: cartoon)
W polsacie to kosztuje 35 pln
A teraz poskładajmy to w N:
16 + 16 + 10 +16 = 58 pln
Robert

cos sie chyba kuledze pomieszalo z tymi cenami. powinno raczej byc:
0(tvpy,tvny)+16(sport i turbo)+16(discovery)+10(bajki) = 42 zl a nie 58 :) i w tym 2 kanaliki w HD. :)
 

Robert71

New member
iqpablo napisał:
cos sie chyba kuledze pomieszalo z tymi cenami. powinno raczej byc:
0(tvpy,tvny)+16(sport i turbo)+16(discovery)+10(bajki) = 42 zl a nie 58 :) i w tym 2 kanaliki w HD. :)

Nie pomieszało mi się:

16 film
16 sport
16 kultura, nauka itd
10 bajki
=
58 PLN

Polsat:

35 PLN za Pakiet familijny

Robert
 

Robert71

New member
Robert71 napisał:
Nie pomieszało mi się:

16 film
16 sport
16 kultura, nauka itd
10 bajki
=
58 PLN

Polsat:

35 PLN za Pakiet familijny

Robert

Sprostowanie:
Oczywiście pakiet filmowy aby zrekompensowac brak polsatów - w tej chwili taki jest poziom merytoryczny tego pakietu.
Można z Niego zrezygnować ale wtedy nie umywa sie ta oferta N do pakietu familijnego Palsatu.
 

Robert71

New member
iqpablo napisał:
cos sie chyba kuledze pomieszalo z tymi cenami. powinno raczej byc:
0(tvpy,tvny)+16(sport i turbo)+16(discovery)+10(bajki) = 42 zl a nie 58 :) i w tym 2 kanaliki w HD. :)

A niby które są w HD ?? :)

Na tym co leci to samo w kółko czy ten mieszany sportowy na którym nic ciekawego nie ma ??

Tak jak napisałem wcześniej - na razie raczkują i te kanały oprócz tego że czasem nie są w HD(sport) lub nie są kanałami telewizyjnymi (Discovery) - są jak katarynka.


BTW
zmodyfikuj to na dole na "N może będzie kiedyś będzie rules" :)
 

arsenal

Moderator
VIP
No wybacz Robert71 ale jeśli DiscoveryHD nie jest kanałem telewizyjnym to co nim jest? To, że są na nim powtórki to chyba oczywiste. Canal+,HBO, National Geographic, Planete i wiele innych też nadaje "to samo w kółko". Taka jest idea tych kanałów, byś nic nie przegapił. Jeśli ktoś tego nie rozumie to mi go szkoda. Wracając do DiscoveryHD. Nie leci tam 10 programów na okrągło. Jest ich znacznie więcej i co dzień trafiam na coś nowego. O JAKOŚCI nie wspomnę.
 

kokogrip

New member
ijeszcze trzeba sobie zadać pytanie na czym to będzie oglądane bo z tego co mi wiadomo to plazma i polsat to kiepskie zestawienie
 
Do góry