Jakość kanałów non-HD na LCD poprzez n-kę

radw

New member
Witam po raz pierwszy,

Mam proste pytanie: czy jakość kanałów non-HD będzie na LCD znacząco lepsza poprzez n-kę w stosunku do tradycyjnej tv naziemnej/kablowej, której oglądanie na LCD to prawdziwa męka?

pozdr,
RW
 

ww-05

New member
radw napisał:
czy jakość kanałów non-HD będzie na LCD znacząco lepsza poprzez n-kę w stosunku do tradycyjnej tv naziemnej/kablowej, której oglądanie na LCD to prawdziwa męka?
Zarówno przez n-kę, jak i każdą inną platformę cyfrową jakość będzie wyższa - bo albo sygnał jest, albo go po prostu nie ma. Nie ma praktycznie stanów pośrednich (z małymi wyjątkami, kiedy nagle obraz zaczyna zanikać i trwa to parę sekund - np. przy bardzo dużych opadach/zachmurzeniu). Takich śnieżeń i innych "analogowych" zakłoceń na tych platformach się nie obserwuje. Natomiast inna sprawa to "ucyfrowienie" materiału wyjściowego przed wysłaniem do satelity. Jakość tego procesu, w tym jakość materiałów wyjściowych odbija się na jakości obserwowanej na domowym tv i to niezależnie od tego czy to jest lcd, czy crt czy plazma, czy jeszcze coś innego. Jak się przekonwertowały "plamy", "rysy" itp. efekty to je również "cyfrowo" zobaczysz na swoim tv.
 

radw

New member
Bardziej zależało mi na porównaniu jakości wyślwietlania sygnału cyfrowego pochodzącego z n-ki i innych platform pomiędzy CRT i LCD. Róźnicę pomiędzy sygnałem analogowym i cyfrowym potrafię sobie wyobrazić :).
Innymi słowy - wiadomo, że do oglądania kanałów non-HD dużo bardziej nadaje się CRT niż LCD. Czy zastosowanie n-ki wnosi jakąś poprawę i czy warto nabyć LCD do zastosowań takich jak "zwykła" telewizja, ale z n-ki?

pozdr,
RW
 

ww-05

New member
radw napisał:
Bardziej zależało mi na porównaniu jakości wyślwietlania sygnału cyfrowego pochodzącego z n-ki i innych platform pomiędzy CRT i LCD. Róźnicę pomiędzy sygnałem analogowym i cyfrowym potrafię sobie wyobrazić :).
Innymi słowy - wiadomo, że do oglądania kanałów non-HD dużo bardziej nadaje się CRT niż LCD. Czy zastosowanie n-ki wnosi jakąś poprawę i czy warto nabyć LCD do zastosowań takich jak "zwykła" telewizja, ale z n-ki?
Ja oglądam C+ na LCD i dla mnie jest to wygodniejsze niż na równolegle podłączonym CRT - lepiej można dostosować formaty obrazu do tego co jest nadawane (lepsze wykorzystanie powierzchni tv). Co do jakości - to obiektywnie rzecz ujmując na bardzo dobrych TV CRT obraz będzie oczywiście lepszy niż na LCD ( w sensie odwzorowań kolorów ), ale na tych popularnych to bym już nie był do końca pewny. Najlepiej jak pójdziesz do jakiegoś centrum handlowego i sam popatrzysz - nikt Cię na formum nie przekona jak sam tego nie zobaczysz. To jest subiektywny odbiór obrazów - każdy na co innego zwraca uwagę. Jednym b.podoba się kolorystyka lcd (choć momentami mało realna), inni już po prostu nie znoszą crt za ich rozmiary - szczególnie głębokość i często wagę, choć niektóre lcd są niewiele lżejsze... itd.itp. Sprawdź sam, a tu ewentualnie zwróć uwagę jaką markę i typ polecają inni.
 
Ostatnia edycja:

TiNiO

Member
Na CTR-ku zawsze bedzie lepsza jakośc programów Non-HD niez na LCD , z prostego powodu , rozdzielczosc na CTR-ku jest niższa i nie widac pixeli któe na LCD z bliska widac :)
 
Do góry